Bu güvenlik açıklarından korunmak için iPhone’larınızı ve Mac’lerinizi şimdi güncelleyin

iPhone, Mac, iPad veya Apple Watch’unuzu prize takmanın ve bir süre başka bir şey yapmanın zamanı geldi. AYRICA BAKINIZ: Gelecekteki iPhone’lar, yeni AB yasası nedeniyle kolayca değiştirilebilen bir pile sahip olabilir Bunun nedeni, bu cihazların her biri için bilinen ve “aktif olarak istismar edilen” iki güvenlik açığını gideren yeni bir sistem güncellemesi olmasıdır. Apple’ın güvenlik […]

Bu güvenlik açıklarından korunmak için iPhone’larınızı ve Mac’lerinizi şimdi güncelleyin

iPhone, Mac, iPad veya Apple Watch’unuzu prize takmanın ve bir süre başka bir şey yapmanın zamanı geldi.

AYRICA BAKINIZ:

Gelecekteki iPhone’lar, yeni AB yasası nedeniyle kolayca değiştirilebilen bir pile sahip olabilir

Bunun nedeni, bu cihazların her biri için bilinen ve “aktif olarak istismar edilen” iki güvenlik açığını gideren yeni bir sistem güncellemesi olmasıdır. Apple’ın güvenlik güncellemesi web sitesi(yeni bir sekmede açılır). Yapabiliyorsanız, aşağıdaki güncellemeleri indirmek isteyeceksiniz:

  • iOS 16.5.1

  • iPadOS 16.5.1

  • macOS 13.4.1

  • watchOS 9.5.2

Bilinen açıkların kesin teknik ayrıntıları, merak ediyorsanız güvenlik güncelleme sitesinde bulunabilir. Bunlardan biri, uygulamaların “çekirdek ayrıcalıklarıyla rasgele kod yürütmesine” izin verirken, diğeri “kötü amaçlarla oluşturulmuş web içeriği” ile ilgilidir. Çekirdek, iOS 15.7’den daha eski sürümleri çalıştıran cihazlara karşı kullanılıyordu, bu nedenle zaten iOS 16’daysanız muhtemelen onunla uğraşmak zorunda kalmamışsınızdır.

Bu şeyler asla eğlenceli değildir, ama bilmek bilmemekten daha iyidir. Güncellemeye başlayın millet.

Teknory