Başkasının Instagram Hikayesini Paylaşamıyor musunuz? Sebep ve Geçici Çözüm

Instagram’da gezinirken mükemmel bir Hikayeye rastladınız, ancak onu paylaşmak istediğinizde bunun imkansız olduğunu fark ettiniz. Instagram, Hikayeleri paylaşmanıza izin verir, ancak yalnızca bazı durumlarda. Neden başka birinin Instagram Hikayesini paylaşamayacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, Instagram Hikayelerini paylaşma hakkında bilmeniz gereken her şeyi tartışacaktır. Neden Başkasının İnstagram Hikayesini Paylaşamıyorum? Etiketlenmediğiniz için başka birinin […]

Başkasının Instagram Hikayesini Paylaşamıyor musunuz? Sebep ve Geçici Çözüm

Instagram’da gezinirken mükemmel bir Hikayeye rastladınız, ancak onu paylaşmak istediğinizde bunun imkansız olduğunu fark ettiniz. Instagram, Hikayeleri paylaşmanıza izin verir, ancak yalnızca bazı durumlarda.

Neden başka birinin Instagram Hikayesini paylaşamayacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, Instagram Hikayelerini paylaşma hakkında bilmeniz gereken her şeyi tartışacaktır.

Neden Başkasının İnstagram Hikayesini Paylaşamıyorum?

Etiketlenmediğiniz için başka birinin Instagram Hikayesini paylaşamazsınız.

Öncelikle, Instagram, yalnızca onu gönderen kişi tarafından etiketlendiyseniz bir Hikayeyi yeniden paylaşmanıza izin verir. Etiketlendiğinizde, birinin Hikayesinde sizden bahsettiğine dair bir bildirim alırsınız. Açtığınızda, “Hikayenize Ekle” seçeneğini göreceksiniz.

Bir Hikayede sizden bahsedildiyse ancak bunu paylaşma seçeneği yoksa uygulamada bir sorun olabilir. Aşağıdakiler gibi olası nedenleri giderin:

 • Uygulamanız güncellenmedi – Instagram’ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Hikayeleri yeniden paylaşmak da dahil olmak üzere bazı özelliklerini kaybedebilirsiniz. Her zaman uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.
 • Hikayenin süresi doldu – bildiğiniz gibi Instagram Hikayeleri son 24 saat. Hikayenin süre sınırı sona ererse Hikayeyi açamaz veya yeniden paylaşamazsınız.
 • İhlal edilen topluluk yönergeleri – Instagram topluluk yönergelerine göre davranmıyorsanız, uygulama, içinde etiketlenseniz bile başka birinin Hikayesini paylaşmanızı engelleyebilir. Bu sorunu çözmek için Instagram’ın desteğine ulaşın.

geçici çözümler

Instagram, etiketlenmediyseniz başka birinin Hikayesini yeniden paylaşmanıza izin vermese de, bunu aşmanın yolları vardır. Paylaşmak zorunda hissettiğiniz bir Hikaye bulursanız bu seçenekleri deneyin.

Ekran görüntüsü

İlk olarak, her zaman IG Hikayesinin ekran görüntüsünü alabilir ve Hikayenizde paylaşabilirsiniz. Instagram’ın, kullanıcıyı Hikayede etiketlemediğiniz sürece bir ekran görüntüsü alıp yeniden paylaştığınızı kullanıcıya bildirmeyeceğini unutmayın.

Üçüncü Taraf Uygulamaları

Hikayeleri kaydetmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan üçüncü taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Instagram, cihazınıza Hikaye kaydetme seçeneği sunmuyor. Ancak, gibi uygulamalar Hikaye Kurtarıcı Android için ve Anında Kaydet iPhone için, telefonunuza bir Hikaye indirmenize ve paylaşmanıza izin verir.

Android kullanıyorsanız, bir Hikaye indirmek ve Story Saver uygulamasıyla paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İndir Hikaye Kurtarıcı Play Store’dan uygulama.
 2. Başlatın ve Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 3. Takip ettiğiniz kişilerin ve onların Hikayelerinin bir listesini göreceksiniz.
 4. Profillerden birine dokunduğunuzda, son 24 saat içinde gönderdikleri tüm Hikayeleri göreceksiniz.
 5. Hikayelerden birini seçin.
 6. oka dokunun.
 7. Hikaye telefonunuza indirilecek. Galerinizde bulabilir ve Hikayenize ekleyebilirsiniz.

Bir iPhone kullanıyorsanız, bir Hikayeyi indirmek ve Anında Kaydetme uygulamasıyla paylaşmak için şu adımları izleyin:

 1. İndir Anında Kaydet App Store’dan uygulama.
 2. Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle uygulamaya giriş yapın.
 3. Takip ettiğiniz kişiler tarafından gönderilen Hikayeler arasında gezinin ve kaydetmek istediğinizi seçin.
 4. Kaydet simgesine dokunun.
 5. Klasörünüzdeki fotoğrafı bulun ve Hikayeniz olarak yeniden yayınlayın.
 6. Ayrıca bir Hikayenin bağlantısını kopyalayabilir, uygulamaya ekleyebilir ve yeniden paylaşabilirsiniz.

Hikayeyi Takipçilerinize Gönderin

Bir Hikayeyi yeniden paylaşamasanız da takip ettiğiniz kişilere iletebilirsiniz:

 1. Açık Instagram.
 2. Paylaşmak istediğiniz Hikayeyi bulun ve sağ alt köşedeki oka dokunun.
 3. Hikayenin iletileceği kişiyi seçin.
 4. Musluk Göndermek.

Hikayeyi paylaşan kişinin hesabı herkese açıksa herkes açabilir. Ancak kişinin özel profili varsa takipçiniz o kişiyi takip etmediği sürece Hikayeyi açamaz.

Hikayeyi Yayınlayan Kişiden Tekrar Paylaşmasını İsteyin

Birinin Hikayesindeyseniz ve sizden bahsetmeyi unuttuysa, Instagram bunu paylaşma seçeneği sunmaz. Bu durumda, Hikayeyi paylaşan kişiden hikayeyi tekrar paylaşmasını ve sizi etiketlemesini her zaman isteyebilirsiniz.

Takipçilerim Neden Instagram Hikayemi Yeniden Yayınlayamıyor?

Takipçileriniz, onları etiketlemediyseniz Hikayenizi yeniden paylaşamaz. Hikayelerinizde insanları nasıl etiketleyeceğinizden emin değilseniz aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Instagram’ı açın ve Hikayenizde paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
 2. Tip @ ve etiketlemek istediğiniz kişinin adı/kullanıcı adı. Daha fazla kişi etiketleyecekseniz işlemi tekrarlayın.
 3. Musluk Tamamlamak sağ üst köşede
 4. Musluk Gönderildi.
 5. Musluk Paylaşmak yanında Senin Hikayen.

Etiketlediğiniz kişi(ler), Hikayenizde onlardan bahsedildiğini belirten bir bildirim alacak. “Hikayenize Ekle”ye dokunarak yeniden yayınlayabilirler.

Ek SSS

Etiketlenmeden Başka Birinin Instagram Hikayesini Paylaşabilir misiniz?

Etiketlenmediyseniz başka birinin Instagram Hikayesini paylaşmanız imkansızdır. Ancak direkt mesaj yoluyla takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Yalnızca Hikayeyi gönderen kişiyi takip ettikleri takdirde açabileceklerini unutmayın.

Alternatif olarak, istediğiniz zaman Hikayenin ekran görüntüsünü alıp paylaşabilirsiniz.

Başkasının Instagram Hikayesini Bilmeden Paylaşabilir misiniz?

Bir Hikayede etiketlendiysen ve kendi Hikayen olarak paylaştıysan, onu ilk paylaşan kişi her zaman bir bildirim alır.

Ancak, bir başkasının Hikayesini takipçilerinizle doğrudan mesaj yoluyla paylaşırsanız, bunu paylaşan kişi herhangi bir bildirim almaz. Hikayelerinizi kimlerin gördüğünü her zaman kontrol edebileceğinizi unutmamak önemlidir. Yani, bir başkasının Hikayesini arkadaşınızla paylaşırsanız ve arkadaşınız onu açarsa, Hikayeyi paylaşan kişi kullanıcı adını altında görecektir. Görülen.

Hikayeni anlat

Hikayeleri Paylaşmak, takipçilerinizi günlük hayatınız hakkında bilgilendirmenin harika bir yoludur. Arkadaşlarınızla birlikte bir Hikaye paylaşmak istiyorsanız, onları etiketlemeyi unutmayın. Aksi takdirde Hikayenizi takipçileriyle paylaşamazlar.

Başka birinin Instagram Hikayesini paylaşamıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen içinde etiketlenmemiş olmanızdır. Hikayenin ekran görüntüsünü alıp paylaşmak veya üçüncü taraf bir uygulama kullanmak gibi, bunu aşmanın çeşitli yolları vardır.

Sık sık Instagram Hikayeleri yayınlıyor musunuz? Bunları paylaşırken hiç sorun yaşadınız mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory