Wakanda Forever’ın Box Office’i Ryan Coogler İçin Tarihi Bir Dönüm Noktasını İşaretliyor

Kara Panter: Wakanda Forever’ın gişe hasılatı, filmin sinemalarda beşinci haftasonunun ardından yönetmen Ryan Coogler için tarihi bir dönüm noktası oldu. Sinemalarda gösterime girmesinden beş hafta sonra, Kara Panter: Sonsuza Kadar WakandaGişe hasılatı, yönetmen Ryan Coogler için tarihi bir kilometre taşına işaret ediyor, çünkü film en çok kazanan gösterim olmaya devam ediyor. 2018’in devamı Siyah Panter […]

Wakanda Forever’ın Box Office’i Ryan Coogler İçin Tarihi Bir Dönüm Noktasını İşaretliyor

Kara Panter: Wakanda Forever’ın gişe hasılatı, filmin sinemalarda beşinci haftasonunun ardından yönetmen Ryan Coogler için tarihi bir dönüm noktası oldu.


Sinemalarda gösterime girmesinden beş hafta sonra, Kara Panter: Sonsuza Kadar WakandaGişe hasılatı, yönetmen Ryan Coogler için tarihi bir kilometre taşına işaret ediyor, çünkü film en çok kazanan gösterim olmaya devam ediyor. 2018’in devamı Siyah Panter Letitia Wright, Tenoch Huerta, Angela Bassett, Dominique Thorne, Danai Gurira, Lupita Nyong’o, Winston Duke ve Martin Freeman’ın rol aldığı film. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Shuri (Wright) ve Wakanda’nın kahramanları, Chadwick Boseman’ın T’Challa’sının kaybıyla boğuşurken aynı zamanda diğer uluslardan gelen potansiyel tehditlerle ve sualtı şehri Talokan’ın hükümdarı Namor’un (Huerta) ortaya çıkışıyla karşı karşıya kalır.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

tarafından bildirildiği gibi THR, Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda gişede beşinci haftasonunun ardından 400 milyon doları aşan kazancıyla zirvedeki yerini korudu. Bu nedenle, sadece MCU devam filminin etkileyici gişe serisi, onun 2022’nin yurt içinde en çok hasılat yapan ikinci filmi olmasına izin vermedi. En İyi Silah: Maverick, ama aynı zamanda Coogler’ın gişe tarihi yazmasına da izin verdi. Ardından yönetmenin 5 hafta gişede zirvede kalan ikinci filmi oldu. Siyah Panterorijinal tiyatro çalışması. Coogler, bu kilometre taşını aşarak, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da gişe rekorları kıran beş haftayı aşan çok sayıda filmin yönetmenliğini yapan bir avuç yönetmen olarak Chris Columbus, Robert Zemeckis, Barry Levinson ve James Cameron’a katıldı.

İlgili: Wakanda Forever’ın Orijinal Hikayesi Mükemmel Bir 4. Aşama Filmi Olabilirdi


Black Panther 3’ü Ryan Coogler Yönetecek mi?

Yönetmen Ryan Coogler'ın Danai Gurira'ya Kara Panter'deki Okoye rolünü gösterdiği kamera arkası ekran görüntüsü

İle birlikte Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Gişede devam eden başarının tadını çıkaran birçok kişi, MCU’nun gelecekteki aşamalarında Wakanda için sırada ne olacağını merak ediyor. Coogler şu anda ortak yapım aşamasındayken Demir kalp Disney + için yayın hizmeti için Wakanda merkezli bir dizi geliştirirken, Kara Panter’in MCU’ya ne zaman dönebileceği şu anda bilinmiyor. Marvel Studios yapımcısı Nate Moore, Kara Panter 3 devam filminin yayınlanmasından önce tartışılmıştı, ayrıca üçüncü bir filme yeşil ışık yakmadan önce izleyicilerin tepkilerini beklediklerini de belirtti.

Ek olarak, Marvel Stüdyolarında yapılan konuşmalara rağmen, Coogler’ın kendisi henüz bir MCU dönüşü taahhüdünde bulunmadı ve bu, daha önce hangi projeye öncelik vereceğinden emin olmadığını ortaya koydu. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda çıkış yaptı Yönetmen seyircilerin favorisiyken, Yenilmezler: Gizli SavaşlarCoogler, altıncı projeye dahil olduğunu reddederek gelecekteki projeleri hakkında fikir verdi. İntikamcılar tamamlamaya odaklandığını belirten film Siyah Panter: Wakanda sonsuza kadar ta ki çıkışına kadar. Bu nedenle, Coogler’ın daha fazla işe başlamadan önce mevcut projelerini tamamlamaya odaklandığını belirtmesiyle, üçüncü bir Siyah Panter film hala biraz uzakta olabilir.

Siyah Panter ve Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda her iki film de yalnızca etkileyici kültürel dönüm noktalarını temsil etmekle kalmayıp, aynı zamanda serinin en etkileyici gişe rekorlarından bazılarından sorumluydu. Bu nedenle Coogler, birçok kişi tarafından MCU’nun en ünlü yönetmenlerinden biri olarak kabul ediliyor ve hem etkileyici film yapım becerileri hem de işbirlikçi yapısıyla övgü topluyor. İle birlikte Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Gişe hasılatını domine etmeye devam eden Coogler, film yapımcılığı tarihi yazan bir avuç yönetmenin arasına katıldı ve zaten etkileyici olan kariyerine bir yenisini daha ekledi.

Sonraki: Wakanda Forever, MCU’nun Bir Sonraki Doctor Strange’ini Kurabilirdi

Kaynak: THR

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory