Birinin Facebook Messenger Konuşmanızın Ekran Görüntüsünü Aldığını Anlayabilir misiniz?

Ekran görüntüsü bildirimleri, gizlilik duygunuz için çok önemlidir. Birinin içeriği yakaladığını bildiğinizden emin olmak için yazılım uygulayan pek çok uygulama ve sosyal medya sitesiyle, Facebook’un Messenger hizmetinin de yapıp yapmadığını merak etmek doğaldır. Yıllar boyunca, Messenger’da ekran görüntüsü bildirimleri almanın birçok yolunu test ettik. Üçüncü taraf uygulamalardan geçici çözümlere kadar, sonunda Facebook Messenger’da ekran görüntüsü […]

Birinin Facebook Messenger Konuşmanızın Ekran Görüntüsünü Aldığını Anlayabilir misiniz?

Ekran görüntüsü bildirimleri, gizlilik duygunuz için çok önemlidir. Birinin içeriği yakaladığını bildiğinizden emin olmak için yazılım uygulayan pek çok uygulama ve sosyal medya sitesiyle, Facebook’un Messenger hizmetinin de yapıp yapmadığını merak etmek doğaldır.

Birinin Facebook Messenger Konuşmanızın Ekran Görüntüsünü Aldığını Anlayabilir misiniz?

Yıllar boyunca, Messenger’da ekran görüntüsü bildirimleri almanın birçok yolunu test ettik. Üçüncü taraf uygulamalardan geçici çözümlere kadar, sonunda Facebook Messenger’da ekran görüntüsü bildirimlerini nasıl alacağımızı keşfettik. Tabii ki, ekran görüntüsü bildirimlerinde bile, bir mesaj yakalandıktan sonra hiçbir şey yapamazsınız. Bu nedenle, kendinizi gizlilik ihlallerinden korumanın birkaç yolunu da ele alacağız.

Facebook Messenger’da Ekran Görüntüsü Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir

Meta geliştiricileri, popüler Mesajlaşma uygulamasındaki ekran görüntüsü bildirimleri çağrısını nihayet yanıtladı. Ancak, yalnızca mesajlarınızı girerseniz çalışır. Kaybolma Modu. Yok olma modu artık desteklenmemektedir, ancak kaybolan mesajlar özelliğini kullanabilirsiniz.

Uçtan uca şifrelemeli sohbet/mesajlaşmayı başlattığınız anda, zamanlayıcıyı tüm taraflar mesajı görüntülediğinde silecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu özelliğin dezavantajı, gruptaki herkesin zamanlayıcıyı sıfırlayabilmesi veya normal sohbete geçirebilmesidir. Ancak, ekran kaybolma modunda kaldığı sürece birisi ekran görüntüsü aldığında veya ekranı kaydettiğinde bildirim alırsınız.

Yukarıdaki bilgilerle, Messenger’da ekran görüntüsü bildirimlerini hâlâ etkinleştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. “Mesaj uygulaması” ve üzerine dokunun “kalem simgesi” Ekranınızın sağ üst bölümünde Mevcut mesajlar listesindeki bir isme TIKLAYAMAZSINIZ.
  2. Üst kısımdaki “Kime:” satırına bir ad veya grup adı yazın veya “Yeni bir grup sohbeti oluştur”u seçin.
  3. Özel konuşma modunu/kaybolan sohbet modunu etkinleştirmek için ekranın sağ üst kısmındaki Android’de “Asma kilit simgesi” veya iOS’ta “Gizli metin” seçeneği arasında geçiş yapın.
  4. üzerine dokunun “zamanlayıcı simgesi” “sohbet kutusu”nun yanında ve mesajın görüldükten sonra ne kadar süreyle kullanılabilir kalmasını istediğinizi seçin.
  5. Grup mesajınızı yazın ve “Gönder simgesi.”
  6. Grup ekranından biri kaydedip ekran görüntüsü aldığında herkes bilgilendirilecek.

Artık ekran görüntüsü bildirimlerini nasıl alacağınızı bildiğinize göre, özel görüşme sızıntılarını önlemek için bazı önemli güvenlik ipuçlarını gözden geçirelim.

Uçtan uca şifrelenmiş, kaybolan mesajlar, metinleri yalnızca sizin ve grup sohbetindeki alıcıların okuyabileceği anlamına gelir. Üçüncü taraflar görüşmelerinizi arayamaz veya görüntüleyemez. Tabii ki, diğer kullanıcılar yine de kaybolan özelliği kaldırabilir veya zamanlayıcıyı ayarlayabilir, bu yüzden dikkatli kullanın.

Ekran Görüntülerini Engelleme

Sosyal medyaya, dünyanın görmesini istemeyeceğiniz hiçbir şeyi herhangi bir ağa koymadan yaklaşmalısınız. Bir kez oradayken, oradadır ve insanlar onunla ne isterlerse yapabilirler.

Bu, ne söylediğinize, nasıl söylediğinize, ne tür görseller paylaştığınıza, hangi videoları yolladığınıza ve çevrimiçi olarak hangi ses kayıtlarını yükleyebileceğinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir şey göndermeden önce DÜŞÜNÜN!

Güvenilir bir kişiyle Messenger aracılığıyla iletişim kurmak, onlara özel içerik konusunda her zaman güvenebileceğiniz anlamına gelmez. Sohbetinizin ekran görüntüsünün güvende kalacağının hiçbir zaman garantisi yoktur. Her zaman en kötüsünü varsayın ve mümkün olduğunca kendinizi koruyun. Bu kadar büyük ve açık olan sosyal ağlarda her zaman bir risk vardır. Gizliliğiniz her zaman tehlikede.

Birisi ekran görüntüsü aldığında Facebook Messenger size bildirimde bulunmaz, ancak bu yalnızca bir bildirimdir. Bilgi bir kez ortaya çıktığında, meraklı veya meraklı gözlere karşı savunmasızdır. Bu nedenle, grup sohbetinize ne koyduğunuza her zaman dikkat edin. Tamamen açık ve ele geçirilebilir bir dijital dünyayla, yanlış bir şekilde ünlü olmak veya herhangi bir kişisel bilginizden ödün vermek istemezsiniz.

Meta Messenger Kaybolan Sohbet SSS

Birisinin mesajlarımın ekran görüntüsünü almasını engellemek için yapabileceğim bir şey var mı?

Messenger ekran görüntülerine karşı sahip olduğunuz tek savunma hattı, en başta içeriği göndermekten kaçınmaktır. Ne yazık ki Snapchat gibi gizliliğe en çok önem veren platformlar bile ekran görüntülerini engelleme seçeneği uygulamadı.

Facebook’ta birini engellersem, yine de mesajlarımı görebilirler mi?

Evet, geçmişte gönderdiğiniz tüm mesajlar (resimler dahil) sohbetlerinde görünmeye devam edecek. Neyse ki adınız ve profil resminiz eklenmeyecek.

Bir mesajı gönderdikten sonra silebilir miyim?

Evet, bir Meta/Facebook mesajını kısa süreli, belirsiz bir süre içinde geri alabilirsiniz. Bir Facebook mesajını gönderdikten sonra silmek isterseniz, mesaja uzun basın ve “Herkesten Kaldır”a dokunun.

Teknory