Brokeback Mountain Direktörü Çarpıcı Heath Ledger Sahnesini Hatırladı

Ev film Haberleri Brokeback Mountain Direktörü Çarpıcı Heath Ledger Sahnesini Hatırladı Brokeback Mountain yönetmeni Ang Lee, dokunaklı neo-Western filmindeki çarpıcı bir Heath Ledger sahnesini hatırlıyor ve merhum oyuncuyu övüyor. Yönetmen Ang Lee, filmden çarpıcı bir Heath Ledger sahnesini hatırlıyor. Brokeback Dağı. Rahmetli aktör, kariyeri boyunca birçok rolle beğeni topladı ve en iyi 2008 Christopher Nolan […]

Brokeback Mountain Direktörü Çarpıcı Heath Ledger Sahnesini Hatırladı

Brokeback Mountain yönetmeni Ang Lee, dokunaklı neo-Western filmindeki çarpıcı bir Heath Ledger sahnesini hatırlıyor ve merhum oyuncuyu övüyor.


Yönetmen Ang Lee, filmden çarpıcı bir Heath Ledger sahnesini hatırlıyor. Brokeback Dağı. Rahmetli aktör, kariyeri boyunca birçok rolle beğeni topladı ve en iyi 2008 Christopher Nolan filminde Joker olarak hatırlanıyor. Kara şövalye. Batman’inin dışında kötü adam rolüyle Ledger, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli projelerdeki çalışmalarıyla tanındı: senin sevmediğim 10 yönün ve Brokeback Dağı. Lee’nin yönettiği ve Annie Proulx’un kısa öyküsünden uyarlanan, Brokeback Dağı Ledger ve Jake Gyllenhaal, 1963’te birbirlerine karşı derin bir çekim geliştiren bir çiftlik işçisi ve rodeo kovboyu olarak rol alıyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İçinde Brokeback Dağı, Ennis Del Mar (Ledger) ve Jack Twist (Gyllenhaal), 1963’te itibarlı dağda bir koyun gütme işi sırasında tanışır ve yakın bir ilişki kurar. Çift işi tamamlayıp kendi yollarına giderken Ennis, sevgilisi Alma (Michelle Williams) ile evlenir, ancak Jack ve Ennis arasındaki devam eden ilişki evliliğe baskı uygular. Sonunda Alma, Ennis’ten ayrılır ve Cassie Cartwright (Linda Cardellini) ile kısa bir kaçamak yaşar ve ardından Jack’e artık birbirlerini göremeyeceklerini söyler. ile konuşurken İmparatorluk, Lee, Ledger’in en unutulmaz sahnelerinden birini anlatıyor ve merhum aktörün karakterini ve karakterini tam olarak anlamasını övüyor. “Tanrı vergisi.” Yönetmenin aşağıda ne söylediğine bakın:

“Ennis yalnız, bir dilim elmalı turta yiyor. Linda [Cardellini] içinden geleni yapıyor, gözyaşları içinde Ennis’le yüzleşiyor: ‘Bunu neden yaptın?’ Ama ondan bir kelime alamaz. Tüm sahne boyunca Heath hiçbir şey yapmıyor: sadece elmalı turtayı yiyor. Ama günlük gazeteleri izlerken ekip de ağlıyor, ‘Adamı rahat bırak!’ diyorlardı. Heath’in sessizliğini, anın inceliğini ve o sahnede kendini nasıl taşıdığını hem anladım hem de ona değer verdim. Bu çapta bir oyuncuyla film çekebildiğimiz için hepimiz çok şanslıyız. Tanrı vergisi bir armağanı vardı. Bence Heath, Ennis karakterini derinden biliyordu.

İlgili: Ang Lee Filmleri, En Kötüden En İyiye Sıralandı


Heath Ledger, Brokeback Mountain’ı Derinden Takdir Etti

Brokeback Dağı'nda Jake Gyllenhaal ve Heath Ledger

rağmen Brokeback Dağı Lee’nin Ennis ve Cassie arasında anlattığı yemek sahnesi, destansı filmin büyük planında küçük bir an gibi görünüyor, filmin duygusal doruk noktasını sessizce kuruyor. Ennis’in Cassie ile olan ilişkisi, çatışan aşkları ve arzularının doruğa çıkıp onu karısından, çocuklarından veya Jack’e karşı hislerini anlamlı bir şekilde ifade etme yeteneğinden mahrum bırakmasının ardından gelir. Lokanta sahnesinde Ledger’in sergilediği boşluk, Ennis’in kaybettiği her şeyi mükemmel bir şekilde yansıtıyor ve Lee’nin şunu kanıtlıyor: “Heath, Ennis’in karakterini derinden biliyordu.”

Hem Ledger hem de Gyllenhaal, aşık çift olarak ham ve dürüst performanslar ortaya koymaya kararlıydı. Brokeback Dağı, Gyllenhaal daha önce ikisinin ilham aldığını belirtmişti. “hayatımız boyunca tanıdığımız ve onlar tarafından büyütülen birçok insana duyduğumuz derin sevgi.” film, gösterime girdiği 2005 yılında iki erkek arasındaki aşka odaklandığı için birçok homofobik ‘şakaya’ konu olurken, Gyllenhaal, Ledger’in “mükemmel bağlılık” rolüne ve hikaye bir örnek oluşturmaya yardımcı oldu. Nitekim Ledger, 2006 Akademi Ödülleri’nde filmle ilgili törende planlanan şakalar nedeniyle ödül vermeyi reddetmişti.

Ledger, kendisine olan derin saygısını ve takdirini kanıtladı. Brokeback Dağı filmin vizyona girmesi ile 2008’deki ölümü arasındaki üç yılda defalarca ve çığır açan filmin bir parçası olarak arkasında onurlu bir miras bırakarak. Oyuncu birçok ikonik rol ile tanınır, ancak Brokeback Dağı En etkileyici ve hareketli performanslarından biri olmaya devam ediyor ve ona Akademi Ödülü adaylığı kazandırıyor. Filmde LGBTQ+ temsili 2005’ten bu yana çok yol kat etti ve Ledger, Ennis’i bu kadar dikkatli ve empatiyle oynamaya olan bağlılığıyla zamanının ilerisinde olduğunu kanıtladı. Brokeback Dağı.

Sonraki: Batman’in Silinen Joker Sahnesi Heath Ledger’ın Hala Yenilemeyeceğini Gösterdi

Kaynak: İmparatorluk

Teknory