Bir sonraki katlanabilir Pixel Pixel Fold 2 olmayabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Google Pixel Buds uygulamasının en son sürümü “Comet” kod adını gizliyor. Bunun Pixel Fold 2’nin kod adı olması mümkün. Ayrıca potansiyel olarak Pixel Flip’in kod adı da olabilir. Google’ın Pixel Fold’u bu noktada yalnızca birkaç aylık. Ancak yeni keşfedilen bir kod adı, şirketin hâlihazırda bir halefi, hatta flip tarzı […]

Bir sonraki katlanabilir Pixel Pixel Fold 2 olmayabilir

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google Pixel Buds uygulamasının en son sürümü “Comet” kod adını gizliyor.
  • Bunun Pixel Fold 2’nin kod adı olması mümkün.
  • Ayrıca potansiyel olarak Pixel Flip’in kod adı da olabilir.

Google’ın Pixel Fold’u bu noktada yalnızca birkaç aylık. Ancak yeni keşfedilen bir kod adı, şirketin hâlihazırda bir halefi, hatta flip tarzı bir telefon olabilecek başka bir katlanabilir cihaz üzerinde çalışıyor olabileceğini ima ediyor.

Google Pixel Buds uygulamasının en son sürümü kısa süre önce kullanıma sunuldu. Bu yeni uygulama sürümü, kodunda “Comet” kod adını gizliyor gibi görünüyor. 9to5Google.

APK’nın parçalanmasının ardından çıkış, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun (Shiba ve Husky) kod adlarıyla birlikte Comet kod adını da bulduğunu söylüyor. Comet bu kod adları arasında yer alsa da Comet’in Pixel 8a’yı kastetmesi pek olası değil. Pixel 8a’nın kod adının “Akita” olduğunu ve Comet’in Pixel 8 serisinin köpek cinsi temasına pek uymadığını zaten biliyoruz.

Aynı zamanda Comet’in Pixel 9’u kastetmesi de pek olası değil. Google’ın bu nesil için sürüngenlerle ilgili kod adlarını kullanacağına inanılıyor.

Pixel Fold’a bakacak olursak başlangıçta “Passport” kod adını taşıyordu. Bu ilk kod adının, Google’ın Pixel Fold’un nasıl bir pasaport gibi hissetmesini istediğiyle bir ilgisi olabilir. Ancak bu kod adı sonunda Pixel 7 serisiyle (“Çita” ve “Panter”) eşleşecek şekilde bir kedi türü olan “Felix” olarak değiştirildi, çünkü hepsi Tensor G2’de çalışıyor.

Ancak yayın, bir Android geliştiricisinin Pixel Fold ile birleştirilmiş kod adını keşfettiğine dikkat çekiyor. Hatta uygulama tarafından buna “katlama” adı verildiği de bildiriliyor.

Daha fazla bilgi olmadan Comet’in Pixel Fold 2 olabileceği anlaşılıyor. Ancak Comet’in ufukta yeni bir cihaza gönderme yapma ihtimali de var. Google Pixel Flip üzerinde çalışıyor olabilir mi? Muhtemelen bir süre bu cevabı alamayacağız.

Bir sonraki katlanabilir Pixel Pixel Fold 2 olmayabilir

Teknory