Dragon Age: The Veilguard’da Özel Zırh, Transmog ve Diğer Donanım Özellikleri

Dragon Age, bir sürü farklı özelleştirme seçeneği sunar. Sadece karakter yaratıcısı içinde, saç, vücut tipi, oynanabilir karakteriniz Rook’un yüzünün nasıl göründüğü ve çok daha fazlası gibi şeyleri özelleştirmek için yüzlerce seçenek vardır. Ayrıca bir sürü zırh seçeneği de vardır. Yoldaşların bir zırh yuvası, bir yüzük yuvası, bir aksesuar yuvası ve bir silah yuvası varken, Rook’un […]

Dragon Age: The Veilguard’da Özel Zırh, Transmog ve Diğer Donanım Özellikleri

Dragon Age, bir sürü farklı özelleştirme seçeneği sunar. Sadece karakter yaratıcısı içinde, saç, vücut tipi, oynanabilir karakteriniz Rook’un yüzünün nasıl göründüğü ve çok daha fazlası gibi şeyleri özelleştirmek için yüzlerce seçenek vardır. Ayrıca bir sürü zırh seçeneği de vardır.

Yoldaşların bir zırh yuvası, bir yüzük yuvası, bir aksesuar yuvası ve bir silah yuvası varken, Rook’un daha da fazlasına erişimi var – bir miğfer, iki silah yuvası, bir kemer, bir muska yuvası ve iki yüzük yuvası. Bir kemerin kendi yuvası olması garip gelebilir çünkü insanlar bir RPG savaşçısını donatırken genellikle bir zırh parçası düşünmezler. Ancak kemer, Rook’un kitinin önemli bir yönüdür. Rook’un kemeri ne kadar iyiyse, dünyanın dört bir yanına dağılmış yeşil kapları yok ederek yenilenen iyileştirme iksirlerinin gücü de o kadar iyi olur. Ancak hepsi bu kadar değil, çünkü daha yüksek kaliteli kemerler [editor’s note: proc is a term used as a shorter way of saying “programmed random occurrence”] anlık yenilmezlik gibi ek efektler.

Karakterinizi yaratırken, oyun yönetmeni Corinne Busche’ye göre “orta-son oyun“a kadar Rook’un sınıfına uymayacak olan arzu edilen zırhları hemen görebilirsiniz. Ayrıca yaratıcıda Rook’un başlangıç ​​ekipmanını ve günlük kıyafetlerini açıp kapatabilir, Rook’un daha rahat ara sahnelerde, savaşta ve Veilguard yolculuğunuzun ilerleyen zamanlarında nasıl görünebileceğine dair oldukça iyi bir bakış açısı elde edebilirsiniz. Busche, Veilguard’daki ekipmanların çoğunun sizin Rook’unuz veya takipçileri için özel olarak yapıldığını söylüyor, yani bir Savaşçı sınıfı Rook için bir zırh parçası muhtemelen bir Büyücü sınıfı Rook için bir sandıkta olmayacaktır. Benzer bir notta, yoldaş Bellara Lutara için tasarlanan zırh, Lace Harding gibi başka bir yoldaş için kullanılamaz.

Mevcut BioWare Edmonton ofisine yaptığım ziyaretin bir parçası olarak Busche’nin oyunu oynamasını izleyerek geçirdiğim birkaç saat içinde oyun Bilgilendiricisi kapak hikayesi, Arlathan Ormanı’na dağılmış sandıklar gibi şeylerden toplayabileceğim çok sayıda zırh görüyorum, örneğin, ve başka yerlerde. Bazıları harika görünüyor ve bazıları da kişisel zevkimle pek uyuşmuyor. RPG türünde işler böyle yürüyor.

Ancak Busche bana oyunda transmogrifikasyon veya kısaca transmog olduğunu ve buna “sağlam” adını verdiğini söylüyor. Bu, bir zırhın istatistiklerini alıp başka bir zırh parçasına uygulayabileceğiniz anlamına geliyor. Başka bir deyişle, beğendiğiniz gerçekten harika bir zırh parçanız varsa ve daha iyi istatistiklere sahip yeni bir parça bulursanız ancak mevcut zırhınızın görünümünden vazgeçmek istemiyorsanız, vazgeçmek zorunda değilsiniz. Transmog, yeni zırhın istatistiklerini alıp mevcut zırhınıza uygulamanıza olanak tanır ve tercih ettiğiniz görsel stili korurken size tüm avantajları sağlar.

Transmog sadece Rook için değil; yoldaşlarınız için de zırh ve diğer şeyleri transmog edebilirsiniz. Veilguard’ın transmog sisteminin oyunda nasıl çalıştığını göremiyorum, ancak var olduğunu bilmek bile Rook’umun Thedas’ı kurtarırken mümkün olduğunca şık görüneceğini bilerek rahat olmamı sağlıyor.


oyun hakkında daha fazla bilgi, özel detaylar, röportajlar, video özellikleri ve daha fazlası için aşağıdaki Dragon Age: The Veilguard merkez butonuna tıklayın.

Teknory