Bleach Bin Yıl Kan Savaşı 5. bölüm incelemesi: Ichigo hapsedildi

Terry Ah ❘ Yayınlanan: 2022-11-09T22:36:02 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-09T22:49:59 Bleach Thousand Year Blood War 5. bölümde, Ichigo, Hueco Mundo ve Soul Society arasındaki siyah boşluğa hapsedildi ve hayranların favori yan karakterlerinin değerli ekran zamanına sahip olmasına izin verdi. Bleach Thousand Year Blood War’ın beşinci bölümü, Soul Society’deki Shinigami’ye odaklanıyor ve Quincy’ye karşı çoklu dövüşleri sergiliyor. Bu […]

Bleach Bin Yıl Kan Savaşı 5. bölüm incelemesi: Ichigo hapsedildi

Yayınlanan: 2022-11-09T22:36:02

Güncellenmiş: 2022-11-09T22:49:59

Bleach Thousand Year Blood War 5. bölümde, Ichigo, Hueco Mundo ve Soul Society arasındaki siyah boşluğa hapsedildi ve hayranların favori yan karakterlerinin değerli ekran zamanına sahip olmasına izin verdi.

Bleach Thousand Year Blood War’ın beşinci bölümü, Soul Society’deki Shinigami’ye odaklanıyor ve Quincy’ye karşı çoklu dövüşleri sergiliyor. Bu arada, Ichigo, Hueco Mundo ve Soul Society arasındaki bölge olan Garaganta olarak bilinen siyah boşlukta bağlı kalır.

Ichigo’nun yokluğu, Shinigami Kaptanlarının sahnelerinin daha kişisel hissetmesini sağlayarak önceden ihmal edilen yan karakterler için değerli ekran süresi sağlıyor.

Bir kez daha, bölümdeki ilerleme, olağanüstü hızlı, çeşitli olay noktalarını gözden kaçırıyor ve böylece maksimum katılıma izin veriyor. Ancak ilerlemeyi hızlandırarak, Bin Yıl Kan Savaşı 5. bölüm, muhteşem gösteriler olabilecek kavgaları büyük ölçüde basitleştiriyor.

Bleach Thousand Year Blood War 5. bölüm için hızlı bir spoiler uyarısı aşağıda!

Byakuya Kuchiki’nin cesur duruşu

Kaptan Byakuya, önceki bölümde güçlerini çalan Quincy ile karşı karşıya gelir. Bu Quincy’nin adı Äs Nödt.

Byakuya rakibini yere indirirken korkudan titremekten kendini alamaz ve bu sabırlı bir kaptanın karakteristiği değildir. Düşman, güçlerini ifşa ederek, rakiplerine korku beslemesine izin vererek, esasen onların zihinsellerini zehirler.

Bu güç yenilikçi bir şey değildir ve aslında mangada oldukça cansız bir andır. Ancak animede, üretim kalitesi sahneyi hemen hemen taşıyor, hızla geçiyor ve Byakuya’yı bu süreçte impaled bırakıyor.

Şu anda, Soul Society’nin en güçlü kaptanlarından biri yere düşerek savaşın yoğunluğunu arttırır.

Yamamoto Genryuusai’nin yanan öfkesi

Kaptan Yamamoto’nun öfkesi kolayca Bleach Thousand Year Blood War 5. bölüm özeti.

Kaptan Yardımcısı Sasakibe Chojiro’yu öldüren düşmanla karşılaşır. Quincy’nin adı Driscoll Berci ve Soul Society’nin liderine Chojiro’nun Bankai’siyle saldırıyor. Yamamoto, tüm gücünü çekinmeden alır, ardından Berci’yi tek bir alevli vuruşla öldürmeye devam eder.

Berci’nin bedeni yanarak küle dönüşmeden önce kısa bir süreliğine iskeletini ortaya çıkarır. Yangın, kötü adamın varlığını o kadar hızlı sildi ki, Berci öldürüldüğünü bile kaydedemedi.

Hızlı flashback’in yanı sıra harika ateş animasyonları, öfkesini vurgulayarak inanılmaz derecede tatmin edici bir intikam sahnesi oluşturuyor.

Berci’yi öldürdükten sonra Yamamoto, savaş alanında fırtınalar estirir. Manevi baskısıyla motive olan diğerleri, tüm potansiyelleriyle savaşmaya hazırlanır.

Kenpachi Zaraki’nin tanıtımı göze batan bir kusuru ortaya koyuyor

Bleach Thousand Year Blood War 5. bölümünün açılışından sonra, ekranda Kenpachi’nin rastgele bir görüntüsü beliriyor. Yanında üç ölü Quincy’nin cesedini taşıyor. Bu tek kare çok endişe verici çünkü dövüşlerini çevreleyen arka plan bağlamının çoğunu tamamen atlıyor.

Bölümün ilerleyen bölümlerinde alay konusu sahne başlıyor.

Sahne, yoğun kavgaların uygun bir özetini vermekten yoksundur ve bunun yerine Kenpachi’nin düşmanlarını katlettiğini göstermek için yalnızca birkaç saniyeliğine geri döner.

Bu, önceki bölümlerde mevcut olan ilerleme hızına ayak uydurmak için açıkça stratejik bir hamleydi. Konuyu başarılı bir şekilde ilerletseler de, animasyon stüdyosu Pierrot, açıkça olay örgüsünün geçerliliğini sürdürmesi amaçlanan büyük kavgaları atlıyor.

Bleach: Thousand Year Blood War 5. Bölüm 15 Kasım’da vizyona girecek.

1. Bölüm | 2. Bölüm | Bölüm 3 | 4. Bölüm

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow