Ubisoft Assassin’s Creed Mirage İçin Neden Basim’i Seçti?

Ubisoft, geçen Eylül ayında Assassin’s Creed Mirage’ı açıkladığında, 2020’nin Assassin’s Creed Valhalla’sında Eivor’u Gizli Olanlar düzenine sokan usta suikastçı Basim İbn Is’haq’ın da geri döndüğünü duyurmuştu. Ancak bu sefer oynanabilir kahraman o olacaktı. Mirage’daki yolculuğu onu sokak hırsızından Gizli Olanlar’ın emrine ve sonunda Valhalla’da gördüğümüz usta suikastçıya götürür. Basim’in kendi oyununu alması, seri tarihinde ilk […]

Ubisoft Assassin’s Creed Mirage İçin Neden Basim’i Seçti?

Ubisoft, geçen Eylül ayında Assassin’s Creed Mirage’ı açıkladığında, 2020’nin Assassin’s Creed Valhalla’sında Eivor’u Gizli Olanlar düzenine sokan usta suikastçı Basim İbn Is’haq’ın da geri döndüğünü duyurmuştu. Ancak bu sefer oynanabilir kahraman o olacaktı. Mirage’daki yolculuğu onu sokak hırsızından Gizli Olanlar’ın emrine ve sonunda Valhalla’da gördüğümüz usta suikastçıya götürür.

Basim’in kendi oyununu alması, seri tarihinde ilk kez farklı bir Assassin’s Creed’de yer alan bir karakterin baş karakter olarak kendi ana oyununu alması anlamına geliyor. Yaklaşık iki saat boyunca Mirage oynadıktan sonra oyun Bilgilendiricisi Son kapak hikayesinden sonra, bu Ekim ayındaki tam sürümde Basim’in yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve onun hem anlatımsal hem de mekanik olarak ilerleyişini deneyimlemenin heyecanıyla geldim. Ancak geliştirici Ubisoft Bordeaux’nun Basim’i nasıl geri getirmeye karar verdiğini de merak ettim. Onun arka planının (ya da Valhalla’da Basim’le karşılaştığımızda bu hikayenin yokluğunun) ve bunun, Assassin’s Creed olayları 1191’de Mirage’dan yaklaşık 300 yıl sonra geçen serinin ilk kahramanı Altair İbn-La’Ahad ile nasıl bağlantılı olduğu ortaya çıktı. anahtar faktörlerdendir.

Ubisoft Bordeaux’nun ofisinde bana kreatif direktör Stephane Boudon, “Basim çok ilgi çekici bir karakterdi” dedi. “Gizemliydi. Ve aslında bunu anlatmak gerçekten mükemmeldi [the story of his youth] Çünkü Altair ile bir paralellik yaratıyor. Aslında aynı hikaye değil ama oynadığınızda [Assassin’s Creed]Creed’e layık olduğunu kanıtlamak için rütbe atlaması gereken bir Suikastçının hayatını yaşıyorsunuz ve Basim için de durum tamamen aynı.”

Boudon, Mirage’ın ilk Assassin’s Creed’e manevi bir saygı duruşu görevi görmesi ve Basim’in Altair için hizmet etmesi nedeniyle iki Assassin’in yolculuğundaki bu paralelliğin ekip için önemli olduğunu açıklıyor. Basim’in Bağdat’tan gelmesiyle birlikte, 9. Yüzyıl Altın Çağı döneminde bölgenin kültürel ve teknolojik merkez üssü olan bu şehir nedeniyle ekibin yolculuğu konusunda giderek daha fazla heyecan duyduğunu söylüyor.

Dünya ve görev direktörü Simone Arseneault, özellikle Basim’in ekibe izin verdiği Suikastçı fantezisi türünden çok heyecan duyduğunu söylüyor. Kassandra’nın Yunan yarı tanrı fantezisini, Viking fantezisini EIvor’u ve Magi Bayek ve Antik Mısır fantezisini anlattığını belirtiyor. Basim ile klasik Assassin’s Creed fantezisine bir geri dönüş söz konusu: Öldürmeyi çok iyi ve gizlice öğrenen bir adam.

“[In the open world RPGs]Arseneault bana bunun Credo’yla daha az ilgili olduğunu söylüyor. “Her zaman oradaydı ama çok daha azdı. Gizli Olanların Suikastçısı olarak oynarken – Basim’le yaptığımız da budur – onu oynayan her oyuncu için işi daha da yakınlaştırmak istersiniz çünkü sonunun nasıl olacağını biliyoruz. Basim’in hikayesini oynuyoruz ve kendini usta bir suikastçı olarak Valhalla’da buluyor; örneğin senin haydut bir silahşör paralı asker olmana izin veremezdik – bu onun işine yaramazdı [because] anlatımında bir boşluk olurdu.”

Bunun yerine Arseneault, ekibin oyunculara Basim’in anlatısal olarak nasıl ilerlediği yerine nasıl oynayacağı konusunda kontrol ve özgürlük vermeye odaklandığını söylüyor. Görevlere ve sözleşmelere nasıl yaklaşacağınızı, hangi kıyafetleri giyeceğini ve bunlardan hangi avantajları elde edeceğini, hangi araçları ve donanımları kullanacağınızı ve daha fazlasını seçebilirsiniz. “Size onun nasıl geliştiği konusunda özgürlük vermek yerine, nasıl oynayacağınız konusunda size daha fazla özgürlük sağlıyoruz” diye ekliyor.

Assassin's Creed Mirage Game Informer Özel Kapak Hikayesi Yayın Merkezi Görüntüsü Ekran Görüntüsü

Arseneault, oyuncuların zaten aşina olduğu bir karakter olan Basim ile görevler tasarlarken aşinalığın pek fazla etkilemediğini söylüyor. “Bunun değiştirdiği tek şey, Basim’in yapacağı şeyin tam tersi bir hedefe sahip olmaktan kaçınmaya çalışmanızdır; temelde ortadan kaldırmaya çalıştığınız şey budur, ancak özgürlük her zaman oradadır, mikro eylemlerinizde.”

“[Basim’s] Asla ‘Herkesi öldüreceğim’ demeyeceğim çünkü bu Basim değil” diyor ve açık dünya RPG Assassin’s Creed oyunlarında oyuncuların tam da bunu yapabilme yeteneğine sahip olduğunu ima ediyor. “Fark bu. Sonuçtan ziyade eylemlere daha fazla seçenek getirmeye çalışıyoruz. Sonuç olarak, gizlice ya da gizlice, büyük ya da kötü bir başarı ile hedefini alt edecek. Ama hedefini alt etmiş olacak ve bu, Saklı Olanlar ve onun ilerlemesi için iyi olacak. […] usta bir suikastçı olma yolunda.”

Sanat yönetmeni Jean-Luc Sala, Basim’i Mirage için yeni bir açıdan tasarlamanın zor ama heyecan verici olduğunu söylüyor.

Assassin's Creed Mirage Game Informer Kapak Yayını Sayı 359 Basim Ubisoft Bordeaux 5 Ekim Çıkış Tarihi Oynanış

“Basim’le Valhalla’da neler olduğunu biliyoruz, dolayısıyla bu çok farklı bir Basim” diyor. “Hayatında bir dönüm noktası var; Valhalla Basim’i getiriyor, ancak bundan önce onu tam teşekküllü bir suikastçı, bağ kurabileceğiniz sevimli bir karakter haline getirmek istiyoruz. [who] artık o Basim olmayacağı anı gerçekten anlayabilir ve ondan korkabilirsiniz.”

Uygulamalı zamanım Mirage’ın anlatımında hiçbir şey içermiyordu, bu yüzden Valhalla’daki değişimlerinden ve dönüşlerinden keyif almış olsam da karakter olarak onunla pek fazla konuşamam. Yeni bir seslendirme sanatçısıyla (bu sefer Lee Madjoub) ve Basim olarak tarihin ve şehrin deneyimleyeceği yeni bir dönemle birlikte, tam sürümün Ekim ayında vizyona girmesi beni heyecanlandırıyor. Basim’e mekanik olarak bir Suikastçı olarak hayran kaldım ve Ubisoft Bordeaux’nun Basim’i favori dizi kahramanları listeme ekleyip eklemeyeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.


Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki başlığa tıklayarak Game Informer’ın özel Assassin’s Creed Mirage haber merkezine göz atmayı unutmayın.

Teknory