Call Of Duty: Modern Warfare II Oyuncularının Yarısından Fazlası Oyunun Grafik Erişilebilirlik Ayarlarını Kullandı

Geliştirici Sledgehammer Games ve yayıncı Activision Blizzard, geçen ayın en çok satan oyunu Call of Duty: Modern Warfare III ile birlikte başlatılan yeni erişilebilirlik seçeneklerine ayrıntılı bir bakış yayınladı. Bu belgede şirketler, erişilebilirlik seçeneklerinin ve özelliklerinin oyuncular arasında çok popüler olduğunu ve Call of Duty oyunları oynayan herkes için yararlı olduğunu gösteren bazı ilginç istatistikleri […]

Call Of Duty: Modern Warfare II Oyuncularının Yarısından Fazlası Oyunun Grafik Erişilebilirlik Ayarlarını Kullandı

Geliştirici Sledgehammer Games ve yayıncı Activision Blizzard, geçen ayın en çok satan oyunu Call of Duty: Modern Warfare III ile birlikte başlatılan yeni erişilebilirlik seçeneklerine ayrıntılı bir bakış yayınladı. Bu belgede şirketler, erişilebilirlik seçeneklerinin ve özelliklerinin oyuncular arasında çok popüler olduğunu ve Call of Duty oyunları oynayan herkes için yararlı olduğunu gösteren bazı ilginç istatistikleri ortaya koyuyor.

Örneğin, geçen yılki Call of Duty: Modern Warfare II’de oyuncuların yüzde 40’ından fazlası analog çubuğun ölü bölge girişini özelleştirdi. Bu oyundaki oyuncuların yarısından fazlası hareket bulanıklığı, görüş alanı ve kamera hareketi gibi grafik erişilebilirlik ayarlarını da ayarladı.

Bu yılın girişi için Sledgehammer şunları söylüyor: “Modern Warfare III, tüm oyuncular için görsel deneyimi özelleştirmek için daha da fazla yol sunuyor”, örneğin kampanyada bulunan Yüksek Kontrast modu “görme bozukluğu veya renk körlüğü olan oyuncuların müttefiklerini ve Düşmanlar daha net bir şekilde.” Bu modda müttefikler mavi-yeşil renkle, düşmanlar ise kırmızıyla çerçevelenir ve bu görsel işaretler siz oynadıkça gerçek zamanlı olarak değişir.

Bu yılki Call of Duty’deki diğer yeni erişilebilirlik özellikleri arasında oyunun ayarlar menüsündeki büyük bir güncelleme yer alıyor. Sledgehammer, motor, görme, ses ve bilişsel ayarlamalarla ilgili ayarlarla ilgili etiketler gibi belirli özelliklerin daha iyi tanımlanması için ayarların artık etiketlendiğini söylüyor. Ayrıca bu etiketler filtrelenebilir.

Call of Duty Modern Warfare III Erişilebilirlik Ayarları Özellikleri

Blogda “Modern Warfare III’teki kontrolcü ayarlarında yapılan büyük güncellemeler, girişlerini özelleştirmek isteyen oyuncular için daha fazla ayrıntı sağlıyor” yazıyor. “Bu değişiklikler ayrıca, topluluğumuza bu değişikliklerin kontrolleri nasıl etkileyeceğine dair görsel bir ön izleme sağlamak için menüye daha iyi yansıtılıyor.”

Bunun bir örneği, ölü bölge girişleri menüsünün artık sol veya sağ başparmak çubuklarının ince ayar yapmaya nasıl tepki vereceğine dair bir tahmini ekrandaki görsel bir ön izlemeyle vurgulamasıdır.

Call of Duty Modern Warfare III Erişilebilirlik Ayarları Özellikleri

Modern Warfare III’teki bir diğer yeni eklenti ise “Low Motor Strain” adı verilen yeni bir erişilebilirlik ön ayarıdır. Bu ön ayar, birkaç tuşa basılması veya basılı tutulması gerekmesi ve hassasiyetin arttırılmasıyla, oyun sırasında gereken fiziksel çabayı azaltır. Bloga göre “Bu ön ayar, basitleştirilmiş kontroller, işitsel/görsel destek, görsel destek ve hareket azaltmayı içeren mevcut ön ayarlara katılarak erişilebilirlik özelliklerine ihtiyaç duyan herkesin oyuna daha hızlı girmesini sağlıyor.”

Call of Duty Modern Warfare III Erişilebilirlik Ayarları Özellikleri

Daha fazlası için okuyun oyun Bilgilendiricisi Call of Duty: Modern Warfare III incelemesini yapın ve ardından oyunun şimdiden 2023’ün en çok satan ikinci oyunu olduğunu okuyun. oyun Bilgilendiricisi Sonrasında Call of Duty: Modern Warfare II incelemesi.


Call of Duty: Modern Warfare III’te bu özelliklerden herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory