Bu Büyük Özellik Rivian R1S’de Hala Eksik

Diğer yeni araç lansmanlarında gördüğümüz gibi, Rivian işlevselliğinin çoğunu oldukça büyük bir ön panel dokunmatik ekranına yoğunlaştırdı. Orada, sürücüler navigasyonu yönetebilir, multimedyayı ayarlayabilir, R1S’nin sürüş modları arasında geçiş yapabilir ve evde veya halka açık bir DC hızlı şarj cihazında şarjı izleyebilir. Ancak konu bir telefona bağlanmak olduğunda, ne Apple CarPlay ne de Android Auto beklemeyin. […]

Bu Büyük Özellik Rivian R1S’de Hala Eksik

Diğer yeni araç lansmanlarında gördüğümüz gibi, Rivian işlevselliğinin çoğunu oldukça büyük bir ön panel dokunmatik ekranına yoğunlaştırdı. Orada, sürücüler navigasyonu yönetebilir, multimedyayı ayarlayabilir, R1S’nin sürüş modları arasında geçiş yapabilir ve evde veya halka açık bir DC hızlı şarj cihazında şarjı izleyebilir. Ancak konu bir telefona bağlanmak olduğunda, ne Apple CarPlay ne de Android Auto beklemeyin.

Apple ve Google’ın akıllı telefon projeksiyon sistemlerine verilen destek yaygın olsa da, Rivian teknolojiyi atlayan birkaç kişiden biridir. Bunun yerine, müzik veya sesli kitap gibi ses akışı yapabileceğiniz, eller serbest aramalar yapabileceğiniz ve genellikle akıllı telefonunuzun sesli yardımcısını kullanabileceğiniz Bluetooth bağlantısı elde edersiniz.

Ancak navigasyon, Rivian’ın kendi sistemine bırakılmıştır. R1S (R1T gibi), elektrikli kamyonun yerleşik 4G LTE modemi üzerinden akış sağlayabilen Spotify ve TuneIn gibi hizmetler için bağımsız uygulamalara sahiptir. Bununla birlikte, Apple Music gibi bazı hizmetler, yokluklarıyla dikkat çekiyor.

Teknory