Apple’ın App Store’u daha rekabetçi hale gelmek üzere

Apple’ın App Store’undaki pazar yeri size anlaşmalar yapma, şirketlere anlaşma yapma ve her şeyin daha rekabetçi hale gelmesi için fırsatlar sunuyor. Apple, “koşullu fiyatlandırma” adı verilen bir özelliğin pilot çalışmasını yapıyor ve bunu “önümüzdeki aylarda” geliştiricilerin kullanımına sunmayı planlıyor. Geliştiricilerin “aboneleri çekmesi ve elde tutması”, App Store’daki rekabeti yeniden şekillendirmesi ve geliştiricilerin “farklı bir aboneliğe […]

Apple’ın App Store’u daha rekabetçi hale gelmek üzere

Apple’ın App Store’undaki pazar yeri size anlaşmalar yapma, şirketlere anlaşma yapma ve her şeyin daha rekabetçi hale gelmesi için fırsatlar sunuyor.

Apple, “koşullu fiyatlandırma” adı verilen bir özelliğin pilot çalışmasını yapıyor ve bunu “önümüzdeki aylarda” geliştiricilerin kullanımına sunmayı planlıyor. Geliştiricilerin “aboneleri çekmesi ve elde tutması”, App Store’daki rekabeti yeniden şekillendirmesi ve geliştiricilerin “farklı bir aboneliğe aktif olarak abone oldukları sürece müşterilere indirimli abonelik fiyatı vermelerine” olanak tanıyarak kullanıcı bağlılığını artırmasının bir yolu olarak satılıyor ,” diye yazdı Apple Apple Developer web sitesindeki bir gönderi.

Apple belirli örnekler vermedi, ancak örneğin bir fotoğraf düzenleme uygulamasına abone olmak için para öderseniz, başka bir fotoğraf düzenleme uygulamasının bunu görebildiğini ve sizin için, özellikle de kendi uygulamalarının abonelik fiyatını düşürebileceğini hayal ediyorum. sizi değişmeye zorlamak için. Apple, “Bir geliştiricinin veya iki farklı geliştiricinin abonelikleri için kullanılabilir” diye yazdı, bu da şirketlerin bunu kendi uygulamaları içinde yapabileceği anlamına geliyordu; bir fotoğraf düzenleme uygulaması aboneliği satın alırsanız, video düzenleme uygulamalarında bir anlaşma elde edersiniz, örneğin — ve aynı zamanda rakiplerin uygulamaları için de.

Apple, “Uygulamanızda koşullu fiyatlandırma uygulamakla ilgileniyorsanız, bugün planlamaya başlayabilir ve Ocak ayında daha fazla ayrıntı mevcut olduğunda bildirim almak için kaydolabilirsiniz” diye yazdı.

Dolayısıyla, birkaç hafta içinde arkadaşlarınızın göremediği fırsatlar görmeye başlarsanız endişelenmeyin; yalnızca size satılıyor, ancak eskisinden daha samimi bir şekilde.

Teknory