Bize şunu söylediniz: Telefonunuzun şarj süreleri çok değişken

Ryan Haines / Android Otoritesi Akıllı telefon şarj hızları son birkaç yılda önemli ölçüde arttı, ancak yine de her marka daha hızlı şarj trenine atlamadı. Bu, okuyucularımızın telefonlarının boştan tamamen şarj olmasının ne kadar sürdüğünü düşünmemize neden oldu. Bu soruyu geçen hafta sorduk ve sonuçlar nihayet geldi! Telefonunuzun tamamen şarj olması ne kadar sürer? Sonuçlar […]

Bize şunu söylediniz: Telefonunuzun şarj süreleri çok değişken

Ryan Haines / Android Otoritesi

Akıllı telefon şarj hızları son birkaç yılda önemli ölçüde arttı, ancak yine de her marka daha hızlı şarj trenine atlamadı.

Bu, okuyucularımızın telefonlarının boştan tamamen şarj olmasının ne kadar sürdüğünü düşünmemize neden oldu. Bu soruyu geçen hafta sorduk ve sonuçlar nihayet geldi!

Telefonunuzun tamamen şarj olması ne kadar sürer?

Sonuçlar

7 Aralık’ta yayınlandıktan sonra bu ankette 1.500’den biraz fazla oy kullanıldı. En popüler seçenek? Ankete katılanların %18’i telefonlarının tamamen şarj olmasının 90 dakikadan fazla sürdüğünü söyledi.

En az bir okuyucu, bir Pixel cihazlarına sahip olduklarını ve Google’ın telefonlarının gerçekten de tamamen şarj olması uzun sürdüğünü belirtti. Dolayısıyla, bu seçeneği seçen okuyucuların bir Pixel’i veya iPhone serisi gibi benzer şekilde yavaş şarj olan bir ahizeleri varsa şaşırmayız.

İlişkili: Hızlı kablolu ve hızlı kablosuz şarj nasıl çalışır?

İkinci sırada %15 oyla “51 ila 60 dakika”, “61 ila 70 dakika” ise ~%14 oyla üçüncü oldu. İlginçtir ki, ankete katılan okuyucuların neredeyse %9’u telefonlarının tamamen şarj olmasının ne kadar sürdüğüne dair hiçbir fikirleri olmadığını söyledi. Muhtemelen bu okuyucular cihazlarını bir gecede şarj ediyor, birkaç saat sonra telefonlarına geri dönmekten memnunlar veya sıfırdan şarj etmiyorlar.

Her iki durumda da, 30 dakikalık veya daha kısa bir şarj süresinin, oyların %10’undan daha azını oluşturan, ankete katılan okuyucularımızın telefonları arasında hala niş bir özellik olduğu açıktır. Aslında, ankete katılan okuyucuların %50,8’i bir saatten fazla sürede tamamen şarj olan bir telefona sahipken, %40,8’i 60 dakika veya daha kısa sürede tamamen şarj olan telefonlara sahip.

Yorumlar

  • Sakallıgöçebe: Bu, OnePlus hakkında sevdiğim şeylerden biri, Google, Samsung ve Apple’ın aksine yalnızca gerçek hızlı şarja sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda şarj cihazını size ücretsiz olarak veriyorlar. OnePlus 10 Pro’m 0-100 arası yaklaşık 45 dakika sürer, ancak 5-10 dakikalık hızlı şarj, bir gün yetecek kadar sağlar.
  • yorumcu: 120w ultra hızlı şarjlı Xiaomi 12 pro’ya geçildi, pil %20 doluysa 10 dakikanın altına bakıyorsunuz…. Samsung ve IPhone’dan farklı olarak, buna sahip olduğunuzda, geri dönemezsiniz ve kutuda verilen şarj cihazı
  • Konrad Uroda-Darłak: Kasıtlı olarak daha yavaş şarj cihazı nedeniyle 90 dakikadan fazla (yalnızca %85’e kadar) ????
  • Walter Kowalski: Pixel 6 pro yaklaşık %1/dakikadır. Ancak sıcak veya soğuk olduğunda değişebilir.
  • Joe Siyah: Kesinlikle hiçbir fikrim yok :-DI muhtemelen üzerinde düşünmem gereken bir şey haline getirmek için pil ömrüyle ilgili hiçbir sorun yaşamadı. Akıllı saatimin pil ömrü bile belirli bir aralıkta, bunu düşünmeme gerek yok, muhtemelen her 14 günde bir, %50-60 gibi bir şeye düştüğünde birkaç dakika fişe takıyorum ve biraz şarj ekliyorum.

Bize şunu söylediniz: Telefonunuzun şarj süreleri çok değişken

Teknory