Oyunun en akılda kalıcı şarkısında büyük bir Baldur’s Gate 3 sürprizi ortaya çıktı

En büyük dönüşlerden biri Baldur’un Kapısı 3 akılda kalıcı bir şarkının sözlerinde önceden haber verildi. Baldur’s Gate 3 için büyük spoiler geliyor. Larian Studios’un RPG’sini oynuyorsanız, rüyalarınızın ziyaretçisi olan ve yolculuğunuz boyunca size rehberlik eden Guardian’ı çevreleyen gerçek gizemi çözmenin biraz zaman alacağını biliyorsunuzdur. İlerledikçe, Guardian’ın aslında yıllar önce yaratığa dönüştükten sonra kendisine İmparator diyen […]

Oyunun en akılda kalıcı şarkısında büyük bir Baldur’s Gate 3 sürprizi ortaya çıktı

En büyük dönüşlerden biri Baldur’un Kapısı 3 akılda kalıcı bir şarkının sözlerinde önceden haber verildi. Baldur’s Gate 3 için büyük spoiler geliyor.

Larian Studios’un RPG’sini oynuyorsanız, rüyalarınızın ziyaretçisi olan ve yolculuğunuz boyunca size rehberlik eden Guardian’ı çevreleyen gerçek gizemi çözmenin biraz zaman alacağını biliyorsunuzdur.

İlerledikçe, Guardian’ın aslında yıllar önce yaratığa dönüştükten sonra kendisine İmparator diyen ve Elder Brain’i yenmek için sizi kendi tarafına aktif olarak ikna etmeye çalışan bir Mindflayer olduğu ortaya çıkar.

Bu şaşırtıcı bir açıklama, özellikle de onlara güvenmeye başladıysanız. Yine de 3. Perde’ye ulaşana ve Baldur Kapısı şehrinin derinliklerine inene kadar İmparator hakkında başka bir şok edici gerçeği keşfedersiniz – onlar aslında şehrin kurucusu Balduran’dır.

Ancak karakterin kimliğine dair cevapların her zaman oyuncunun yüzünde olduğu ortaya çıktı (üzerinden) PC Oyuncusu).

Daha sonra siz oyuncu, eşyalarının bir kısmını Elfsong Tavernasındaki İmparatorun odasında bulabilirsiniz. İmparator “Çatal bıçak takımım” diyecek. “Annemden bir hediye. Tereyağı bıçağı kayıp, ama onun dışında tamamlanmış gibi görünüyor. Artık ona ihtiyacım yok ama bu anı hâlâ içimde bir şeyleri harekete geçiriyor.”

Kullanıcı tarafından tespit edildiği gibi KaptanChalky Oyunun alt dizininde bu, ilkine doğrudan bir göndermedir Baldur’un Kapısı oyunu şöyle açıklıyor: “Geç saatlerde Baldur’un Kapısı 1Balduran’ın son yolculuğundaki gemi enkazını bulmanız, ona ne olduğunu öğrenmeniz ve onunla ilgili tüm kalıntıları kurtarmanız için bir görev veriliyor.”

Bu emanetlerden biri, İmparator’un bahsettiği kayıp tereyağı bıçağıdır ve görev notunda şu ifadeler yer almaktadır: “Efsaneler genellikle Balduran’ın Tereyağı Bıçağı’ndan bahseder… Annesinin süslü tereyağı bıçağını ona on sekizinci doğum günü hediyesi olarak verdiğine inanılır.”

Harika değil mi? Ama hepsi bu değil. Serinin ilk oyununu oynamadıysanız, hayalinizdeki ziyaretçinin kimliğini ortaya çıkaran daha bariz bir ipucu var ve bu, oyunun en akılda kalıcı şarkısı olan Song of Balduran’ın sözlerinde yer alıyor.

Bir Yorumcu İmparatorla gerçek haliyle ilk karşılaştığınızda şarkının arka planda hafifçe çalacağını ekliyor; bu, Elfsong Tavern’de bir döngüde çalan melodinin aynısı.

“Ah, Balduran’ın bir şarkısını söyle / Baldur’s Gate’i kim kurdu… Üçü ölü olmasına rağmen limanına saldırdığında / Dönüştü, onların esaretine düştü / Cehennem yıllarından gelen bir tehdit olarak yenik düştü / Her şeyi fethetmek için ortaya çıktı” sözlerini okudu.

Şarkı sözlerinde ayrıca Balduran’ın şehri kurtarmak için “bir düzenbaz, bir büyücü, bir şeytan, bir gith”e yardım ettiği belirtiliyor; bazı oyuncular bunun Astarion, Gale, Wyll ve Lae’zel’e atıfta bulunduğunu düşünüyor.

3. Perde boyunca meyhaneyi sayısız kez ziyaret ettikten sonra ben bile bariz ipucunu anlayamadım; Hatta şarkının daha çok ilgi çekmesi için şarkının sözlerini içeren bir kitap bile var.

Oyunun tamamı inanılmaz derecede ayrıntılı, ancak bunun gibi küçük dokunuşlar Baldur’un Kapısı 3 gerçekten özel bir rol yapma deneyimi.

Baldur’s Gate 3 de bunlardan biri. en iyi RPG’ler tüm zamanların en iyisi, ancak oynayacak yeni bir şey arıyorsanız, listemize göz atın en iyi tek oyunculu oyunlar.

Teknory