Elon Musk, Google ve Apple Twitter’ı Yasaklarsa Yeni Bir Telefon Yapmakla Tehdit Ediyor

Açıkçası, Elon Musk bir meydan okumadan korkmuyor. Wheeler’ın tweet’ine yanıt olarak Musk, “Umarım iş oraya gelmez ama evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” yanıtını verdi. Elbette bu büyük bir “eğer”, çünkü Apple veya Google’ın dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birini ilgili uygulama mağazalarından atması kolay bir karar olmayacak. İlk etapta bunu neden […]

Elon Musk, Google ve Apple Twitter’ı Yasaklarsa Yeni Bir Telefon Yapmakla Tehdit Ediyor

Açıkçası, Elon Musk bir meydan okumadan korkmuyor. Wheeler’ın tweet’ine yanıt olarak Musk, “Umarım iş oraya gelmez ama evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” yanıtını verdi. Elbette bu büyük bir “eğer”, çünkü Apple veya Google’ın dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birini ilgili uygulama mağazalarından atması kolay bir karar olmayacak.

İlk etapta bunu neden yaptıklarına gelince, Musk’ın “ifade özgürlüğü mutlakçısı” yaklaşımının, sorduğunuz kişiye bağlı olarak Twitter’ı bir ifade özgürlüğü ütopyasına – veya bir nefret ve zehirlilik çöplüğüne – dönüştürmesinden korkuluyor. . Musk, Twitter’ın başına geçtiğinden beri Donald Trump gibi tartışmalı kişileri memnuniyetle karşıladı ve kalıcı yasakları küçümsediğini açıkça ifade etti.

Kötü aktörler, Twitter’ı Parler gibi iğneleyici bir çevrimiçi alana dönüştüren sakıncalı içerik yayınlamaya başlarsa, Twitter’ın politika ihlalleri nedeniyle App Store ve Play Store’dan atılma şansı kesinlikle vardır. Şu anda, Musk platformun yeni CEO’su olarak görevi devraldığından beri Twitter bu yöne doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Musk yapımı bir telefonun nasıl görünebileceğine gelince, açık sözlü milyarder gelecek vaat etmiyor. Yine de SpaceX Starlink’in emrinde olması ve Apple’ın uydu tabanlı Acil Durum SOS’u gibi özelliklerin bu yıl manşetlerde yer alması ve kripto para birimlerine olan düşkünlüğü ile Musk, Tesla EV’lerden ödünç alınan bazı pil sihirbazlıklarından da yararlanabilirdi. Bununla birlikte, birçok büyük şirketin (ve milyarderin) daha önce keşfettiği gibi – evet, Amazon Fire Phone, size bakıyoruz – iPhone ve Android’i gölgede bırakabilecek bir akıllı telefon yapmak söylemesi yapmaktan çok daha kolay.

Teknory