DALL-E Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu, Tüm Microsoft Edge Kullanıcılarına Yayılıyor

Edge, yerleşik bir görüntü oluşturucuya sahip ilk web tarayıcısı olma onurunu kazanmayı başardı. Microsoft’un yakın zamanda Yeni Bing deneyiminin bir parçası olarak erişip kullanabileceğiniz ChatGPT benzeri bir araç olan Bing Chat’i başlattığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değil. Google, kısa bir süre sonra Bard adlı kendi alternatifini sunmak için uğraştı, ancak şirket kullanılabilirlik açısından hâlâ Microsoft’un gerisinde […]

DALL-E Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu, Tüm Microsoft Edge Kullanıcılarına Yayılıyor

Edge, yerleşik bir görüntü oluşturucuya sahip ilk web tarayıcısı olma onurunu kazanmayı başardı. Microsoft’un yakın zamanda Yeni Bing deneyiminin bir parçası olarak erişip kullanabileceğiniz ChatGPT benzeri bir araç olan Bing Chat’i başlattığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değil. Google, kısa bir süre sonra Bard adlı kendi alternatifini sunmak için uğraştı, ancak şirket kullanılabilirlik açısından hâlâ Microsoft’un gerisinde kalıyor. Örneğin, Chrome’da Bard destekli bir görüntü oluşturma eşdeğeri bulamazsınız – en azından şu anda değil.

Microsoft, DALL-E destekli Görüntü Oluşturucunun, bir PowerPoint görüntüsüne koymak gibi hemen hemen her şey için bir görüntüye ihtiyaç duyan kullanıcılara yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Ayrıca, sayısız üçüncü taraf web sitesini sinir bozucu veya kafa karıştırıcı bulanlar için AI görüntü oluşturma ile oynamanın daha uygun bir yolu olarak da hizmet edebilir. Bu özellik şu anda yalnızca Edge tarayıcısının masaüstü sürümünde mevcut ve şirketin yakın gelecekte herhangi bir noktada tarayıcısının mobil – özellikle tablet – sürümlerine getirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil. Özellik küresel olarak kullanılabilir.

Teknory