Batman’i filmde oynayan her oyuncu

Batman, 10’dan fazla filmde yer alan, sinemanın vazgeçilmezidir. İşte Kara Şövalye’yi oynayacak tüm oyuncular sırasıyla. Detective Comics’in Dark Knight’ı tartışmasız tüm zamanların en popüler sinema karakteridir. Bu doğru, Pelerinli Haçlı her ne kadar DC çizgi romanlarının sayfalarından çıkmış olsa da (ilk çıkışı 1939’daydı), beyazperdede çok sayıda görünümle yeni zirvelere yükseldi. Filmlere dört yıllık bir aradan […]

Batman’i filmde oynayan her oyuncu

Batman, 10’dan fazla filmde yer alan, sinemanın vazgeçilmezidir. İşte Kara Şövalye’yi oynayacak tüm oyuncular sırasıyla.

Detective Comics’in Dark Knight’ı tartışmasız tüm zamanların en popüler sinema karakteridir. Bu doğru, Pelerinli Haçlı her ne kadar DC çizgi romanlarının sayfalarından çıkmış olsa da (ilk çıkışı 1939’daydı), beyazperdede çok sayıda görünümle yeni zirvelere yükseldi.

Filmlere dört yıllık bir aradan sonra karakter Matt Reeves’in filminde geri döndü. Yarasaadam film, ikonik çizgi roman süper kahramanı için yeni bir sayfa açtı ve o evrende karakterin (ve TV yan ürünlerinin) iki filme daha zemin hazırladı. Bu arada DC Universe’de yeni bir aktör rol alacak. Cesur ve Cesur.

Her süper kahraman filminde olduğu gibi onu canlandıran aktörün etrafında pek çok entrika var. Ancak DCU’nun yeni aktörü ve YarasaadamRobert Pattinson sinema ekranında pelerini ve kukuletasını takan ilk kişi değil ve muhtemelen son da olmayacaklar.

Bunu aklımızda tutarak, bu fırsatı büyük ekranda bir canlı aksiyon filminde Yarasa rolünü üstlenen her oyuncu üzerinde düşünmek için değerlendirelim.

Batman oyuncuları sırasıyla

Lewis Wilson

  • Ortaya çıkan: yarasa Adam (1943)

Kara Şövalye’nin ilk canlı aksiyon versiyonu 1943’te geldi. yarasa Adam film dizisi ve Lewis Wilson tarafından canlandırıldı. Caped Crusader ve Robin’in (Douglas Croft tarafından canlandırılan) ilk kez beyaz perdeye çıktığı 15 bölümün tamamında Wilson rol aldı.

O zamanlar sinemada tarih yazdıklarını biliyorlar mıydı acaba? Ne olursa olsun, dizi o kadar başarılıydı ki, yıllar sonra bir devam dizisi ortaya çıktı. Ancak Wilson rolü tekrarlamadı.

Robert Lowery

  • Ortaya çıkan: Batman ve Robin (1949)

Robert Lowery, 1949’da sinemalarda vizyona giren devam dizisinde Pelerinli Haçlı rolünde Wilson’ın yerini aldı. Batman ve Robinbu sefer Dynamic Duo’nun Sihirbaz olarak bilinen gizemli varlıkla mücadelesine tanık oldu.

Wilson ve Croft’un neden yeniden düzenlendiği belli değil (John Duncan ikinci dizide Robin rolünü oynadı), ancak 15 bölümlük dizi başarılı oldu. Her ikisi de o zamandan beri ev videosu olarak yayınlandı ve Turner Classic Movies, 1949 gezisini son on yılda iki kez yayınladı.

Sinema. Batman: The Movie, diğer adıyla: Batman dünyayı merakta tutuyor, ABD, 1967, yönetmen: Leslie H. Martinson, oyuncular: Adam West. (Fotoğraf: FilmPublicityArchive/United Archives, Getty Images aracılığıyla)

Adam Batı

  • Ortaya çıkan: yarasa Adam (1966 – 1968), Batman: film (1966)

Çok az aktör Dünyanın En Büyük Dedektifi rolüyle Adam West kadar özdeşleşmiştir. Efsanevi filmde Burt Ward’ın Robin’iyle birlikte oynadığı biliniyor. yarasa Adam 1966-1968 yılları arasında üç sezon boyunca yayınlanan dizide gösterdiği performans, karakteri herkesin tanıdığı bir isme dönüştürdü ve Pelerinli Haçlı Seferi’nin en iyi yorumlarından biri olarak tarihe geçti.

West, tuhaf derecede gösterişli rolü inanılmaz derecede dürüst bir şekilde oynadı ve pelerin ve kukuleta giyen en iyilerden biri olarak karakterin hikayesinde yerini aldı. O ve Ward ayrıca 1966’da Dynamic Duo’yu teatral bir yan ürün olarak beyazperdeye taşıma şansını da yakaladılar. West, Bruce Wayne ve onun kahraman ikinci kişiliği olarak geri döndü ve küçük ekranından tüm eğlenceyi ve renkleri getirdi. büyük olana maceralar.

Batman, Batman oyuncuları sırayla, Batman Geri Dönüyor'da Michael Keaton

Amerikalı aktör Michael Keaton, Tim Bruton’un yönettiği Batman Geri Dönüyor filminin setinde. (Fotoğraf: Warner Bros. Pictures/Sunset Boulevard/Corbis, Getty Images aracılığıyla)

Michael Keaton

  • Ortaya çıkan: yarasa Adam (1989), Batman Geri Dönüyor (1992), Flaş (2023), Yarasa kız (yayınlanmadı)

Michael Keaton, Tim Burton’ın Gotik filmiyle günümüz Kara Şövalyesini sinema salonlarına getiren ilk kişi oldu. yarasa Adam. Komedi performanslarıyla tanındığı göz önüne alındığında, ilk başta bölücü bir seçim olan Keaton, kasvetli performansının konuşmayı yapmasına izin verdi ve o zamandan beri The Dark Knight’ın canlı aksiyon gezileri için ölçüm çubuğu haline geldi.

Seriyi başlatan bu oyuncunun başarısından sonra, Caped Crusader rolünü yeniden canlandırdığını öğrenmek sürpriz olmamalı. Batman Geri DönüyorDanny DeVito’nun Penguin’i, Michelle Pfeiffer’ın Catwoman’ı ve Christopher Walken’in Max Shreck’iyle karşı karşıya gelecek.

2023’te Keaton, Christian Bale’e Kara Şövalye rolüyle üç filmde başrol oynayan tek oyuncu olarak katıldı ve bu rolü tekrarladı. Flaş. DCEU filmi ile bu rolü oynadığı önceki film arasında otuz yıl var. Batman Geri Dönüyorbir çizgi roman rolünde performanslar arasında en uzun süre kalan oyuncu olarak daha fazla tarih yazdı.

Başka bir görünüm için geri dönmeye hazırdı Yarasa kız (film için birden fazla sahne çekmek) Warner Bros. Discovery filmi iptal etmeden önce.

Batman, Batman Sonsuza Kadar

Fotoğraf: Batman Forever.. Görüntü Warner Bros. / DC Universe’nin izniyle

Val Kilmer

  • Ortaya çıkan: Sonsuza Kadar Batman (1995)

Val Kilmer 1995’te baş karakteri canlandırdı. Sonsuza Kadar Batman. film Joel Schumacher tarafından yönetildi ve Kilmer, Michael Keaton’ın yeni ve daha hafif yönünü öğrendikten sonra seriden ayrılan Michael Keaton’ın yerine geçti.

Kilmer, genellikle karakteri canlandıran en küçümsenen oyunculardan biri olarak görülüyor. Filmin kendisi öncekiler kadar iyi karşılanmadı ama sevilecek çok şey vardı. Ne yazık ki halefinin itibarı bunu gölgeledi. Yine de Kilmer ikna edici bir Kara Şövalye ve büyük bir Bruce Wayne’di.

Batman, Batman ve Robin, Batman Günü

Batman ve Robin. Resim: Warner Bros. Entertainment, HBO Max’in izniyle

George Clooney

  • Ortaya çıkan: Batman ve Robin (1997), Flaş (2023)

Yönetmen Joel Schumacher serinin başka bir bölümünü yönetmek için geri dönerken Val Kilmer geri dönmedi. Sonuç olarak George Clooney rolü devraldı ve 1997’de Pelerinli Haçlı’ya hayat verdi. Batman ve Robin.

Clooney’nin performansı, kötülenen filmde en çok eleştirilen şeylerden biriydi ve hayranlar onu genellikle en kötü Batman olarak görüyordu. Onun kaygısız performansında kesinlikle bir çekicilik var ve filmdeki en büyük sorun senaryo olduğu için onu doğrudan suçlamak zor ama o tam olarak olabileceği Kara Şövalye değildi (Bruce Wayne’i güzel olsa bile). iyi).

Sürpriz bir oyunculuğa imza attı Flaş 26 yıl sonra o Bruce Wayne, Barry Allen’ın zaman çizelgesine müdahalesinin sonucu olarak ortaya çıktığında.

Batman, Kara Şövalye, Flash, Kara Şövalye Yükseliyor

PITTSBURGH – 31 TEMMUZ: Christian Bale, 31 Temmuz 2011’de Oakland’ın Pittsburgh semtindeki Mellon Institute binasında yeni Batman: Dark Knight Rises filminin çekimleri sırasında sahnelerin arasında duruyor. (Fotoğraf: Jared Wickerham/Getty Images)

Christian Bale

  • Ortaya çıkan: Batman Başlıyor (2005), Kara şövalye (2008), Kara Şövalye Yükseliyor (2012)

Christopher Nolan’a 2005’te seriyi yeniden başlatmakla görev verildiğinde Batman BaşlıyorMaskeyi takan kişi Christian Bale oldu. Bu süreçte ikili, karakterin beyazperdedeki serisini muzaffer bir şekilde yeniden canlandırdı ve sonunda Kara Şövalye üçlemesi olarak bilinecek yeni bir film serisini başlattı.

Bale daha sonra 2008’deki rolünü tekrarladı. Kara şövalyevizyona girdikten sonra büyük beğeni toplayan ve o zamandan beri şimdiye kadar yapılmış en büyük çizgi roman uyarlamalarından biri ve genel olarak en iyi filmlerden biri olarak ün kazanan bir filmde Christopher Nolan’la yeniden bir araya geliyor. Performansı büyük beğeni topladı ve pek çok kişi bunun onun şimdiye kadar pelerin ve kukuleta giyen en iyi kişi olduğunu kanıtladığına inanıyordu.

Üç yıl sonra, 2012’de Dünyanın En İyi Dedektifini bir kez daha hayata geçirmek için geri döndü. Kara Şövalye Yükseliyor. Bu kez, Hollywood’un şimdiye kadarki en büyük film üçlemelerinden birinin destansı kapanış bölümünde ölümcül Bane’le karşı karşıya geldi.

The Flash, Batman, Ben Affleck, DCEU, Ben Affleck Batman olarak geri dönüyor mu, Ben Affleck hala Batman mi, Ben Affleck neden Batman olmayı bıraktı, Aquaman, Snyderverse, Ben Affleck hala Batman mi?, Batman oyuncuları sırasıyla

Ben Affleck (Batman / Bruce Wayne), Zack Snyder’ın Adalet Ligi’nde. Fotoğraf: HBO Max’in izniyle

Ben Affleck

  • Ortaya çıkan: Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016), İntihar Kadrosu (2016), Adalet Ligi (2017), Zack Snyder’ın Justice League’i (2021), Flaş (2023)

Beyazperdeye dört yıllık bir aradan sonra Kara Şövalye yepyeni bir seriyle geri döndü. Bu kez ona hayat verecek aktör Ben Affleck oldu. Batman v Superman: Adaletin Şafağı DC Genişletilmiş Evreni (DCEU) başlatmak için Henry Cavill’in Çelik Adam’ına karşı mücadele ederken.

Kısa bir süre sonra DCEU’nun Kara Şövalyesi rolünü tekrarladı ve 2016’da göründü. İntihar Kadrosu ve film boyunca üç kısa kamera hücresi görünümü yapmak. Daha sonra DCEU’nun uzun zamandır beklenen etkinliğine önemli bir sıfatla geri döndü. Adalet Ligi. Tiyatro versiyonu izleyiciler tarafından kötülendi ve sonunda çok daha üstün olanın internet üzerinden yayınlanmasına yol açtı. Zack Snyder’ın Justice League’i Affleck, merakla beklenen yönetmen kurgusu yayınlanmadan önce bazı yeni sahneleri çekmek için geri döndü.

Karakter olarak son bir tiyatro gösterisi yaptı. Flaş destekleyici bir rolde.

The Batman, The Batman yaş derecelendirmesi, The Batman R olarak derecelendirildi mi?  - Robert Pattinson

ROBERT PATTINSON, Warner Bros. Pictures’ın bir Warner Bros. Pictures yapımı aksiyon macerası “THE BATMAN”da Batman rolünde. Fotoğraf: Jonathan Olley/ & © DC Comics. © 2021 Warner Bros. Entertainment Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Robert Pattinson

  • Ortaya çıkan: Yarasaadam (2022)

Robert Pattinson, Bruce Wayne’in ikonik rolünü üstlendi. Yarasaadam. Başlangıçta Affleck’in rolünü yeniden üstleneceği bir DCEU filmi olarak planlanan Matt Reeves filmi, iki devam filmi ve en az iki HBO Max yan dizisinden oluşan, kendi ortak evrenini inşa etmeyi amaçlayan bağımsız bir projedir.

Pattinson’ın performansı hayranlar ve eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı; adı şimdiden ekranların en iyi Batman’i hakkındaki konuşmalarda ortalıkta dolaşıyor. Rolünü tekrar üstlendiğinde izleyicileri yeniden etkileme şansını yakalayacak. Batman – Bölüm II 2025 yılında.

Bunun yanı sıra, James Gunn ve Peter Safran’ın DC Universe filminde Andy Muschietti’nin yönettiği filmde yeni bir oyuncu rol alacak. Cesur ve Cesur. Bundan sonra DCU’nun tam zamanlı Batman’i olarak Ben Affleck’in yerini alacaklar.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow