Neden Facebook Messenger’daki Herkes İçin Göndermeyi Geri Alamıyorum?

Messenger gibi sohbet uygulamalarını kullanırken bazen hatalar olur ve bir mesajı geri çekmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda, Messenger’ın önceden gönderilmiş bir mesajı kaldırmak için kullanabileceğiniz bir seçeneği vardır. Genellikle, mesajı yalnızca kendiniz için sildiğiniz “Sizin İçin Kaldır” seçeneğini bulmak çok zor değil. Kullanıcılar bir mesajı silmek istediğinde, konuşma katılımcılarının da “Herkesten Kaldır” seçeneğini kullanarak görememesi […]

Neden Facebook Messenger’daki Herkes İçin Göndermeyi Geri Alamıyorum?

Messenger gibi sohbet uygulamalarını kullanırken bazen hatalar olur ve bir mesajı geri çekmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda, Messenger’ın önceden gönderilmiş bir mesajı kaldırmak için kullanabileceğiniz bir seçeneği vardır.

Genellikle, mesajı yalnızca kendiniz için sildiğiniz “Sizin İçin Kaldır” seçeneğini bulmak çok zor değil. Kullanıcılar bir mesajı silmek istediğinde, konuşma katılımcılarının da “Herkesten Kaldır” seçeneğini kullanarak görememesi durumunda sorunlar ortaya çıkar.

Bu makalede, bir iletiyi neden geri alamadığınız, bu seçeneği çevreleyen bir iletiyi herkes için geri alamamak gibi sorunlar ve bu sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Neden Messenger’da Bir Mesajı Geri Alamıyorum

Bir anda bir şey yazdığınıza pişman olursanız veya mesajınızdaki yanlış yazılmış bir kelimeyi düzeltmek isterseniz, o mesajı kaldırabilirsiniz. Ancak bazen bu işlem mevcut olmayabilir ve mesajı tüm katılımcılara göndermeyi geri alamazsınız. Bunun meydana gelmesinin nedenleri şunlardır:

Kullanıcı Sizi Engelledi

Bir mesajı gönderdikten sonra geri alamamanızın nedenlerinden biri, alıcının sizi engellemesidir. Birine bir mesaj gönderdiyseniz ancak hemen ardından onu göndermediyseniz, muhtemelen gönderme ile göndermeyi geri alma girişimi arasında geçen sürede sizi engellemiştir.

“Herkesten kaldır” düğmesinin bu nedenle işinize yaramadığından emin olmak için, o arkadaşı tekrar ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol edin. Bu seçenek sizin için uygun değilse, kullanıcı sizi engellemiş demektir. “Sizin için kaldır” seçeneğini kullansanız bile mesajınızı görmeye devam edecekler.

Facebook’ta Arkadaş Değilim

Facebook arkadaşınız olmayan birine mesaj gönderirseniz, göndermeyi geri al düğmesi kullanılamaz. Hala kendiniz için kaldırabilirsiniz, ancak herkes için kaldırmak imkansızdır.

Bir Hata Olabilir

Herhangi bir zamanda bir Facebook sistem hatası meydana gelebilir ve bu da bir mesajın gönderilmesini imkansız hale getirir. Arkadaş listenizdeki birine göndermiş olsanız bile, bu senaryoda mesajı geri çekemezsiniz.

Veriniz Tükendi

Bu sorun, verilerin sorun olduğu mobil cihazlarda Messenger kullanılırken ortaya çıkar. Verileriniz biterse uygulama düzgün çalışmaz, daha yavaş çalışır ve hatalar oluşabilir. Messenger uygulamasında veri kalmadığında en yaygın hata, mesajın gönderilememesidir.

Messenger’da Gönderimi Geri Alma Seçeneği Nasıl Düzeltilir

“Göndermeyi Geri Al” ve “Herkes için Kaldır” seçenekleriyle sorunu çözmenin birçok yolu vardır. Sorununuz veriler veya hatalar ve hatalar değilse, bu sorunu nasıl çözebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Kullanıcının Sizi Engelleyip Engellemediğini Görün

Yukarıdaki bölümde bahsedildiği gibi, engellenmek o göndermeyi geri al düğmesine basmanızı engelleyecektir. Sorunun bu olduğundan şüpheleniyorsanız, Facebook’taki profillerine gidin. Onlarla ilgili bilgileri göremiyorsanız ve artık bir profil resmi yoksa, bu sizi engelledikleri anlamına gelir.

Kullanıcının Sizi Arkadaşlıktan Çıkarıp Çıkarmadığına Bakın

Bir mesajı göndermeyi geri alamamanızın nedenlerinden biri yanlışlıkla arkadaşlıktan çıkmak olabilir. Siz veya diğer kişi yanlışlıkla birbirinizi arkadaşlıktan çıkardınız, bu da mesajın gönderilmesini geri alamamanıza yol açacaktır. Birisini yanlışlıkla arkadaşlıktan çıkarıp çıkarmadığınızı öğrenmek için, o kişinin Facebook profilini ziyaret edin ve bir “Arkadaşlık İsteği” düğmesi olup olmadığına bakın. Varsa, yanlışlıkla bir arkadaşlıktan çıkma olmuştur ve o kişiyi tekrar ekleyebilir ve herkes için bir mesajı göndermeyi deneyebilirsiniz.

Mesajları Geri Almak için Web Sitesini Kullanın

Bir mesajı kaldırmanın belki de en kolay yolu, tarayıcınızda Facebook ve Messenger kullanmaktır. İstenmeyen mesajları her iki web sitesi üzerinden de silebilirsiniz.

 1. Facebook web sitesi.
 2. Bir mesajın üzerine gelin.
 3. Mesajın sol tarafında bulunan üç noktayı seçin.
 4. “Kaldır” seçeneğine tıklayın.
 5. “Göndermeyi Herkes İçin Geri Al” ve “Sizin İçin Kaldır” arasında seçim yapın.

Aynı şey açılarak da yapılabilir. Messenger web sitesi.

 1. Silmek istediğiniz mesajı bulun.
 2. Üç noktaya tıklayın.
 3. “Herkes İçin Kaldır” seçeneğini seçin.

Messenger’ı yeniden başlatma

Bu muhtemelen mobil cihazınızda bir şey çalışmadığında akla gelen ilk çözümdür. Messenger sorununuzu çözmeyi reddederse uygulamayı yeniden başlatın ve kısa bir süre sonra yeniden açın.

Önbelleğinizi Temizleyin

Önbelleği temizlemek, Messenger uygulamanızı temizlemenize ve tekrar düzgün çalışmasını sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu işlem Facebook uygulamasından ve web sitesinden yapılabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için web sitesini kullanırken, tüm tarayıcı için önbelleği temizlemeniz gerekir. Bu, yapmak istemediğiniz bir şeyse, aşağıdaki adımlarla önbelleği Facebook uygulamasından kaldırmanız yeterlidir:

 1. Facebook uygulamasının sağ alt köşesindeki üç çizgiye tıklayın.
 2. Kaydırın ve “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 3. “Ayarlar”ı seçin.
 4. “İzinler”i bulun ve “Tarayıcı”yı tıklayın.
 5. “Tarama Verileriniz” penceresinde “Temizle”yi tıklayın.

Oturum Açma ve Kapatma

Uygulamada oturum açıp kapatarak Messenger uygulamasını sıfırlamak, yenilemenin ve düzgün çalışmaya başlamasını sağlamanın başka bir yoludur. Facebook uygulamasını ve web sitesini kullanarak Messenger’a giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Bundan sonra, mesajı bir kez daha silmeyi deneyebilirsiniz.

Messenger’ı güncelle

Cihazınızdaki uygulamalar için otomatik güncellemeler açık değilse, Messenger uygulamanız güncel olmayabilir. Burada yapmanız gereken tek şey Messenger’ı indirdiğiniz mağazaya gidip güncellemek. Emin olmak için hem Facebook’u hem de Messenger’ı güncelleyin.

Messenger’ı yeniden yükleyin

Her şey başarısız olursa, yapabileceğiniz başka bir şey de Messenger uygulamasını tamamen silip yeniden yüklemektir. Google oyun mağazası ya da Uygulama mağazası. Bu, sorunu çözmelidir, ancak önce Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız.

Facebook’ta Yardım İsteyin

Mümkün olan son düzeltme, Facebook’tan yardım istemek ve Yardım Merkezi ile iletişime geçmektir.

 1. Facebook’ta oturum açın.
 2. Ana sayfada sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın.
 3. “Yardım ve Destek” seçeneğini seçin.
 4. Oradan “Yardım Merkezi”ne gidebilir veya “Sorun Bildir” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Ne Gönderdiğinize Dikkat Edin

Göndermeyi geri al düğmesine herkes için basamamanızın birçok nedeni olabilir. Gönder düğmesine basmadan önce bir dakikanızı ayırın, böylece mesajı geri çekme zahmetine girmek zorunda kalmazsınız. Hatalar olur ve yanlış bir mesaj yanlış yere gidebilir. Bu size olduysa, bu makaledeki talimatları uygulayın ve sorunu hemen çözeceksiniz.

Mesajlarınızı ne sıklıkla siliyorsunuz? Makalede belirtilen ipuçlarından herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory