Bir ‘Paranormal Activity’ Retrospektifi, Filmin En Kötü Figürünün Başından Boyunca Karşımızda Olduğunu Kanıtlıyor

YouTube/NB aracılığıyla ekran kaydı Herhangi bir korku hayranına, korku filmlerindeki gerçek terörün ne olduğunu sorun, muhtemelen size bunun asla bariz bir korku olmadığını söyleyeceklerdir. Bunun yerine, sizi gerçekten ürkütmüş gibi görünen, pek beklemediğiniz bir şey ve bugün korku hayranlarının işaret ettiği şey bu. paranormal faaliyetlery. İster bir canavara dönüşen iç mücadelemiz, ister toplumun sert bir […]

Bir ‘Paranormal Activity’ Retrospektifi, Filmin En Kötü Figürünün Başından Boyunca Karşımızda Olduğunu Kanıtlıyor

YouTube/NB aracılığıyla ekran kaydı

Herhangi bir korku hayranına, korku filmlerindeki gerçek terörün ne olduğunu sorun, muhtemelen size bunun asla bariz bir korku olmadığını söyleyeceklerdir. Bunun yerine, sizi gerçekten ürkütmüş gibi görünen, pek beklemediğiniz bir şey ve bugün korku hayranlarının işaret ettiği şey bu. paranormal faaliyetlery. İster bir canavara dönüşen iç mücadelemiz, ister toplumun sert bir eleştirisi (zombi filmleri herkes) veya bu durumda – zehirli bir ilişki olsun, korkunç filmler genellikle daha derin bir şey için bir alegori işlevi görür.

İlk Doğa üstü aktivite film, San Diego’daki yeni evlerine taşınan genç bir çift olan Katie ve Micah’a odaklanıyor. Katie’ye çocukluğundan beri bir şey musallat olmuştur ve görünüşe göre bu şey onu takip etmiş ve kocası Micah’ın herhangi bir görüntü alıp alamayacaklarını görmek için evin etrafına kameralar yerleştirmesine neden olmuştur. Kapılar rastgele açılıyor ve ışıklar yanıp sönüyor, bilirsiniz – standart musallat ücreti. Ancak zamanla daha uğursuz hale gelirler.

Kız arkadaşlarının, bir uzmanın kendisine verdiği tavsiyeye dayanarak varlığı kızdırmama ricalarına rağmen, Micah tam da bunu yapıyor, maço yetenekler şeytanı uzakta tutmak için yeterli olacaktır. Bilirsin, kaslar her zaman görünmez, bilinmeyen ve muhtemelen şeytani bir ruha karşı işe yarar. Micah defalarca Katie’yi dinlemeyi reddeder ve hatta uyarı sözlerinden dolayı onu azarlar. Onlara kulak vermeliydi çünkü filmin sonunda Micah ölür.

Reddit’teki korku hayranları, burada oyundaki tek kötülüğün Katie’ye bağlı şeytani varlık olduğuna inanmıyor. Bir OP, Micah’ın karakterini parçaladı ve onu, nihayetinde her şeyi çok daha kötü hale getiren zehirli davranışları için çağırdı. Başlıktaki birçok korku hayranı, Micah’ın hiç iyi olmadığı fikrine tamamen katılıyor.

Birçokları için, Katie’nin gaslighting yapan erkek arkadaşına yalvarmaya çalışmasını izlemek, filmin mutlak dehşetiydi.

Birçoğu, eğer gerçekten onu desteklemiş olsaydı, iblisi uzak tutabileceklerini düşünüyor.

Belki Doğa üstü aktivite psikoloji çalışmalarında toksik bir ilişkinin başlıca örneği olarak izlenmelidir.

Bu kullanıcı, Micah’ın aldığı nefreti hak ettiğini düşünüyor, ancak aynı zamanda korku/psikolojik dramalarda çok sık görülen gaslighting koca mecazından da bıkmış durumda.

Mükemmel bir nokta, gerçek adı Micah Sloat olan aktörün bu kadar nefret uyandırmak için olağanüstü bir iş çıkarmış olması.

Filmin sonunda, bazı izleyiciler aslında şeytanı destekliyordu. Seyirci ölmeni istediğinde berbat bir erkek arkadaş olduğunu biliyorsun.

Tüm söylenenlere rağmen, filmin çalışması için Micah’ın tam bir pislik olması gerekiyordu. Katie gerçekten nazik, destekleyici bir partnerle birlikte olsaydı, iblis beslenecek daha az negatif enerjiye sahip olurdu ve hayatlarını sadece ara sıra gıcırdayan kapının hafif rahatsızlığıyla yaşayabilirlerdi. Korku içinde, bu ne eğlence?

Yazar hakkında

laura polacco

laura polacco

Laura Pollacco, We Got This Covered’de Serbest Yazar ve neredeyse tam bir yıldır eğlence haberlerine derinlemesine dalıyor. Falmouth Üniversitesi’nden Moda Fotoğrafçılığı bölümünden mezun olduktan sonra Laura Japonya’ya, ardından İngiltere’ye ve şimdi de Japonya’ya taşındı. İstediği kadar anime izlemiyor ama Marvel ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ ile ilgili her şeyi takip ediyor. O da çeşitli Tokyo merkezli yayınlar için Japon kültürü hakkında yazıyor.

Teknory