ChatGPT ile Bing, Chrome’a ​​ve diğer tarayıcılara geliyor olabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Microsoft, sınırlı Bing önizlemesini ChatGPT ile yavaş yavaş ölçeklendiriyor. Şirket, bekleme listesine kaydolan ve varsayılan arama motoru ve tarayıcısı olarak Bing ve Edge’e sahip olanlara öncelik veriyor. Bir Microsoft yöneticisi, şirketin Bing with ChatGPT’yi tüm tarayıcılara getirmeyi “niyet ettiğini” söyledi. Microsoft, geçen hafta yeni ChatGPT destekli Bing deneyimi için […]

ChatGPT ile Bing, Chrome’a ​​ve diğer tarayıcılara geliyor olabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft, sınırlı Bing önizlemesini ChatGPT ile yavaş yavaş ölçeklendiriyor.
  • Şirket, bekleme listesine kaydolan ve varsayılan arama motoru ve tarayıcısı olarak Bing ve Edge’e sahip olanlara öncelik veriyor.
  • Bir Microsoft yöneticisi, şirketin Bing with ChatGPT’yi tüm tarayıcılara getirmeyi “niyet ettiğini” söyledi.

Microsoft, geçen hafta yeni ChatGPT destekli Bing deneyimi için ikna edici bir açıklama yaptı. Ancak şirket, kullanıcıların yalnızca özelliği kullanmak için tercih ettikleri tarayıcıdan Edge’e geçmesini sağlamakta hala zorlanabilir. Ancak, ChatGPT ile Bing eninde sonunda diğer tarayıcılara giden yolu bulabileceğinden, bu gelecekte önemli olmayabilir.

Geçen hafta Microsoft, Bing’in yeni sürümünün bir demosunu sergiledi. Demodan sonra şirket, kullanıcıları ChatGPT ile Bing’i denemek için bir bekleme listesine kaydolmaya teşvik etti. Görünüşe göre Microsoft’un yeni ürününü kullanmakla ilgilenen pek çok insan var.

İçinde cıvıldamak, Microsoft Başkan Yardımcısı ve CMO’su Yusuf Mehdi, “şu anda bekleme listesinde birden fazla milyon kişi olduğunu” belirtti. Bazıları Bing’in yeni sürümünü çoktan denemiş olsa da, sunum yavaş oldu. Buna ek olarak Medhi, teknoloji devinin lansmanı “önümüzdeki haftalardan başlayarak milyonlarca kişiye” ölçeklendirmeyi planladığını söylüyor.

Yapay zeka ile geliştirilmiş Bing ile sıranın ne zaman size geleceğini merak ediyorsanız Medhi, Microsoft’un ilk sırayı kimin alacağını nasıl seçtiğini açıkladı.

Varsayılan arama motoru ve tarayıcısı olarak Bing ve Edge’e sahip olanların yanı sıra ilk deneyimi optimize etmek için Bing Mobile uygulaması yüklü olanlara öncelik veriyoruz.

Şu anda ChatGPT ile Bing, Edge tarayıcısına özel bir özelliktir. Chrome gibi farklı bir tarayıcıda kullanmayı denerseniz, Edge’in bir gereklilik olduğunu belirten bir mesajla karşılanacaksınız. Ancak, öyle görünüyor ki bu ileride bir gereklilik olmayabilir. Yönetici, Medhi’nin tweet’inde “Zamanla onu tüm tarayıcılara getirmeyi planlıyoruz” diyor. Bu, özelliğin sonunda Chrome, Opera, Firefox ve diğer tarayıcılara ulaşabileceği anlamına gelir.

Microsoft’un bu kısıtlamayı ne zaman kaldırabileceği konusunda Medhi herhangi bir ayrıntı vermedi. Bing’i, diğer tarayıcılarda kullanıma sunulduğunda ChatGPT ile birlikte kullanacak mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.


ChatGPT ile Bing, Chrome’a ​​ve diğer tarayıcılara geliyor olabilir

Teknory