DOJ, Tesla’nın EV aralığı abartılarını araştırıyor

Tesla’nın pili aralık abartmaları Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından soruşturma başlatıldı. Yeniye göre belgeler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan Tesla, yalnızca önceden rapor edildi menzil meselesiyle ilgili davalar var ama aynı zamanda Adalet Bakanlığı’ndan da bir soruşturma var. Yaz boyunca bir rapor Reuters, Tesla’nın EV menzil rakamlarını kasıtlı olarak şişirdiğini ve şirketin bunu CEO’su […]

DOJ, Tesla’nın EV aralığı abartılarını araştırıyor

Tesla’nın pili aralık abartmaları Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından soruşturma başlatıldı.

Yeniye göre belgeler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan Tesla, yalnızca önceden rapor edildi menzil meselesiyle ilgili davalar var ama aynı zamanda Adalet Bakanlığı’ndan da bir soruşturma var.

Yaz boyunca bir rapor Reuters, Tesla’nın EV menzil rakamlarını kasıtlı olarak şişirdiğini ve şirketin bunu CEO’su Elon Musk’tan gelen doğrudan emirlere dayanarak yaptığını iddia etti.

Tesla müşterileri, araçlarında bir sorun olduğunu düşündükleri ve menzil beklentilerini karşılamadığı için servis randevuları planladığında, şirket onlardan kaçınmak için kendi yolunun dışına çıktı. Tesla’nın menzille ilgili mümkün olduğunca çok sayıda randevuyu iptal etmekle görevli özel bir “Yönlendirme Ekibi” kurduğu bildirildi.

AYRICA BAKINIZ:

Tesla Model 3 yakında süper hızlı bir versiyona kavuşabilir

Verge olarak vurgulanmışÇoğu otomobil şirketi, EV otomobil menzili iddialarında oldukça ihtiyatlı tahminler kullanıyor. Ancak Tesla tam tersini yaptı. Araba sürücüsü bu aralık iddialarını ortaya koydu test BMW ve Mercedes gibi üreticilerin EV otomobillerinin sıklıkla eyalet menzil tahminlerini karşıladığını veya bu tahminlerin ötesine geçtiğini buldu. Tesla araçlarını test ederken, şirketin belirttiği EV aralığının “çoğu EV’den ortalama olarak etiket değerinden iki kat daha uzak” olduğunu tespit etti.

Potansiyel müşterilerin elektrikli otomobil satın almasının önündeki en büyük engellerden biri “menzil kaygısı,” veya arabanın yeniden şarj edilmeye ihtiyaç duymadan önce ne kadar uzağa gidebileceği. Yüksek menzilli bir EV aracının reklamını yapan bir şirket, rakiplerine ve hatta müşterilerin EV’lerle ilgili endişelerine karşı bir avantaja sahip olacaktır.

Tesla menzili sorununa aşina bir kaynak, raporun yayınlandığı sırada Reuters’e verdiği demeçte, “Elon, tam şarj olduğunda iyi menzil rakamları göstermek istedi” dedi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow