Çoğunuz bir telefonu ithal ettiniz veya yurtdışındayken satın aldınız.

Ryan Haines / Android Otoritesi Piyasada bir sürü akıllı telefon markası var, ancak bazı markaları canınız sıkkınken satın alamayabilirsiniz. Bu nedenle, pazarınızda bulunmayan bir cihazı ithal etmek zorunda kalabilirsiniz. Geçenlerde ABD’de satın aldığım bir Pixel 7 Pro kullanma deneyimim hakkında yazdım ve gönderiyi ayrıca daha önce hiç ithal telefon alıp almadığınızı veya denizaşırı ülkelerde satın […]

Çoğunuz bir telefonu ithal ettiniz veya yurtdışındayken satın aldınız.

Ryan Haines / Android Otoritesi

Piyasada bir sürü akıllı telefon markası var, ancak bazı markaları canınız sıkkınken satın alamayabilirsiniz. Bu nedenle, pazarınızda bulunmayan bir cihazı ithal etmek zorunda kalabilirsiniz.

Geçenlerde ABD’de satın aldığım bir Pixel 7 Pro kullanma deneyimim hakkında yazdım ve gönderiyi ayrıca daha önce hiç ithal telefon alıp almadığınızı veya denizaşırı ülkelerde satın alıp almadığınızı sormak için kullandık. Pekala, sonuçlar geldi ve işte nasıl oy verdiğiniz.

Yurt dışındayken hiç telefon ithal ettiniz mi veya satın aldınız mı?

Sonuçlar

Bu ankette 1.700’den biraz fazla oy kullanıldı ve ankete katılanların üçte ikisinin gerçekten de daha önce bir telefon ithal ettiği veya yurtdışındayken bir telefon satın aldığı ortaya çıktı. Elbette, akıllı telefon odaklı bir web sitesiyiz, bu nedenle, bir cihazı ithal etme olasılığı daha yüksek olan meraklıları şüphesiz çekeceğiz. Ama yine de oldukça ilginç bir sonuç.

Birkaç yorum, ilk etapta makalenin konusu göz önüne alındığında sürpriz olmayan bir Pixel cihazının içe aktarılmasından bahsediyor. Bununla birlikte, bazı katılımcılar geçmişte Xiaomi ve Huawei gibi telefonlardan da ithal etse şaşırmazdık.

Her halükarda, ankete katılan okuyucuların %32,6’sı daha önce hiç akıllı telefon ithal etmediklerini veya uluslararası seyahat ederken bir akıllı telefon satın almadıklarını belirtti. Satış sonrası destek ve onarım konusunda tek başınıza olduğunuz için bu anlaşılabilir bir durumdur.


Teknory