CES 2023’ün en iyi otomobil teknolojisi

Araba sahibi olmak için harika bir zaman. Arabalar tipik olarak “tüketici elektroniği” olarak düşünülmese de, CES auto-tech ile her zaman harareti artırır ve 2023 fuarı da farklı değildi. Google’dan BMW’ye, Volkswagen’e ve Garmin’e kadar herkes, ya tamamen yeni arabalarla ya da mevcut arabalar için şık yeni özelliklerle harekete geçti. AYRICA BAKINIZ: CES 2023: Bilmeniz gereken […]

CES 2023’ün en iyi otomobil teknolojisi

Araba sahibi olmak için harika bir zaman.

Arabalar tipik olarak “tüketici elektroniği” olarak düşünülmese de, CES auto-tech ile her zaman harareti artırır ve 2023 fuarı da farklı değildi. Google’dan BMW’ye, Volkswagen’e ve Garmin’e kadar herkes, ya tamamen yeni arabalarla ya da mevcut arabalar için şık yeni özelliklerle harekete geçti.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023: Bilmeniz gereken her şey

İster renk değiştiren bir araba, ister karanlıkta parlayan bir araba, ister arabanızı zehirsiz tutmanın kullanışlı bir yolu olsun, CES 2023’te hepsi vardı.

Android Auto bir makyaj alıyor

Android Auto için yeni bir kat boya.
Kredi bilgileri: Google

İlk önce android oto, Google’ın arabalara bağlı Android telefonlar için yazılım düzeyinde çözümü. Android Auto’nun kendisi yeni değil, ancak Google, ürün için çok ihtiyaç duyulan bir makyajı CES’e getirdi ve hemen kullanıcılara sundu, bu güzel.

Haritalar görünümü artık aracınızın iç ekranının sol tarafında bulunuyor, bu nedenle sürücülerin ekrana baktıklarında göreceği ilk şey bu. Sık sık açtığınız uygulamalar için yeni bir hızlı araç çubuğu var ve her şey, “Malzeme Siz” görünümünü yansıtacak şekilde güncellendi. Piksel telefonlar son birkaç yıldır spor yapıyor.

Bu eklemeler ve arabadayken telefonunuzdan WhatsApp aramaları yapma özelliği arasında, Android Auto kullanıcıları muhtemelen memnun kalacaklardır. Ama dahası var. Podcast’ler ve müzik sonunda bir ilerleme çubuğuna sahip, böylece araba sürerken en sevdiğiniz parçayı atlayabilirsiniz. Harika şeyler.

Bardak tutucunuz için bir hava temizleyici

Otomobiller için Panasonic taşınabilir hava temizleyici

Bardak tutucudan gelen kokuları doğrudan ortadan kaldırın.
1 kredi

Bazen arabalar harika kokmaz. Bunun nedeni ister gıda, ister ortamdaki kontrol edemediğiniz koşullar (hayvan sürüsüyle dolu bir tarlanın önünden hiç geçmediyseniz ne mutlu), Panasonic’in sorunu çözmenin bir yolu var.

bu nanoe X Taşınabilir Hava Temizleyici paslanmaz çelik bir su şişesi gibi görünse de aslında bir arabanın bardak tutucusuna sığacak şekilde yapılmış bir hava temizleyicidir. Havayı okside eden küçük su parçacıkları oluşturarak ideal olarak arabadaki hem kötü kokuları hem de kötü bakterileri azaltır. Hastalıklar gibi şeylere karşı etkinliğine kefil olamayız ama en azından arabanızın taze kokmasını sağlamalıdır.

Sıcak ipucu: Düzenli araba yıkamalar da bunu yapar.

Hazır Vizyon ve Hazır Bakım

Harman Hazır Vizyon

Fütüristik!
1 kredi

Arabaların bilim kurgu muadillerine benzer filmlere benzemesini sonsuza kadar bekliyormuşuz gibi geliyor. Azınlık Raporu. İle Harman’ın yeni Ready Vision teknolojisi, bekleyiş sona erebilir.

Ready Vision ile arabanız, yararlı görüntüleri ön camın kendisine yansıtmak için artırılmış gerçekliği kullanır. GPS talimatları, kör nokta uyarıları ve arabanızla ilgili diğer önemli bilgilerin tümü, Harman’ın bu baharda üretime geçeceğini söylediği Ready Vision tarafından yansıtılabilir.

Aynı zamanda üretime giren bir diğer yeni Harman özelliği de Ready Care. Sinirbilim ve makine öğrenimini kullanan Ready Care, sürücülerin uykulu olup olmadığını veya başka bir şekilde dikkatlerinin dağılıp dağılmadığını tespit etmek için kameralar, sensörler ve monitörler kullanır. Durum buysa, araba yola odaklanmanızı sağlamak için kişiselleştirilmiş bir yanıt verecektir.

BMW ve VW dış cephe boyasıyla çıldırıyor

Uçurumda VW ID.7 araba

Volkswagen’in ışıklı ID.7’si.
Kredi bilgileri: Volkswagen

sarı BMW i Vision Dee

Bazen sadece sarı bir araba istersin.
Kredi bilgileri: BMW

Temelde bütün bir yüzyıl boyunca, arabalar tipik olarak tek renge boyandı ve o kadar. Ancak BMW ve Volkswagen, CES’e otomobillerin görünüşlerini ileriye dönük olarak nasıl adapte edebileceklerine dair iki benzersiz vizyonla geldi.

bu VW ID.7 çok renkli dijital kamuflaj boyası ve QR kodlarıyla kaplandığı için yolda kesinlikle göz alıcı bir elektrikli sedan. Arabanın farklı bölümleri birbirinden bağımsız olarak aydınlanabilir veya kararabilir, böylece arabanız örneğin dinlediğiniz müzikle senkronize bir ışık gösterisi yapabilir. Bunun herhangi bir şekilde yardımcı olup olmadığı tam olarak belli değil, ancak başka bir şey olmasa bile bir konuşma başlatıcı.

aynı şey için de geçerli BMW i Vision Dee. Bu, sürücülerin arabanın rengini fiilen değiştirmesine izin veren e-mürekkep dış cephesine sahip bir konsept otomobil. Otomobilin dışının 240 farklı segmenti için 32 farklı renk tonu arasından seçim yapabilir, zevkinize göre her türlü benzersiz deseni yaratabilirsiniz. Yine, bu özelliğin hayatınızı değiştirmesi pek olası değildir, ancak dır-dir Garajınızda dev, mekanik bir bukalemun olması harika.

Hayallerinizdeki araç kamerası

Garmin Dash Cam Canlı

Hiçbir işe yaramazlar, arabanızla uğraşmadan önce iki kez düşünürler.
Kredi bilgileri: Garmin

Nihayet, Garmin CES’e her türlü eğlenceli şeyi yapabilen bir araç içi kamerayla geldi… bir ücret karşılığında.

400 $’lık Dash Cam Live, kullanmak için aylık 10 $ ücret gerektiren LTE bağlantısıyla birlikte gelir. Ücreti ödemeyi seçerseniz, nerede olursanız olun araç kamerasından 140 derecelik, 1440p’lik bir yayını uzaktan görüntüleme olanağına sahip olursunuz. Örneğin siz bir restoranın içindeyken birisi arabanızla komik bir iş yapmaya çalışırsa, bunu görebileceksiniz ve buna göre tepki gösterebileceksiniz.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023’teki en iyi oyun teknolojisi: Yeni bir PS5 denetleyicisi, “kablosuz” bir TV ve daha fazlası

Her zaman açık olan kamera ayrıca olay kliplerini zaman ve konum etiketleriyle otomatik olarak kaydeder ve sesli komut etkindir, böylece elleriniz direksiyondayken ona ne yapması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Kesinlikle renk değiştiren bir araba veya taşınabilir bir hava temizleyici değil, ancak Dash Cam Live’ın CES’te gösterilen en kullanışlı araba teknolojisi olduğu iddia edilebilir.

Teknory