Bugünün Wordle Yanıtı #625 – 6 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#625 — 6 Mart 2023) yanıtı pembemsi. Bunu elinizdeki küçük parmağın adı olarak bilirsiniz (ancak daha popüler yazım “pinkie” dir) ve aynı zamanda tipik olarak balık yemi olarak kullanılan yeşil şişe sineği kurtçuğunu da tanımlar. Eskiden “ucuz, ev yapımı şarap” anlamına geliyordu, ancak bu kullanım artık modası geçmiş durumda. “Küçük […]

Bugünün Wordle Yanıtı #625 – 6 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#625 — 6 Mart 2023) yanıtı pembemsi. Bunu elinizdeki küçük parmağın adı olarak bilirsiniz (ancak daha popüler yazım “pinkie” dir) ve aynı zamanda tipik olarak balık yemi olarak kullanılan yeşil şişe sineği kurtçuğunu da tanımlar. Eskiden “ucuz, ev yapımı şarap” anlamına geliyordu, ancak bu kullanım artık modası geçmiş durumda.

“Küçük parmak” anlamındaki kelime, kısa veya dar anlamına gelen “pembe”nin küçültülmüş hali olan Hollandaca “pinkje”den gelmektedir. bu kadar etimoloji Bununla birlikte, kelimenin kökenine ilişkin belgeler – daha önceki tarihi belirsizdir. Pembe rengine gelince, kelime, bugün pembe olarak bildiğimiz çok parlak soluk kırmızı da dahil olmak üzere çeşitli renklerde bir bahçe bitkisi olan Dianthus’un ortak adından türetilmiştir. Kökeni de belirsizdir, ancak Etymonline, muhtemelen Dianthus’un delikli veya taraklı yaprakları olduğu için sivri bir aletle delmek veya delmek anlamına gelen “pungde” fiilinden geldiğini belgeler.

Başka bir olasılık da, yukarıda bahsettiğimiz Hollandaca “pinkje” kelimesinden, ancak kelimenin tam anlamıyla “küçük gözler” anlamına gelen “pinck oogen” teriminden geliyor ve Dianthus’un adı olarak kullanılmış olabilir, çünkü bitki bazen göze benzeyen küçük noktaları vardı. Arkadaşlarınız arasında biraz övünme hakkı kazanmak için karolarınızı zamanında yeşile çevireceğinizi umuyoruz ve daha fazla meydan okuma havasındaysanız, burada beyninizi kızdırmak için Wordle gibi daha fazla oyun var.

Teknory