Elon Musk, Askıya Alınan Twitter Kullanıcılarını Geri Getirecek

“Genel af” teklif etme planı başlamak gelecek hafta, Musk bir sonraki yazısında şunları yazdı: cıvıldamak. Bununla birlikte, tek koşul, hesapların “yasaları çiğnememiş veya korkunç spam ile uğraşmamış” olmasıdır. Bu oldukça cömert bir temel, çünkü bir hesaptaki tüm nefret söylemi içeriği – ve arkasındaki kişi veya kuruluş – yasal işlemle karşı karşıya değildir. Bazı durumlarda, belirli […]

Elon Musk, Askıya Alınan Twitter Kullanıcılarını Geri Getirecek

“Genel af” teklif etme planı başlamak gelecek hafta, Musk bir sonraki yazısında şunları yazdı: cıvıldamak. Bununla birlikte, tek koşul, hesapların “yasaları çiğnememiş veya korkunç spam ile uğraşmamış” olmasıdır. Bu oldukça cömert bir temel, çünkü bir hesaptaki tüm nefret söylemi içeriği – ve arkasındaki kişi veya kuruluş – yasal işlemle karşı karşıya değildir.

Bazı durumlarda, belirli gönderilerin veya hesapların içerik politikalarını ihlal etmesi durumunda disiplin cezası alan platformdur. Platformun politikalarını ihlal etmese de Twitter’ın yerel yasalara uyması ve belirli içerikleri kaldırması gereken durumlar vardır. Bir yerel makamın ve Twitter’ın bu tür sorunlar yüzünden ters düştüğü çok sayıda örnek vardır.

Basitçe söylemek gerekirse, yerel yasal gereklilikler ve platform politikaları arasında son derece karmaşık bir dinamiktir. Her şeyi göz ardı etmek ve çevrimiçi anketlere dayalı hassas kararlar vermek, kulağa felaket reçetesi gibi geliyor. Bu, Musk’ın kendi takipçilerinin yarısının spam içerikli ve bot hesapları olduğu durumlarda özellikle endişe verici. ZAMAN.

Teknory