Apple’ın Yararlı iPhone Ayarlarını Gizlediği Gizli Yerler

Bu giriş biraz bağlam gerektirir. Şubat 2023’te, parolanızı herkesin içinde kullandıktan sonra iPhone’un çalınma riskinin arttığını bildirdik. Basitçe söylemek gerekirse, parolanız, parolalarınız, bankalarınız ve hatta fotoğraflarınızı ve satın aldıklarınızı içeren iCloud hesabınız da dahil olmak üzere iPhone’unuzdaki her şeyin anahtarıdır. Bir hırsız, parolanızı girmenizi izledikten sonra iPhone’unuzu çalabilir, parolayı değiştirebilir, değiştirilen parolayı iCloud hesabınızın parolasını […]

Apple’ın Yararlı iPhone Ayarlarını Gizlediği Gizli Yerler

Bu giriş biraz bağlam gerektirir. Şubat 2023’te, parolanızı herkesin içinde kullandıktan sonra iPhone’un çalınma riskinin arttığını bildirdik. Basitçe söylemek gerekirse, parolanız, parolalarınız, bankalarınız ve hatta fotoğraflarınızı ve satın aldıklarınızı içeren iCloud hesabınız da dahil olmak üzere iPhone’unuzdaki her şeyin anahtarıdır. Bir hırsız, parolanızı girmenizi izledikten sonra iPhone’unuzu çalabilir, parolayı değiştirebilir, değiştirilen parolayı iCloud hesabınızın parolasını değiştirmek için kullanabilir ve hatta sizi iCloud’a tamamen kilitleyen tek seferlik bir anahtar oluşturabilir. hesap, bu nedenle Apple’ın müşteri hizmetleri bile size yardımcı olamaz.

Neyse ki, Ekran Saati menüsündeki gizli bir ayar buna karşı korunmaya yardımcı olabilir. Bir iPhone saldırısının nasıl önleneceğini daha önce bir kez bildirmiştik, ancak bu çok önemli, tekrar etmekte fayda var: Ayarlar > Ekran Süresi İçeriği ve Gizlilik Kısıtlamaları’na gidip Değişikliklere izin ver’e kaydırırsanız, özelliği kapatabilirsiniz. telefonunuzun şifresini ve hesabınızla ilgili her şeyi değiştirmek için. Ana parolanızdan farklı bir Ekran Süresi parolası belirlemeniz gerekecektir. Kaybedilen bir iPhone yıkıcı olabilirken, bu ayarın değiştirilmesi böyle bir kaybın kesinlikle felakete dönüşmesini engelleyebilir.

Ayrıca Ayarlar >Face ID ve Parola > bölümüne giderek iPhone’unuzu daha fazla korumak için Parolanızı alfanümerik bir değerle (harfler ve sayılar kullanarak) değiştirebilirsiniz. [enter your current passcode] > Parolayı Değiştir > [enter your passcode again] > Parola seçenekleri.

Teknory