Pixel Fold fiyatı, lansmanı ve daha fazlası yeni sızıntıyla açıklandı

TL;DR Pixel Fold’u çevreleyen en son sızıntı, bize bir dizi yeni ayrıntı verdi. 1.799$ ve 1.919$’a satılacak iki model olabileceği bildiriliyor. Sızıntı ayrıca sevkiyatların 27 Haziran’da başlayabileceğini iddia ediyor. Pixel Fold ile ilgili sızıntılar artmaya başlarken, oldukça önemli bir sızıntı az önce kucağımıza düştü. Bu son sızıntı, Pixel Fold fiyatı ve lansman tarihi dahil olmak […]

Pixel Fold fiyatı, lansmanı ve daha fazlası yeni sızıntıyla açıklandı

TL;DR

  • Pixel Fold’u çevreleyen en son sızıntı, bize bir dizi yeni ayrıntı verdi.
  • 1.799$ ve 1.919$’a satılacak iki model olabileceği bildiriliyor.
  • Sızıntı ayrıca sevkiyatların 27 Haziran’da başlayabileceğini iddia ediyor.

Pixel Fold ile ilgili sızıntılar artmaya başlarken, oldukça önemli bir sızıntı az önce kucağımıza düştü. Bu son sızıntı, Pixel Fold fiyatı ve lansman tarihi dahil olmak üzere Google’ın yaklaşmakta olan katlanabilir özelliği hakkında neredeyse her şeyi anlatıyor.

Son sızıntısından sadece birkaç gün sonra, Jon Prosser Ön Sayfa Teknolojisi Pixel Fold hakkında daha da fazla bilgi ile geri döndü. Prosser’ın Google sızıntıları konusunda en iyi geçmişe sahip olmadığını, ancak son zamanlarda doğru olduğunu not etmek önemlidir.

Prosser’e göre Pixel Fold iki model halinde gelebilir: 256 GB model ve 512 GB model. 256 GB’lık versiyonun, Tebeşir (beyaz) ve Obsidian (siyah) renklerinde 1.799 ABD Doları karşılığında satışa sunulacağı bildiriliyor. Aynı zamanda, 512GB varyantı yalnızca Obsidian’da 1.919 $ karşılığında sunulacak.

Daha önceki raporlar, Google’ın 1.400 ila 1.800 ABD Doları arasında bir aralığı hedeflediğini gösteriyordu. Ancak Yogesh Brar’dan bir sızıntı, Pixel Fold fiyatının 1.300 ila 1.500 dolar arasında değişebileceğini öne sürdü. Ne yazık ki, bu sızıntı ikincisinden ziyade önceki sızıntıyı destekliyor gibi görünüyor. Prosser, cüzdanınızdaki acının bir kısmını hafifletmek için Google’ın ön siparişlerle birlikte ücretsiz bir Pixel Watch ekleyeceğini iddia ediyor.

Ön siparişlerden bahsetmişken Prosser, önceki sızıntısından ön siparişlerin açılacağı tarihin 10 Mayıs olacağını iddia ediyor. Bu ön siparişler başlangıçta yalnızca Google Store’dan alınabilir, ancak bildirildiğine göre 30 Mayıs’ta operatörlere ve diğer perakendecilere açılacak. Lansman tarihine gelince, Prosser ayrıca sevkiyatların 27 Haziran’da başlayacağını öne sürüyor.

Spesifikasyonlara geçersek, iç ve dış ekranların diğer sızıntılara göre beklediğimiz gibi olduğu görülüyor. Dış ekranın 2.092 x 1.080 çözünürlüğe sahip 5.8 inç FHD+ OLED ekrana sahip olmasını bekleyebileceğimiz söyleniyor. Öte yandan iç ekran, 2.208 x 1.840 çözünürlüğe sahip 7.6 inç büyüklüğünde bir OLED olabilir. Hem iç hem de dış ekranın 120Hz yenileme hızına sahip olduğu iddia ediliyor.

Kameralara gelince, ana sensör 48MP olacak gibi görünüyor. Bu kamera 0,8μm piksel genişliğine, ƒ/1,7 açıklığa ve 0,5 inç sensör boyutuna sahip olacaktır. Bir sonraki kamera, 1.22μm piksel genişliğine, ƒ/3.05 diyaframa, 5x optik yakınlaştırmaya ve 20x Süper Çözünürlüklü yakınlaştırmaya sahip 10,8 MP telefoto lenstir. Son kamera da 10,8 MP olan ancak 1,25 μm piksel genişliğine, ƒ/2,2 açıklığa ve 121,1 derecelik görüş alanına sahip ultra geniş bir kameradır.

Diğer birkaç önemli özellik arasında 12 GB LPDDR5 RAM, bir Tensor G2 yongası ve bir Titan M2 güvenlik yongası bulunur. Ne yazık ki, pilin boyutundan hala bahsedilmiyor, yalnızca 72 saate kadar ömrü olduğu belirtiliyor. Ancak, Prosser onaylıyor CNBC‘ın raporu, telefonun yaklaşık 283 gram ağırlığında olacağını söylüyor.

Bu sızıntının seslerine göre, Pixel Fold kulağa oldukça yetenekli bir cihaz gibi geliyor. Umarım sonraki sızıntılar, yeni yazılım deneyimleri ve ekran kalemi desteği gibi görmek istediğimiz diğer özellikleri doğrulamaya başlar.

Pixel Fold fiyatı, lansmanı ve daha fazlası yeni sızıntıyla açıklandı

Teknory