Despicable Me 4, Rotten Tomatoes’da Büyük Franchise Rekoru İçin Minions 2’yi Geçti

Özet Despicable Me 4 Yazım sırasında Rotten Tomatoes izleyici puanı %90’dı. Puan zamanla değişse de %90 oranı filme tüm serinin en iyi izleyici puanını kazandırıyor. Despicable Me 4 eleştirmenler ile izleyiciler arasında büyük bir fark var. Despicable Me 4 Rotten Tomatoes’da büyük bir rekor için önceki bir taksiti geçti. Başrollerinde Steve Carell, Kristen Wiig ve […]

Despicable Me 4, Rotten Tomatoes’da Büyük Franchise Rekoru İçin Minions 2’yi Geçti

Özet

  • Despicable Me 4
    Yazım sırasında Rotten Tomatoes izleyici puanı %90’dı.
  • Puan zamanla değişse de %90 oranı filme tüm serinin en iyi izleyici puanını kazandırıyor.
  • Despicable Me 4
    eleştirmenler ile izleyiciler arasında büyük bir fark var.Despicable Me 4 Rotten Tomatoes’da büyük bir rekor için önceki bir taksiti geçti. Başrollerinde Steve Carell, Kristen Wiig ve Will Ferrell’in yer aldığı yeni animasyon filmi, aynı zamanda iki yan ürün ön filmi de içeren genel serinin altıncı taksitidir. Minyonlar alt franchise. Despicable Me 4 Filmin vizyona girişi Çarşamba 3 Temmuz’da, yani ABD’deki 4 Temmuz tatil haftasonuna yetişecek şekilde gerçekleşti ve Perşembe günü itibarıyla açılış haftasonunda toplam 5 günlük hasılatı yaklaşık 120 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Açık Çürük domateskullanıcılar derecelendirmelerini paylaştı Despicable Me 4 açılış haftasında sinemalarda daha fazla insan izlediği için. Despicable Me 2 Bir süredir %89’luk bir izleyici puanına sahip olan film, yazının yazıldığı sırada %90’lık bir puanla bunu geçti. Daha fazla kullanıcı yorumu eklendikçe bu puan hala dalgalanabilse de şu anda Altı filmlik serinin tamamında en yüksek izleyici puanı.Eleştirmenler Despicable Me 4 Hakkında Seyircilerle Neden Aynı Fikirde Değil?

film, Despicable Me serisinin en çok ayrışmaya yol açan filmi

Ryan Northrup’a ait özel görüntü

Önceki üç rekorun da kırılması göz önüne alındığında bu rekoru kırmak hiç de kolay bir iş değil. Despicable Me filmlerin hepsinin izleyici puanları %83 ile %89 arasında değişiyordu ve bu da yeni bir bölümün daha yükseğe ulaşması için küçük bir pencere bırakıyordu. Ayrıca izleyicilerin ve eleştirmenlerin seri hakkındaki görüşlerinde daha yakın bir şekilde aynı fikirde olma eğiliminde olmaları ve bu bölümün gruplar arasındaki en büyük uçurumu içermesi göz önüne alındığında bu biraz şaşırtıcı. %55’lik bir Çürük eleştirmen puanına sahipAşağıda, serideki her filmin eleştirmen ve izleyici puanlarının karşılaştırmasını görebilirsiniz:


Başlık

Eleştirmen Puanı

Seyirci Puanı

Despicable Me (2010)

%80

%83

Despicable Me 2 (2013)

%75

%85

Minyonlar (2015)

%56

%49

Despicable Me 3 (2017)

%58

%53

Minyonlar: Gru’nun Yükselişi (2022)

%70

%89

Despicable Me 4 (2024)

%55

%90

Yaklaşık 100 Despicable Me 4 eleştirmenlerin yorumları seyirci puanından çok farklı bir hikaye anlatıyor. Olumsuz yorumlar çeşitli farklı yerlerden geldi, Birçok eleştirmen, orijinal taksitlerin yaratıcı enerjisinden yoksun olduğunu söylüyor ve uyurgezer bir oyuncu kadrosu ve ekibi var. Bazı izleyici yorumları benzer sorunları dile getirirken, çoğu serinin ikonik karakterlerinden ve imza niteliğindeki slapstick mizahından keyif aldıklarını ifade ediyor.


Ancak seyircilerin de puan alma ihtimali var Despicable Me 4 zaman geçtikçe önemli ölçüde düşebilir. Puan şu anda filmi gösterime girdikten sonraki ilk birkaç gün içinde izleyen kullanıcıların yorumlarından hesaplanıyor. Bu, filme olan beklentileri nedeniyle popüler animasyon serisinin yeni bölümlerini izlemeye daha yatkın olan kendi kendini seçen bir kitle olabilir. Bu bir olasılık olsa da, serinin eleştirmenler ve izleyiciler arasındaki uçurumun 2020’lerde giderek artması, bu uçurumun kapanmayacağını gösterebilir.

Kaynak: Çürük domates

Teknory