Bugünün Wordle Yanıtı #621 – 2 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Henüz emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#621 – 2 Mart 2023) çözümü yukarıda. Büyük olasılıkla kelimeye ve anlamına aşinasınız – daha yüksek veya daha üstün olmak – ama dünkü bulmacanın cevabı gibi, kökenini hiç merak etmemiş olabilirsiniz. Eh, bugün yaptık ve etimoloji Wordle’de karşılaştığımız kelimelerin çoğunun yabancı etkilere sahip olduğu düşünüldüğünde, kelimenin orijinal olarak İngilizce […]

Bugünün Wordle Yanıtı #621 – 2 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Henüz emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#621 – 2 Mart 2023) çözümü yukarıda. Büyük olasılıkla kelimeye ve anlamına aşinasınız – daha yüksek veya daha üstün olmak – ama dünkü bulmacanın cevabı gibi, kökenini hiç merak etmemiş olabilirsiniz.

Eh, bugün yaptık ve etimoloji Wordle’de karşılaştığımız kelimelerin çoğunun yabancı etkilere sahip olduğu düşünüldüğünde, kelimenin orijinal olarak İngilizce olduğunu bildiriyor ki bu ilginç bir keşif. “Above”, Orta İngilizce’den “aboven”, Eski İngilizceden “abufan”, daha önceki “onbufan”, yani daha yüksek bir yer anlamına gelir.

Bugün kodu kırmak için üç deneme gerekti ve bunu dört denemede yapan WordleBot’tan bir adım öndeydik. Şansımızı rastgele ama stratejik bir başlangıç ​​kelimesine borçluyuz, spout. Bir kutucuğu yeşile çevirdi ve geriye sadece 128 olası cevap bıraktı. Bu çok gibi gelebilir, ancak standart Wordle cevap havuzunun yaklaşık 2.300 kelime olduğunu bilmelisiniz, bu nedenle ilk denemeden sonra olasılığı üç basamağa indirmek iyi oldu. İkinci tahminimiz olan aşerme konusunda daha da şanslıydık ve ondan sonra cevap netti. Umarız daha da iyisini yaparsın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow