Chromebook’ta Powerwash Nedir (Ve Nasıl Kullanırsınız)?

Powerwash, ChromeOS’ta yerleşik bir bakım yardımcı programıdır ve bu, onu tüm Chromebook PC’lerde standart hale getirir. En basit ifadeyle, bir Chromebook’un sistemindeki tüm verilerin, hesapların ve umarım hataların tamamen silinmesini kolaylaştırmayı amaçlayan bir programdır. Bir Windows PC’de bulabileceğiniz Kurtarma yardımcı programı ile karşılaştırılabilir. Herhangi bir sorunun Chromebook’unuzu tamamen ve tamamen felç etmesi durumunda, Powerwash, cihazı […]

Chromebook’ta Powerwash Nedir (Ve Nasıl Kullanırsınız)?

Powerwash, ChromeOS’ta yerleşik bir bakım yardımcı programıdır ve bu, onu tüm Chromebook PC’lerde standart hale getirir. En basit ifadeyle, bir Chromebook’un sistemindeki tüm verilerin, hesapların ve umarım hataların tamamen silinmesini kolaylaştırmayı amaçlayan bir programdır. Bir Windows PC’de bulabileceğiniz Kurtarma yardımcı programı ile karşılaştırılabilir.

Herhangi bir sorunun Chromebook’unuzu tamamen ve tamamen felç etmesi durumunda, Powerwash, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için son çare olarak hizmet eder. Kullanıldığında, kullanıcı tarafından oluşturulan tüm verileri metodik olarak siler ve cihazın tüm ayarlarını ilk başlatıldığı andaki haline sıfırlar. Ayrıca, ikinci el bir Chromebook satın alırsanız ve önceki kullanıcının ayarlarını ve verilerini sabit diskten silmeniz gerekiyorsa, bu önemli bir araçtır. Her iki durumda da, Chromebook’unuzun yeni gibi olmasını istiyorsanız, Powerwash bunu kolaylaştıracak programdır.

Teknory