Braid: Anniversary Edition Gelecek Nisan’da Zamanı Geri Alacak

Ağustos 2020’de, 2008 indie klasiği Braid’in Anniversary Edition biçiminde modern bir remaster’a kavuşacağı açıklandı. Başlangıçta 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan proje yıllardır belirsizliğini koruyor ancak geliştirici Thekla Inc. nihayet 30 Nisan’da geleceğini açıkladı. Braid ilk olarak 6 Ağustos 2008’de Xbox 360’ın Live Arcade’i için piyasaya sürüldü ve başrolde bir canavar tarafından ele geçirilen prensesi arayan bir […]

Braid: Anniversary Edition Gelecek Nisan’da Zamanı Geri Alacak

Ağustos 2020’de, 2008 indie klasiği Braid’in Anniversary Edition biçiminde modern bir remaster’a kavuşacağı açıklandı. Başlangıçta 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan proje yıllardır belirsizliğini koruyor ancak geliştirici Thekla Inc. nihayet 30 Nisan’da geleceğini açıkladı.

Braid ilk olarak 6 Ağustos 2008’de Xbox 360’ın Live Arcade’i için piyasaya sürüldü ve başrolde bir canavar tarafından ele geçirilen prensesi arayan bir çocuk olan Tim yer alıyor. 2D platform oyunu, oyuncuların bulmacaları çözmek ve yapboz parçalarını bulmak/birleştirmek için kullandıkları zaman manipülasyonu mekaniğine odaklanıyor. Güçlü mekanikleri ve düşünceli yazımı Braid’i kritik bir hit haline getirdi ve pek çok kişi onu bir başyapıt olarak selamladı. Braid, o zamandan beri bağımsız oyun sahnesine yaygın ilgi ve farkındalık getiren birincil oyun olarak kabul edildi.

Bu yeniden düzenlenen güncelleme, orijinal Braid sanatçısı David Hellman tarafından yeniden boyanmış grafikler biçiminde geliştirilmiş görseller, animasyonlu fırça darbeleri ve ek çerçevelerle daha akıcı animasyonlar içeriyor. Ayrıca güncellenen görseller ile orijinal sunum arasında anında geçiş yapabilirsiniz. Ses, geliştirilmiş ses ve Martin Stig Andersen (Control, Inside) ve Hans Christian Kock’un yeni miksajları ve film müziği çeşitleriyle öne çıkıyor.

Braid: Anniversary Edition ayrıca oyunun yaratılışı ve yaratıcısı Johnathan Blow’un yanı sıra David Hellman, Marc ten Bosch (Miegakure), Brian Moriarty (Trinity, Loom, Alvin ve Sincaplar: Squeakuel), Casey Muratori (1935, El Yapımı Kahraman, Bilgisayar, Geliştir!), Cris Moore (Santa Fe Enstitüsü’nde yerleşik öğretim üyesi), Frank Cifaldi (Video Oyunu Tarihi Vakfı), Martin Stig Andersen, Hans Christian Kock ve Jakob Schmid .

Blow bir basın bülteninde şunları söyledi: “Amaç, bunu şimdiye kadar bir video oyununa konan en çılgın, en derinlemesine yorum haline getirmek.” “Belirli kavramların evrimini görmek için seviyeden seviyeye giden solucan delikleri aracılığıyla belirli yorum dizilerini mekansal olarak takip edebilirsiniz; yorumda çok fazla işaretleme var, böylece ekrandaki şeyleri daire içine alabiliriz, bahsettiğimiz görsel detaya okları işaret edebiliriz, diyagramları gösterebiliriz, belirli bir seviyede şunu veya bunu yapmayı denediğinizde ne olacağını göstermek için oyun kayıtlarını oynatabiliriz, ve diğer birçok yetenek.”

Braid: Anniversary Edition, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC ve Netflix için mevcut olacak.

Teknory