Biden Beyaz Saray, kırsal, yüksek hızlı internet erişimi için yaklaşık 1 milyar dolar harcayacak

Başkan Joe Biden’ın yönetimi bu hafta kırsal alanlarda internet erişimini genişletmek için yaklaşık 1 milyar dolar harcamayı planladığını duyurdu. Beyaz Saray, yetersiz hizmet alan bölgeleri ulusal internet ağlarına bağlamaya yardımcı olan orta mesafeli geniş bant altyapısını kullanarak erişimi 35 eyalete ve Porto Riko’ya genişletme planını duyurdu. “İnternete erişim artık bir lüks değil ve Başkan Biden’ın […]

Biden Beyaz Saray, kırsal, yüksek hızlı internet erişimi için yaklaşık 1 milyar dolar harcayacak

Başkan Joe Biden’ın yönetimi bu hafta kırsal alanlarda internet erişimini genişletmek için yaklaşık 1 milyar dolar harcamayı planladığını duyurdu.

Beyaz Saray, yetersiz hizmet alan bölgeleri ulusal internet ağlarına bağlamaya yardımcı olan orta mesafeli geniş bant altyapısını kullanarak erişimi 35 eyalete ve Porto Riko’ya genişletme planını duyurdu.

“İnternete erişim artık bir lüks değil ve Başkan Biden’ın liderliği sayesinde, Amerika’daki herkes için dijital uçurumu kapatmak için harekete geçiyoruz. Middle Mile programı, toplulukları ve askeri üsleri birbirine bağlamak için gereken altyapıya 900 milyon dolardan fazla yatırım yapacak. ve Tribal internete bağlanıyor, erişim maliyetini düşürüyor ve bant genişliğini artırıyor,” dedi Ticaret Bakanı Gina Raimondo Bir açıklamada(yeni bir sekmede açılır). “Eyaletler arası otoyol sisteminin Amerika’daki her topluluğu bölgesel ve ulusal otoyol sistemlerine nasıl bağladığı gibi, bu program da ülke genelindeki toplulukları kaliteli, uygun fiyatlı yüksek hızlı İnternet erişimi sağlayan bölgesel ve ulusal ağlara bağlamamıza yardımcı olacak.”

İdare, toplam 7.47 milyar dolarlık finansman talebi olan 260’tan fazla başvuru aldığını söyledi. Onaylanan projelerin erişimi genişletmek için 12.000 mil yeni fiber kullanması bekleniyor.

Toplamda, yönetim Cuma günü tam olarak 930.021.354,34 $ ‘lık fon açıkladı. Şahsen, son 34 sentin nereye gittiğine yatırım yaptım.

Teknory