LG, TV’leri ve diğer ürünleri reklam ve abonelik makinelerine dönüştürebilir

Bu günlerde reklamlar ve abonelik hizmetleri, dijital alanın her köşesine ve bucağına sızıyor gibi görünüyor. En azından cihazlarımızı kullanırken bu sıkıntılara karşı güvendeydik. Ancak LG yeni iş stratejisini yürürlüğe koymaya başladığında bu güvenli liman bile gitmiş olabilir. Küresel yıllık geliri 51 milyar dolardan 2030 yılına kadar yaklaşık 79 milyar dolara çıkarma girişiminin bir parçası olarak […]

LG, TV’leri ve diğer ürünleri reklam ve abonelik makinelerine dönüştürebilir

Bu günlerde reklamlar ve abonelik hizmetleri, dijital alanın her köşesine ve bucağına sızıyor gibi görünüyor. En azından cihazlarımızı kullanırken bu sıkıntılara karşı güvendeydik. Ancak LG yeni iş stratejisini yürürlüğe koymaya başladığında bu güvenli liman bile gitmiş olabilir.

Küresel yıllık geliri 51 milyar dolardan 2030 yılına kadar yaklaşık 79 milyar dolara çıkarma girişiminin bir parçası olarak LG, TV’leri ve ev aletleri için reklam ve abonelik fırsatlarını keşfetmeyi planlıyor. Buna göre Sınır, LG CEO’su William Cho, şirketin bir “akıllı yaşam çözümleri şirketi” olma niyetinde olduğunu açıkladı. teknoloji devinin, iş portföyünü çeşitlendirerek ve “müşteri bağlılığı” merkezli bir iş merkezi oluşturarak bu görevi gerçekleştirmek istediği bildiriliyor.

LG, kaliteli ürünler sunan en iyi ev aletleri markası olarak mevcut konumuna güvenmek yerine, müşterilerin çeşitli alanlarını ve deneyimlerini birbirine bağlayan ve genişleten bir akıllı yaşam çözümü şirketi olarak dönüşmek ve ileriye doğru sıçramak için cesur vizyonunu sürdürmeye devam edecektir. Bu hedef doğrultusunda çalışma ve iletişim kurma şeklimizi yeniden keşfederek yepyeni bir LG kuracağız.

LG’nin yeni büyüme stratejisinin, “içerik ve hizmetler, abonelikler ve çözümler gibi sürekli kar sağlayan platform tabanlı bir hizmet iş modeli” biçiminde olacağı bildiriliyor. LG’yi inisiyatifine geçirecek ilk ürün, yıl sonundan önce gerçekleşmesi beklenen TV’leri olacak. Bu, şirketin TV işletim yazılımı webOS’ta bir değişiklikle sonuçlanacak ve bu da LG’nin ürünleri genelinde “içerik, hizmetler ve reklamları” genişletmesine olanak tanıyacak.

Ancak LG, bunu yalnızca kendi TV’leriyle sınırlamıyor; ayrıca webOS’un bu yeni sürümünü harici TV markalarına da yaymak istiyor. Buna ek olarak firma, webOS’un önümüzdeki beş yıl içinde diğer TV dışı LG ürünlerinde de görünmesini istiyor.

Aboneliklere gelince, şirketin hedefinde ThinQ UP var gibi görünüyor. Göre basın bülteni“Hedef, müşterilerin satın aldıktan sonra bile ihtiyaç duyduğu işlevleri yükselten LG ThinQ UP cihazlarını daha da geliştirmek ve hiper kişiselleştirme, abonelikler ve akıllı ev hizmetlerini birleştiren bir “Hizmet Olarak Ev” platformuna dönüştürmektir.”

LG, TV’leri ve diğer ürünleri reklam ve abonelik makinelerine dönüştürebilir

Teknory