Bugünün Wordle Yanıtı #589 – 29 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün kazanan kelimesi “balıklı”, yani kelimenin tam anlamıyla balık gibi tadı veya kokusu olan bir şey veya mecazi olarak şüphe uyandırmak anlamına geliyor. Sözcüğün orijinal anlamı önceki bağlamdadır ve Eski İngilizce “fisc” (via etimoloji). 1500’lerden 1800’lere kadar, muhtemelen balıkların kaygan kalitesine veya hoş olmayan kokularına bağlı olarak, şüphe veya gölgelik ek anlamını aldığında, yalnızca bu […]

Bugünün Wordle Yanıtı #589 – 29 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün kazanan kelimesi “balıklı”, yani kelimenin tam anlamıyla balık gibi tadı veya kokusu olan bir şey veya mecazi olarak şüphe uyandırmak anlamına geliyor. Sözcüğün orijinal anlamı önceki bağlamdadır ve Eski İngilizce “fisc” (via etimoloji). 1500’lerden 1800’lere kadar, muhtemelen balıkların kaygan kalitesine veya hoş olmayan kokularına bağlı olarak, şüphe veya gölgelik ek anlamını aldığında, yalnızca bu anlam için kullanıldı.

Neyse ki kodu kırmamız sadece üç denememizi aldı. Açılış tahminimiz “mutluluk”, iki kutucuğu sarıya çevirdi ve 53 olası cevap kelimesi dışında hepsini eledi. Ondan sonra, “oltalama” kelimesini denedik ve herhangi bir yeni kutucuğu renklendirmese de geriye yalnızca iki olası cevap bıraktı: “görüş” ve “şüpheli”. Şanslı bir üçüncü tahminde bulunarak WordleBot’tan bir adım önde bitirdik. Umarız daha iyisini yaparsınız ve bizim gibi Wordle’da bu haftayı muzaffer bir şekilde tamamlarsınız. Ve konumuz balık olduğundan, deniz ürünleri yerken farkında olmadan ne kadar mikroplastik yediğinizi öğrenmek ilginizi çekebilir.

Teknory