Bu 1. Dünya Savaşı Dönemi Alman Torpido Botu Bir İngiliz Şehir Parkının Altında Saklanıyor Olabilir

Hem İngiliz HMS E52 hem de Alman S25 destroyeri, 100 yılı aşkın bir süre önce, I. Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra hizmetten çekildi. SMS S24, 1913’te Alman İmparatorluk Donanması için inşa edilmiş V1 sınıfı bir torpido botuydu ve bütün boyunca savaştı. Jutland Muharebesi de dahil olmak üzere savaşın. Alman donanması savaşı kaybettikten sonra parçalandığında, S24 1920’de […]

Bu 1. Dünya Savaşı Dönemi Alman Torpido Botu Bir İngiliz Şehir Parkının Altında Saklanıyor Olabilir

Hem İngiliz HMS E52 hem de Alman S25 destroyeri, 100 yılı aşkın bir süre önce, I. Dünya Savaşı’nın bitiminden sonra hizmetten çekildi. SMS S24, 1913’te Alman İmparatorluk Donanması için inşa edilmiş V1 sınıfı bir torpido botuydu ve bütün boyunca savaştı. Jutland Muharebesi de dahil olmak üzere savaşın. Alman donanması savaşı kaybettikten sonra parçalandığında, S24 1920’de hurdaya satıldı, bu da muhtemelen günümüzün Coronation Park’ında sona erdi. Muhrip 234 fit uzunluğundaydı, 74 subaydan oluşan bir mürettebatı tutabilir ve 568 ton su tahliye edebilirdi. Kazanları ve buhar türbinleri 11.500 kilovat güç üretebilir.

Modern denizaltılar, İngiliz E-sınıfı HMS E52 ilk kez piyasaya sürüldüğü 1917’de donanma filolarının temelini oluşturuyordu. Her biri 800 beygir gücünde iki dizel motor ve 420 beygir gücünde iki elektrik motoruyla çalışan denizaltı, maksimum 16 knot yüzey hızına ulaşabiliyordu. Su altındayken 10 deniz miline kadar gidebilir ve yeniden yüzeye çıkmadan önce beş saat su altında kalabildi. HMS E52, 31 kişilik bir mürettebatı tutabilir ve savaşın sonuna kadar savaşabilir. Başarıları arasında, 1921’de hurdaya satılmadan önce U-botu UC-63’ü batırdı, çünkü denizaltı teknolojisi onu çoktan modası geçmiş hale getirecek kadar hızlı ilerliyordu.

Gömülü hurdalık, yine de gemiler için rezil bir son anlamına gelmiyor. “‘Parkın altındaki denizaltı’ yerel bir efsanedir” Roffey dedi, “ve tam yerini belirleyebilirsek harika bir turistik cazibe merkezi haline gelebilir.” Tabii ki, bunu yapmak daha fazla bilimsel araştırma gerektirecek, ancak bu erken bulgular iyi bir başlangıç.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow