Neil Young’ın Harika Zevk Sahibi Olduğunu Kanıtlayan 5 Arabası

Neil Young’ın en görünür otomobillerinden biri 1959 model Lincoln Continental’idir. Beyaz-krem üstü açılır araba, 1950’lerin günlük bir sürücüsünün tüm klasik vücut stillerini taşır. Ancak araçta Young’ın şahsen denetlediği önemli bir değişiklik var. Neil Young bir keresinde söyledi New York Times Bu hayattan daha büyük otomotiv tasarımı tarzının kişisel bir favori olduğunu – özellikle Lincoln teklifleri. […]

Neil Young’ın Harika Zevk Sahibi Olduğunu Kanıtlayan 5 Arabası

Neil Young’ın en görünür otomobillerinden biri 1959 model Lincoln Continental’idir. Beyaz-krem üstü açılır araba, 1950’lerin günlük bir sürücüsünün tüm klasik vücut stillerini taşır. Ancak araçta Young’ın şahsen denetlediği önemli bir değişiklik var.

Neil Young bir keresinde söyledi New York Times Bu hayattan daha büyük otomotiv tasarımı tarzının kişisel bir favori olduğunu – özellikle Lincoln teklifleri. “Benzinle ilgili tüm bu konuşmalardan sonra insanlar küçük arabalara geçmemiz gerektiğini söylüyor. Ama ben güçlü büyük Amerikan arabalarını seviyorum, neden bundan vazgeçeyim?” 2008’de söyledi. Yine de, Amerikan güçlü arabaları, Young’ın gezegeni tutkulu savunması karşısında görünüşte uçuyor, bu yüzden bu iki dünyayı birleştirmek için bir plan tasarladı.

Neil Young’ın Continental’ine LincVolt adı verildi, çünkü o bir otomotiv dehası olan Jonathan Goodwin ile birlikte çalıştı ve stok V8 motorunu hala yüksek çıkışta performans gösterebilen bir elektrik motoruyla değiştirdi. Goodwin, The Times’a konu araç üzerinde çalışmaya geldiğinde Young’ın bir genç gibi olduğunu belirtti.

“Neil’in gece yarısı veya gece 1’de bir konserden çıkıp 60.000 dolarlık bir uçak kiralayıp proje üzerinde çalışmak için buraya geldiği zamanlar oldu.” Uygulamalı otomotiv işine olan tutku ve çevre dostu yenileme, Neil Young’ın stilini ve kişiliğini mükemmel bir şekilde özetlemek için bir araya geliyor. Adamın garajında, kim olduğunun özünü özünde yakalayacak daha iyi bir araba olmayabilir.

Teknory