Donald Trump, Elon Musk’ın Anketinden Sonra Twitter Yasağını Kaldırdı

İlk olarak, birkaç uyarı. Bu noktada Musk’ın veya Twitter’da kalan herhangi birinin anketi gerçekleştirmeden önce Donald Trump’a veya yöneticilerine ulaşıp ulaşmadığı belli değil. Sonuçlar bağlayıcı değil ve elbette Trump’ın kendisi, kendisini belirsiz bir şekilde dışarı atan platformla yeniden etkileşime geçip geçmeyeceğini bile söylemedi. Daha önce yapılan açıklamada Reuters, eski Başkan aslında yeniden katılma konusundaki isteksizliğini […]

Donald Trump, Elon Musk’ın Anketinden Sonra Twitter Yasağını Kaldırdı

İlk olarak, birkaç uyarı. Bu noktada Musk’ın veya Twitter’da kalan herhangi birinin anketi gerçekleştirmeden önce Donald Trump’a veya yöneticilerine ulaşıp ulaşmadığı belli değil. Sonuçlar bağlayıcı değil ve elbette Trump’ın kendisi, kendisini belirsiz bir şekilde dışarı atan platformla yeniden etkileşime geçip geçmeyeceğini bile söylemedi. Daha önce yapılan açıklamada Reuters, eski Başkan aslında yeniden katılma konusundaki isteksizliğini ifade etti. Trump, “Bunun için bir sebep göremiyorum.

Ankete dayalı yaklaşımın, Musk’ın sadece birkaç hafta önce taahhüt ettiği şeyle doğrudan çeliştiğini de belirtmekte fayda var. 28 Ekim itibariyle Musk, bir “içerik denetleme konseyi” kurulana kadar hiçbir hesabın engellemesinin kaldırılmayacağına söz vermişti. Kendi sözleriyle:

Musk’ın böyle bir konseye danışmayı mı seçtiği yoksa anketi kendisinin mi düzenlemeye karar verdiği belirsizliğini koruyor. Trump sorusu 15 milyondan fazla oy topladı ve başına Musk’ın Twitter’ı, 134 milyon kişi tarafından görüldü. Sürecin kusurlu olduğuna şüphe yok – çünkü ezilebilir Musk’ın kendisinin, Twitter anketleri üzerindeki orantısız etkileri nedeniyle botları ve spam hesapları eleştirdiğini belirtiyor – ancak katılım, katılımdır ve bunlar önemli rakamlardır.

Ankete dayalı yaklaşım ayrıca Musk’a Twitter’ı ve kendisini yeniden markalaştırmanın bir yolunu sunuyor. Halkla ilişkiler açısından, Twitter’ın satın alınması Elon Musk’ın yolundan gitmedi. Açık sözlü yeni CEO’nun personele sert ültimatomlar vermesinin ardından çok fazla kaos bildirildi. Hatta birkaç şakanın konusu oldu. Twitter’a başlangıçta söz verdiği güvenlik önlemleri olmadan ne istediğini doğrudan sormak yeni bir anlatıyı temsil ediyor ve zaten kritik olan kullanıcı tabanının bunu kabul edip etmeyeceği belli değil.

Teknory