Onarılabilir, Sürdürülebilir Fairphone 4 Sonunda ABD’ye Geliyor

ABD’de satılan Fairphone 4, Avrupalı ​​kardeşleriyle karşılaştırıldığında aynı donanım özelliklerine sahiptir, yani cihaz aynı Qualcomm Snapdragon 750G yongasını alır. Telefon iki konfigürasyonda gelir (6GB+128GB, 8GB+256GB) ve ayrıca özel bir microSD kart yuvasına sahiptir. Cihazda yer alan 6.3 inçlik IPS LCD panel 2340×1080 piksel çözünürlüğe sahip ve 410 PPI yoğunluğuna sahip. Ekran ayrıca Gorilla Glass 5 […]

Onarılabilir, Sürdürülebilir Fairphone 4 Sonunda ABD’ye Geliyor

ABD’de satılan Fairphone 4, Avrupalı ​​kardeşleriyle karşılaştırıldığında aynı donanım özelliklerine sahiptir, yani cihaz aynı Qualcomm Snapdragon 750G yongasını alır. Telefon iki konfigürasyonda gelir (6GB+128GB, 8GB+256GB) ve ayrıca özel bir microSD kart yuvasına sahiptir.

Cihazda yer alan 6.3 inçlik IPS LCD panel 2340×1080 piksel çözünürlüğe sahip ve 410 PPI yoğunluğuna sahip. Ekran ayrıca Gorilla Glass 5 korumasına sahip. Telefondaki kamera kurulumunda ikiz 48MP arkaya bakan kameraların yanı sıra 25MP selfie kamerası bulunuyor. İlginç bir şekilde, telefon çift SIM kartı desteklerken, yalnızca tek bir SIM yuvasına sahip çünkü desteklenen diğer SIM bir eSIM. Cihazda bulunan 3.905 mAh batarya çıkarılabilir bir ünite ve 20W hızlı şarj desteği ile geliyor.

Cihazda çalışan Android’in “Google’dan arındırılmış” sürümü, Android 11’e dayalıdır ve bu, modern telefonların çoğunun Android 13’e geçtiği göz önüne alındığında, bazıları için biraz endişe verici olabilir. Telefon önceden yüklenmiş Google Apps olmadan gelirken, kullanıcılar ihtiyaç duydukları uygulamaları Murena’nın “App Lounge” adlı kendi mağazasından indirebilir. Şirket ayrıca, potansiyel alıcılar için güven verici olması gereken beş yıllık yazılım güncellemeleri sözü verdi.

ABD’de Fairphone 4’ün bu versiyonu kilidi açık olarak satılacaktır. Ancak şirket, cihazın T-Mobile veya T-Mobile ağını kullanan operatörlerle kullanılmasını tavsiye ediyor.

Teknory