Carl Pei, Apple’ın RCS mikrofon bırakma anından sonra Hiçbir Şey Sohbetini haklı çıkarmaya çalışıyor

TL;DR Hiçbir Şey CEO’su Carl Pei, Apple’ın RCS mesajlaşmasını benimseme kararından dolayı övgüde bulundu. Pei, Hiçbir Şey Sohbetleri’nin hâlâ geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi ve yeşil balonların ne kadar kalıcı olduğuna dikkat çekerek onun faydasını savundu. Hiçbir Şeyin, Hiçbir Şey Sohbetleri ile Hiçbir Şey Telefonu 2’ye iMessage uyumluluğu getirdiğini duyurmasından bir gün sonra, Apple devam etti […]

Carl Pei, Apple’ın RCS mikrofon bırakma anından sonra Hiçbir Şey Sohbetini haklı çıkarmaya çalışıyor

TL;DR

  • Hiçbir Şey CEO’su Carl Pei, Apple’ın RCS mesajlaşmasını benimseme kararından dolayı övgüde bulundu.
  • Pei, Hiçbir Şey Sohbetleri’nin hâlâ geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi ve yeşil balonların ne kadar kalıcı olduğuna dikkat çekerek onun faydasını savundu.

Hiçbir Şeyin, Hiçbir Şey Sohbetleri ile Hiçbir Şey Telefonu 2’ye iMessage uyumluluğu getirdiğini duyurmasından bir gün sonra, Apple devam etti ve RCS bombasını attı. Temel olarak iPhone’lar artık iMessage’da RCS mesajlaşmasını destekleyecek. Bu, Android kullanıcılarının ve iPhone kullanıcılarının artık okundu bilgileri, yazma göstergeleri ve mesaj tepkileri gibi modern mesajlaşma özelliklerini güvenli bir şekilde kullanabilecekleri anlamına geliyor. En önemlisi, kullanıcılar Android telefonlar ve iPhone’lar arasında yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar da paylaşabilecek. Bu, Android ve iOS arasındaki iMessage konuşmaları için Hiçbir Şey Sohbetleri gibi ayrı bir sohbet uygulamasına sahip olma amacını neredeyse boşa çıkarıyor.

Apple’ın duyurusu hakkında yorum yapan Hiçbir Şey CEO’su Carl Pei X’te yayınlandı (eski adıyla Twitter), “Harika bir karar! Tüketiciler, rekabet ve yenilik için iyidir. AB’ye, telekomünikasyon şirketlerine, Google’a ve en önemlisi Apple’a şapka çıkartıyoruz.”

Herkesin aklındaki soru şu: Bu, Nothing’in yeni duyurulan çabası için ne anlama geliyor? Bir kullanıcı X’te Pei’ye Hiçbir Şey Sohbetleri’nin hala geliştirilme aşamasında olup olmadığını sordu ve yönetici şu yanıtı verdi: “Evet, bu harika olsa da, mavi balon ile yeşil balon arasındaki sorunu çözmüyor.”

Evet, bu harika olsa da, mavi balon ile yeşil balon arasındaki sorunu çözmüyor

Apple RCS’yi resmi olarak benimsedikten sonra Nothing Chats’i kullanır mıydınız?

17 oy

Öyle bile olsa, Pei’nin Hiçbir Şey Sohbetleri’nin faydasına ilişkin gerekçesi, eğer bir renklendirme sistemi yeterliyse, biraz zayıf görünüyor. Evet, Apple daha önce iMessage’da RCS’yi uygulayana kadar Nothing Phone 2 kullanıcıları için bir geçici çözüm olabilir, ancak bundan sonra var olmayan bir soruna anlamsız bir çözüm haline gelebilir. Meslektaşım Dhruv Bhutani, Hiçbir Şey Sohbetleri’nin sürdürülemez bir iş modeliyle desteklendiğine zaten dikkat çekti, ancak Apple, daha uçuşa geçmeden onu toprakladı.


Carl Pei, Apple’ın RCS mikrofon bırakma anından sonra Hiçbir Şey Sohbetini haklı çıkarmaya çalışıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow