Apple’ın Self Servis Onarım programı Avrupa’da başlıyor

Nisan 2022’de Apple, ABD’de Self Servis Onarım programını başlattı. Şirket, kendi kendine onarımları desteklemeye yıllarca direndi ve lansman, Apple için biraz şaşırtıcı (ve çok hoş) bir u dönüşü oldu. Şimdi, Apple Self Servis Onarım programını Avrupa’ya genişletti; daha doğrusu Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık. AYRICA BAKINIZ: Rapora göre, Apple’ın karma […]

Apple’ın Self Servis Onarım programı Avrupa’da başlıyor

Nisan 2022’de Apple, ABD’de Self Servis Onarım programını başlattı. Şirket, kendi kendine onarımları desteklemeye yıllarca direndi ve lansman, Apple için biraz şaşırtıcı (ve çok hoş) bir u dönüşü oldu.

Şimdi, Apple Self Servis Onarım programını Avrupa’ya genişletti; daha doğrusu Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık.

AYRICA BAKINIZ:

Rapora göre, Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı tekrar ertelendi

Bu ülkelerdeki müşteriler artık şu adrese gidebilir: Apple’ın Self Servis Tamir Mağazası ve orijinal Apple parçaları ve aletleri ile orijinal Apple onarım kılavuzlarını sipariş edin. Apple, onarımları kendileri yapmak isteyen müşterilerin, iPhone 12 ve iPhone 13 serilerinin yanı sıra içinde Apple silikon bulunan Mac dizüstü bilgisayarlar için “en yaygın onarımların çoğunu” gerçekleştirebileceklerini söylüyor.

İçinde basın bülteni, Apple, parçaların Apple’ın yetkili onarım sağlayıcılarının sunduğu parçalarla aynı olduğunu ve aynı fiyata sunulduğunu belirtti. Ayrıca, müşteriler değiştirilen parçaları Apple’a geri gönderebilir ve “birçok durumda” karşılığında satın almalarından kredi alacaklardır.

“Bir onarım gerektiğinde, müşterilerin güvenli, güvenilir ve emniyetli onarım için birçok seçeneğe sahip olmasını istiyoruz. Bu nedenle, Avrupa’da Self Servis Onarım’ı başlatmaktan heyecan duyuyoruz ve müşterilerimize orijinal Apple parçalarına, araçlarına ve kılavuzları, ”dedi Apple COO’su Jeff Williams yaptığı açıklamada.

Apple ayrıca ücretsiz gönderimle birlikte 49 ABD Doları’na araç kiralama kitleri sunarak, tek seferlik onarımları daha ucuz hale getirir.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Apple Watch’ta Yeni Düşük Güç Modunu Nasıl Kullanırım?


Yukarıda listelenen ülkelerde, Self Servis Tamir Mağazası artık açıktır; Self Servis Onarım programının Avrupa’nın geri kalanına ne zaman geleceğine dair bir haber yok.

Teknory