Apple’ın Kitaplar uygulamasında sayfa çevirme animasyonu en son iOS beta sürümüne geri döndü

Apple’ın iOS’taki Kitaplarında sayfa çevirme yeniden heyecanlanmak üzere. Tamam, belki “heyecan verici” güçlü bir kelimedir. Bazı nedenlerden dolayı Apple, iOS 16’daki Kitaplardaki “kıvrılma” sayfa döndürme animasyonunu karıştırdı, bu da kitabın sanal sayfalarının siz onları çevirirken gerçekten kıvrılmasına neden oluyor. Bunun yerine, siz çevirdikçe sayfalar basitçe sola veya sağa kaydırıldı, bu da bir şekilde o kadar […]

Apple’ın Kitaplar uygulamasında sayfa çevirme animasyonu en son iOS beta sürümüne geri döndü

Apple’ın iOS’taki Kitaplarında sayfa çevirme yeniden heyecanlanmak üzere.

Tamam, belki “heyecan verici” güçlü bir kelimedir. Bazı nedenlerden dolayı Apple, iOS 16’daki Kitaplardaki “kıvrılma” sayfa döndürme animasyonunu karıştırdı, bu da kitabın sanal sayfalarının siz onları çevirirken gerçekten kıvrılmasına neden oluyor. Bunun yerine, siz çevirdikçe sayfalar basitçe sola veya sağa kaydırıldı, bu da bir şekilde o kadar rahat hissettirmiyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple daha da pahalı bir iPhone Ultra üzerinde çalışıyor olabilir

Ancak iOS’un en son beta sürümünde – bu iOS 16.4 Public Beta 2’dir – “kıvrılma” sayfa döndürme animasyonu geri döndü.

Aslında, artık Kitaplarda sayfaları çevirmenin üç olası yolu var: Biri eski “kıvrılma” animasyonu, diğeri iOS 16’da varsayılan ve tek seçenek olan “slide” ve son olarak ” hiçbiri”, sayfa döndürme işleminden herhangi bir animasyonu tamamen kaldırır.

Tercih ettiğiniz sayfa çevirme animasyonunu seçmek için Kitaplar’da “Temalar ve Ayarlar”a gidin.
Kredi: Stan Schroeder/Mashable/Elma

Bir seçenek seçmek için, kitap okurken ekranınıza dokunun, sağ alt köşedeki menü düğmesine dokunun, “Temalar ve Ayarlar”ı seçin ve oradan sayfa çevirme simgesine dokunun ve istediğiniz animasyonu seçin.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

IOS 16’da Yeni Duvar Kağıdı Seçiciyi Nasıl Kullanırım?


Elbette “kıvrılma”yı seçtik, ancak isterseniz daha düşük seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Baskı yok.

Bu özelliği nihai iOS sürümünün bir parçası haline gelmeden önce elde etmek için başka bir gereklilik de Apple’ın Beta Yazılım Programı’na kaydolmaktır. Burada(Yeni bir sekmede açılır).

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow