Bu Tuhaf Görünümlü Uçak Göründüğünden Çok Daha Gelişmişti

Tacit Blue, genel, belli belirsiz fütürist görünümlü bir uçağın yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir görüntüsüne benziyor. Görünüş açısından uçaktan daha fazla uzay mekiği. Hatta “uzaylı okul otobüsü” olarak adlandırıldı. Bununla birlikte, hayalet uçak tarihinde ilgi çekici ve hayati bir yere sahiptir. 1980’lerde inşa edilen Tacit Blue, hayalet uçakların geliştirilmesinde karşılaşılan birincil sorunu çözmeye yönelik bir […]

Bu Tuhaf Görünümlü Uçak Göründüğünden Çok Daha Gelişmişti

Tacit Blue, genel, belli belirsiz fütürist görünümlü bir uçağın yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir görüntüsüne benziyor. Görünüş açısından uçaktan daha fazla uzay mekiği. Hatta “uzaylı okul otobüsü” olarak adlandırıldı. Bununla birlikte, hayalet uçak tarihinde ilgi çekici ve hayati bir yere sahiptir.

1980’lerde inşa edilen Tacit Blue, hayalet uçakların geliştirilmesinde karşılaşılan birincil sorunu çözmeye yönelik bir çabayı temsil ediyordu: çalışan motorlar muazzam ısı üretir. Radar sistemlerinde Times Meydanı gibi bir ısı imzası parladığında gizli kalmak zordur. olarak Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri Ulusal Müzesi Bununla birlikte, uçağın daha yumuşak şeklinin bu sorunu azaltmaya yardımcı olduğunu ve zamanın diğer gemilerine kıyasla çok benzersiz olmasına rağmen, operasyonda da daha az göze çarptığını belirtiyor.

Tuhaf görünse de, makinenin tasarımının ardındaki amaç son derece açıktı. Teğmen General George Muellner daha sonra, estetiğinin “… imza azaltma elde etmek için kavisli doğrusal veya Gauss yüzeyleri” kullandığını açıkladı. Küresel Uçuş. ABD Hava Kuvvetleri’nin istediği, düşman hatlarına yaklaşabilen, hareketleri izlemek için gelişmiş radar yerleştirebilen ve tüm bunları nispeten güvenli bir şekilde yapabilen bir araçtı. Tacit Blue, bu açıdan son derece etkili bir konsept kanıtıydı.

Teknory