Bard güncellemesi, kodlama ve işlev oluşturmaya yardımcı olur

TL;DR Google, AI sohbet botuna kodlama yetenekleri ekledi. Bard artık 20’den fazla programlama dilinde yardımcı olabiliyor. Chatbot, Google E-Tablolar’da işlevler oluşturmaya yardımcı olmak için de kullanılabilir. Bu ayın başlarında Google, kullanıcılara Bard’daki değişiklikleri bildirmek için bir “Deneme güncellemeleri” sayfası sunmuştu. Bugün, güncellemeler sayfası, AI chatbot için yeni yetenekleri ortaya çıkaran ikinci bildirimini aldı. Üzerinde güncellemeler […]

Bard güncellemesi, kodlama ve işlev oluşturmaya yardımcı olur

TL;DR

  • Google, AI sohbet botuna kodlama yetenekleri ekledi.
  • Bard artık 20’den fazla programlama dilinde yardımcı olabiliyor.
  • Chatbot, Google E-Tablolar’da işlevler oluşturmaya yardımcı olmak için de kullanılabilir.

Bu ayın başlarında Google, kullanıcılara Bard’daki değişiklikleri bildirmek için bir “Deneme güncellemeleri” sayfası sunmuştu. Bugün, güncellemeler sayfası, AI chatbot için yeni yetenekleri ortaya çıkaran ikinci bildirimini aldı.

Üzerinde güncellemeler sayfası, Google, Bard’a kod üretme yeteneği verdiğini duyurdu. Kullanıcılar artık mevcut kodda hata ayıklamak ve kod satırlarını açıklamaya yardımcı olmak için Bard’ı da kullanabilir. Bununla birlikte, ortalama kullanıcıların muhtemelen daha yararlı bulacağı bir şey, Google E-Tablolar’da işlevler oluşturma yeteneğidir.

teknoloji devine göre Bard, C++, Go, Java, JavaScript, Python ve TypeScript dahil olmak üzere 20’den fazla programlama dilinde yardımcı olabilir. Ek olarak, Python kodu oluşturulduğunda, kodu doğrudan Google Colab’da dışa aktarabilir ve test edebilirsiniz.

Bard kodlaması

İçinde Blog yazısı değişikliği de ele alan Google Araştırma Grup Ürün Müdürü Paige Bailey bu uyarıyı ekledi.

Bard hala erken bir deneydir ve bazen yanlış, yanıltıcı veya yanlış bilgiler sağlayabilirken kendinden emin bir şekilde sunar. Kodlama söz konusu olduğunda, Bard size beklenen çıktıyı vermeyen çalışan bir kod verebilir veya optimum olmayan veya eksik kod sağlayabilir. Bard’ın yanıtlarını her zaman iki kez kontrol edin ve güvenmeden önce kodu hatalara, hatalara ve güvenlik açıklarına karşı dikkatlice test edin ve gözden geçirin. Bu zorluklara rağmen, Bard’ın yeni özelliklerinin kod yazmak, test senaryoları oluşturmak veya API’leri güncellemek için yeni yollar sunarak size yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Bard, mevcut bir açık kaynak projesinden uzun uzun alıntı yaparsa, kaynağı alıntılayacaktır.

Bugünün güncellemesi, şirketin Bard’daki taslaklara daha fazla çeşitlilik kattığını da ortaya çıkardı. “Diğer taslakları görüntülediğinizde, artık birbirinden daha farklı olan daha geniş bir seçenek yelpazesi göreceksiniz.” Bu değişikliğin amacı, kullanıcıların “yaratıcı keşiflerini” genişletmektir.

Google’ın Bard’a kodlama ve E-Tablolar işlevi oluşturma eklemesi hoş bir dokunuş. Ancak, ChatGPT’nin bir süredir bu yeteneğe sahip olduğu göz önüne alındığında, sohbet yapay zekası hala biraz yetişiyor gibi görünüyor.

Bard güncellemesi, kodlama ve işlev oluşturmaya yardımcı olur

Teknory