CV-22 Osprey Hava Operasyonları İçin Neden Kuralları Değiştirdi?

Açık olmak gerekirse, V-22’nin gelişimi, o sırada basının bildirdiği keçi ipiydi. İlk olarak 1989’da havalanan V-22, 2007’ye kadar tam ölçekli hizmete girmeyecekti. Aradan geçen süre, amansız tartışmalar, sürekli onarımlar ve yeniden tasarımlar ve çok fazla trajediyle geçti. Trajik bir şekilde, 1991 ile 2006 yılları arasında yapılan test kazalarında 30 mürettebat üyesi öldü, bunlardan yedisi 1992’de […]

CV-22 Osprey Hava Operasyonları İçin Neden Kuralları Değiştirdi?

Açık olmak gerekirse, V-22’nin gelişimi, o sırada basının bildirdiği keçi ipiydi. İlk olarak 1989’da havalanan V-22, 2007’ye kadar tam ölçekli hizmete girmeyecekti. Aradan geçen süre, amansız tartışmalar, sürekli onarımlar ve yeniden tasarımlar ve çok fazla trajediyle geçti. Trajik bir şekilde, 1991 ile 2006 yılları arasında yapılan test kazalarında 30 mürettebat üyesi öldü, bunlardan yedisi 1992’de Quantico Deniz Üssü’nde toplanan seyircilerin önündeydi.

Bu kaza uçağı 11 ay yere indirdi. Ayrıca onu kurtarmış olabilir ve bunu yaparak dünyanın her yerindeki Amerikan askerlerinin hayatlarını kurtarmış olabilir. Kapsamlı yeniden tasarımlar, onarımlar ve güncellemeler alan Osprey nihayet hazır olduğunda, askeri havacılığın en esnek ve çok yönlü tasarımlarından biri olduğunu kanıtladı. Uzun menzilde kargo ve personel teslim etme gibi hayati bir role hizmet ederek tiltrotor tasarımının anında iniş yapma ve minimum yakıt tüketimi ile çalışma yeteneğini en üst düzeye çıkarır. Bugüne kadar, Hava Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri, kargo teslim etmek ve özel kuvvetlerini konuşlandırmak için CV-22 varyantını kullanıyor. bu Donanma kendi varyantı olan CMV-22B’yi denizde gemiler arasında kargo ve nakliye aracı olarak hizmet vermek üzere benimseme sürecindedir.

Teknory