Black Panther 2’deki Ironheart kimdir? Wakanda Forever’daki Riri Williams açıkladı

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-09T17:57:35 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-09T17:57:44 Ironheart olarak da bilinen Riri Williams, Black Panther: Wakanda Forever’da önemli bir rol oynuyor – yani, işte Black Panther 2’deki dahi genç-yüksek uçan süper kahraman hakkında bilmeniz gerekenler. Riri Williams, Black Panther 2’nin başlarında bir çift Wakandalı ile kaçmaya zorlanan süper akıllı bir ekip olan Marvel Sinematik […]

Black Panther 2’deki Ironheart kimdir?  Wakanda Forever’daki Riri Williams açıkladı

Yayınlanan: 2022-11-09T17:57:35

Güncellenmiş: 2022-11-09T17:57:44

Ironheart olarak da bilinen Riri Williams, Black Panther: Wakanda Forever’da önemli bir rol oynuyor – yani, işte Black Panther 2’deki dahi genç-yüksek uçan süper kahraman hakkında bilmeniz gerekenler.

Riri Williams, Black Panther 2’nin başlarında bir çift Wakandalı ile kaçmaya zorlanan süper akıllı bir ekip olan Marvel Sinematik Evreninde yeni bir karakter.

Ancak Wakanda Forever, Riri’nin birkaç yıl önce çizgi romanlarda ve daha yakın zamanda animasyon şovlarında görünmesiyle, Marvel hayranlarının karakteri ilk kez görmeleri değil.

Riri Williams hakkında çizgi romanlarda, Black Panther: Wakanda Forever’da ve yakında çıkacak olan Disney+ dizisi Ironheart’ta bildiğimiz her şey aşağıdadır.

Çizgi romanlarda Ironheart kimdir?

Riri Williams, yazar Brian Michael Bendis ve sanatçı Mike Deodato tarafından 2016 yılında yaratıldı ve ilk kez Invincible Iron Man #7 sayfalarında yer aldı.

Riri, Chicago’da büyüdü ve burada bir dahi olduğu kısa sürede anlaşıldı. Ancak Riri’nin üvey babası ve en iyi arkadaşı Natalie’nin bir arabadan vurularak öldürülmesiyle hayatı alt üst olmuştur.

Buna karşılık Riri, Iron Man gibi bir kahraman olmak istediğine karar verdi ve kendi mekanik giysisini yaratmaya başladı. MIT’ye girdiğinde Riri gerekli materyallere erişti ve fantezisini gerçeğe dönüştürdü. Tony Stark yeni demir giysinin haberini aldı ve onu metalik kanadının altına aldı. Ardından, Iron Man kısa bir süre hizmet dışı kaldığında, Riri, Ironheart kod adlı tam gelişmiş bir süper kahraman oldu.

Kısa süre sonra Riri tek başına uçmaya başladı, genç takım The Champions’a katıldı ve Natalie adında kendi yapay zekasını yarattı ve ayrılan en iyi arkadaşının anılarından şekillendi.

Kara Panter 2’de Riri Williams / Ironheart, açıkladı

Riri Williams, inanılmaz icatları başını belaya sokan Kara Panter: Wakanda Forever’da süper zeki bir gençtir. Riri filmi MIT’de bir öğrenci olarak başlatır, ancak kısa süre sonra hayatının tehlikede olduğuna inanan Wakandans Shuri ve Okoye’den bir ziyaret alır.

Bunun nedeni, icatlarından birinin Riri’yi kaçmaya zorlayan filmin kötü adamı Namor için tehdit oluşturan bir makine olmasıdır. Neyse ki, icatlarından bir diğeri de Demir Adam tarzı bir mekanik giysidir, bu nedenle başlangıçta Namor’un ordusundan ve kuyruğundaki Amerikan makamlarından kaçabilir.

Riri daha sonra Shri ve Okoye ile birlikte çalışıyor, ancak Cuma günü Black Panther: Wakanda Forever ekranlara gelene kadar macerası hakkında başka bir şey söylemeyeceğiz. Öyleyse, Riri’nin kahramanca istismarlarının tam bir açıklaması için bu makaleye tekrar bakın.

Black Panther 2’de Riri Williams’ı kim oynuyor?

Dominique Thorne, Black Panther: Wakanda Forever’da Riri Williams’ı oynuyor. Thorne ilk çıkışını Barry Jenkins’in eleştirmenlerce beğenilen draması If Beale Street Could Talk’ta yaptı ve ardından Shaka King’s Judas and the Black Messiah ile devam etti.

Black Panther ilk süper kahraman projesidir, ancak Thorne, 2026’da Avengers: Secret Wars’ta Riri Williams’ı oynamaya hazır olduğu için son olmayacak.

Ondan önce, kendi solo dizisini alıyor ve yakında çıkacak olan Disney+ yayın dizisi Ironheart’ta Riri oynuyor. Riri’nin memleketi Chicago’da geçeceği söylenen dizinin Wakandan macerasının yansımalarını keşfedecek.

Ironeheart ilk çıkışını yapacak Disney+ 2023’ün başlarında, Kara Panter: Wakanda Forever’ın ekranlara geldiği 11 Kasım Cuma günü bu makaleyi spoiler ile güncelleyeceğiz.

Teknory