ChatGPT aylık trafiği ilk kez düştü

ChatGPT masaüstü ve mobil trafiği ilk kez azaldı. Sadece büyüme sancıları mı yoksa AI chatbot’un yeniliği eskidi mi? Analiz şirketine göre benzer web(yeni bir sekmede açılır), ChatGPT trafiği, Mayıs’tan Haziran’a kadar dünya çapında yüzde 9,7 ve ABD’de yüzde 10,3 düştü. Ek olarak, dünya çapındaki tekil ziyaretçi yüzde 5,7 ve sitede geçirilen ortalama süre yüzde 8,5 […]

ChatGPT aylık trafiği ilk kez düştü

ChatGPT masaüstü ve mobil trafiği ilk kez azaldı. Sadece büyüme sancıları mı yoksa AI chatbot’un yeniliği eskidi mi?

Analiz şirketine göre benzer web(yeni bir sekmede açılır), ChatGPT trafiği, Mayıs’tan Haziran’a kadar dünya çapında yüzde 9,7 ve ABD’de yüzde 10,3 düştü. Ek olarak, dünya çapındaki tekil ziyaretçi yüzde 5,7 ve sitede geçirilen ortalama süre yüzde 8,5 azaldı.

AYRICA BAKINIZ:

OpenAI, ChatGPT’yi “çalınan” kişisel verilerle eğittiği için dava ediliyor

ChatGPT, Kasım 2022’de piyasaya sürüldüğünde neredeyse anında bir fenomen haline geldi. Şubat 2023 itibariyle, iki ayda 100 milyon kullanıcı toplayarak tüm zamanların en hızlı büyüyen uygulaması haline geldi. Şimdi chatbot yeni bir zorlukla karşı karşıya: insanların dikkatini çekmek.

Düşüş, ChatGPT’nin yeniliğinin etkisini yitirdiği anlamına mı geliyor? Bu sonuca varmadan önce dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Mayıs ayında OpenAI, iOS için trafiğinin bir kısmını mobil ve masaüstü tarayıcılardan çalmış olabilecek bir ChatGPT uygulaması başlattı. Ayrıca, okul yaz tatili nedeniyle, muhtemelen daha az sayıda çocuğun ev ödevi için Profesör ChatGPT’ye başvurması anlamına gelir. Sergi A: Arama ilgisi(yeni bir sekmede açılır) for Minecraft, ChatGPT’nin düşüşüyle ​​aynı anda yükseldi. Tesadüf değil, sevgili Watson.

ChatGPT’nin azalan trafiğinin bir kısmı, AI sohbet robotu alternatiflerinin çoğalmasına da bağlanabilir. Bir önceki rapor(yeni bir sekmede açılır) Benzerweb’den ChatGPT trafiğinin Mayıs ayında dengelendiğini, ancak trafiğin Karakter.AI(yeni bir sekmede açılır) ve o ay herkese açık olarak yayınlanan Google Bard arttı. Bu nedenle, üretken yapay zeka kendi anını yaşamaya devam ederken bile daha az kişi ChatGPT kullanıyor olabilir.

ChatGPT’nin yalnızca bir yenilik olup olmadığını söylemek için henüz çok erken. Ve emin olmak için: okul tekrar açıldığında, hepimiz ChatGPT’nin trafik kalıpları hakkında pek çok fikir edineceğiz.

Teknory