Beton damlalarına karşı daha iyi koruma

TL;DR Corning, Gorilla Glass Victus 2’yi duyurdu. Yeni cam, beton üzerinde iyileştirilmiş düşme performansına sahiptir. Asfalta düşme ve çizilme direnci söz konusu olduğunda benzer bir performans bekleyebilirsiniz. Corning’in Gorilla Glass’ı, günümüzde orta sınıf ve üst düzey akıllı telefonlar için en popüler koruyucu çözümdür ve en yeni iki çözüm Gorilla Glass Victus ve Gorilla Glass Victus […]

Beton damlalarına karşı daha iyi koruma

TL;DR

  • Corning, Gorilla Glass Victus 2’yi duyurdu.
  • Yeni cam, beton üzerinde iyileştirilmiş düşme performansına sahiptir.
  • Asfalta düşme ve çizilme direnci söz konusu olduğunda benzer bir performans bekleyebilirsiniz.

Corning’in Gorilla Glass’ı, günümüzde orta sınıf ve üst düzey akıllı telefonlar için en popüler koruyucu çözümdür ve en yeni iki çözüm Gorilla Glass Victus ve Gorilla Glass Victus Plus’tır.

Şimdi, şirketin sahip olduğu ilan edildi Gorilla Glass Victus 2, peki önceki sürümlerden farkı nedir? Corning, Victus 2’nin Gorilla Glass Victus’un çizilme direncini korurken beton üzerinde gelişmiş düşme performansı sunduğunu söyledi.

Daha spesifik olarak ABD firması, Victus 2’nin “beton kopyası” bir yüzeye bir metreye kadar düşmelere karşı hayatta kalabildiğini söyledi. Corning, rakip çözümlerin genellikle yarım metre veya daha az düşüşten sonra başarısız olduğunu söyledi. Yeni cam, orijinal Victus iddiasıyla uyumlu olarak, asfalt benzeri yüzeylere iki metreye kadar düşmelere de dayanabiliyor.

Victus 2 hakkında bilmeniz gereken başka neler var?

Corning başkan yardımcısı David Velasquez, günümüz cihazlarının %15 daha ağır olduğunu ve dört yıl öncesine göre %10 daha büyük ekranlara sahip olduğunu iddia etti. Bu nedenle, yeni cam aynı zamanda daha ağır cihazlar ve daha büyük ekranlar düşünülerek tasarlanmıştır.

Peki Gorilla Glass Victus 2 ile ilk telefonları ne zaman göreceğiz? Corning, çözümün şu anda birden fazla marka tarafından değerlendirildiğini ancak önümüzdeki birkaç ay içinde pazara ulaşacağını söylüyor.

Corning’e beton damlaları açısından Gorilla Glass Victus’un yeni ürünle karşılaştırmasını sorduk. Şirket bize geri dönerse/geri dönerse makaleyi güncelleyeceğiz.

Telefonunuzdaki Gorilla Glass’ın türünü önemsiyor musunuz?

212 oy

Beton damlalarına karşı daha iyi koruma

Teknory