Yeni PS5 Beta Güncellemesi Dolby Atmos, Daha Büyük SSD Kapasitesi ve Daha Fazlasını Getiriyor

Sony, çok istenen ses formatı Dolby Atmos’u daha büyük bir SSD kapasitesi, erişilebilirlik özellikleri ve daha fazlasının yanı sıra konsola getiren yeni bir PlayStation 5 sistem yazılımı beta sürümünü bugün piyasaya sürdü. PS5’in piyasaya sürülmesinden bu yana müzik tutkunları konsolda Dolby Atmos ses desteği istedi. İşin özüne fazla dalmadan Dolby Atmos, yeterince desteklendiğinde en iyi […]

Yeni PS5 Beta Güncellemesi Dolby Atmos, Daha Büyük SSD Kapasitesi ve Daha Fazlasını Getiriyor

Sony, çok istenen ses formatı Dolby Atmos’u daha büyük bir SSD kapasitesi, erişilebilirlik özellikleri ve daha fazlasının yanı sıra konsola getiren yeni bir PlayStation 5 sistem yazılımı beta sürümünü bugün piyasaya sürdü.

PS5’in piyasaya sürülmesinden bu yana müzik tutkunları konsolda Dolby Atmos ses desteği istedi. İşin özüne fazla dalmadan Dolby Atmos, yeterince desteklendiğinde en iyi ses formatlarından biridir. PS5’in 3D Tempest ses teknolojisi etkileyici olsa da oyuncular Dolby Atmos desteğini de diledi. Ve şimdi, en son sistem yazılımı beta sürümüyle geldi.

“Tempest 3D AudioTech tarafından desteklenen 3D Audio, artık ses çubukları, TV’ler veya ev sinema sistemleri gibi uyumlu Dolby Atmos özellikli HDMI cihazlarına sahip olanlar tarafından kullanılabilir.” PlayStation Blog gönderisi okur. “Tempest 3D AudioTech, kullanımdaki Dolby Atmos ses cihazlarına özel olarak işler – havai kanallar da dahil olmak üzere – PS5 oyunlarının ses manzaralarına daha da fazla odaklanmaya olanak tanır.”

Dolby Atmos, Linear PCM, Dolby Audio ve DTS ile birlikte PS5’in Ses Çıkışı menüsünün “Ses Biçimi (Öncelik)” bölümünde yeni bir ayar olacaktır.

Güncellemenin başka bir yerinde, PlayStation 5 artık M.2 SSD’leri önceki 4 TB sınırının iki katı olan yeni maksimum 8 TB kapasitesiyle destekleyebilir. Hala soğutuculu bir SSD kullanmanız gerekiyor, bu yüzden SSD’nizi yükseltirseniz bunu unutmayın.

Erişilebilirlik tarafında, bu sistem yazılımı beta, konsola iki yeni özellik getiriyor: ikinci denetleyici yardımı ve sistem UI dokunsal geri bildirimi. Bu güncelleme ile artık ikinci bir DualSense kontrol cihazını “yardımcı kontrol cihazı” olarak sayabilir ve bu iki farklı kontrol cihazını tekmiş gibi kullanabilirsiniz.

Sistem kullanıcı arabirimi dokunsal geri bildirimiyle artık PS5’in çeşitli menülerinde ve kullanıcı arabiriminde gezinirken DualSense’in dokunsal geri bildirimini etkinleştirebilirsiniz. Esasen, menüde gezinirken tipik olarak duyduğunuz ses efektleri, artık dokunsal geri bildirim yoluyla fiziksel olarak da yansıtılacaktır.

PlayStation 5 Sistem Yazılımı Güncellemesi Beta Dolby Atmos Erişilebilirlik

Bu yeni sistem güncellemesi, geliştirilmiş parti kullanıcı arabirimi, paylaşımlı ekran önizlemesi, Game Hub turnuvaları kutucuğu ve daha fazlası gibi daha fazlasını da içeriyor; PlayStation Blog gönderisi daha fazla ayrıntı için.

Bu PS5 sistem yazılımı beta sürümüne erişmek için PlayStation’dan bir davet almanız gerekir. Bu davetler bugün dağıtılıyor.

PS5 hakkında daha fazla bilgi için, son zamanlarda satılan 40 milyon birimi nasıl aştığını okuyun ve ardından kontrol edin oyun Bilgilendiricisi PS5 incelemesi. Ondan sonra oku oyun Bilgilendiricisi En iyi 10 PS5 oyununun listesi.


Bu sistem yazılımı güncelleme özelliklerinden herhangi biri sizi heyecanlandırıyor mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory