Dünyanın ilk GPT iç mekan kamerası — Yapay Zekayı kullanmanın 3 harika yolu

“Dünyanın ilk GPT özellikli iç mekan kamerası mı?!” Bu ayın başlarında Pepcom’da (satıcıların en son teknolojilerini sergilediği bir vitrin) Psync Genie S’yi gördüğümde şaşkınlıkla bağırdım. Öyle görünüyor ki şirketler, Tuz Baeiçine AI serpiştiriyorlar her ürün Mantıklı olmasa bile, ellerine geçebilirler. Örneğin ChatGPT’yi bu akıllı gözlüklerde bulabilirsiniz. Sonuçta yapay zeka dır-dir şu sıralar çok popüler, öyleyse […]

Dünyanın ilk GPT iç mekan kamerası — Yapay Zekayı kullanmanın 3 harika yolu

“Dünyanın ilk GPT özellikli iç mekan kamerası mı?!” Bu ayın başlarında Pepcom’da (satıcıların en son teknolojilerini sergilediği bir vitrin) Psync Genie S’yi gördüğümde şaşkınlıkla bağırdım.

Öyle görünüyor ki şirketler, Tuz Baeiçine AI serpiştiriyorlar her ürün Mantıklı olmasa bile, ellerine geçebilirler. Örneğin ChatGPT’yi bu akıllı gözlüklerde bulabilirsiniz. Sonuçta yapay zeka dır-dir şu sıralar çok popüler, öyleyse neden popülerliğinden faydalanmıyorsunuz, değil mi?

Genie S iç mekan kamerası ironik bir şekilde dışarıya yerleştirilmiş.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Psync temsilcileri bana yapay zekayı iç mekan kameralarına entegre ettiklerini söylediklerinde ilk başta şaşırdığımı itiraf etmeliyim. “Yapay zeka bir iç mekan kamerasına nasıl fayda sağlar?” Merak ettim. Ancak bana açıkladıktan sonra birkaç kullanım durumunda avantajlı olduğunu görebiliyorum.

Genie S iç mekan kamerası yapay zekayı nasıl kullanıyor?

Genie S, VLM (Görsel Dil Modeli) tarafından desteklenen gelişmiş çok modlu bir yapay zeka kullanır. Görüntüleri “tanıyabilir” ve onlardan açıklayıcı metinler oluşturabilir. İşte bu iç mekan kamerasının bu yapay zeka teknolojisinden faydalanmasının üç yolu:

  • Odayı “tarayabilir” ve nesneleri tanıyabilir. Genie S, ocaktaki çaydanlığınızdan sehpanın üzerindeki kupanıza kadar odada ne olduğunu tespit edebilir. Bu nedenle, eğer bir şey yerinde değilse, üzerine dokunabilirsiniz ve o size ne olduğunu söyleyecektir.

Yapay zeka ile odadaki nesneleri tanıyan Genie S yardımcı uygulaması

Yapay zeka ile odadaki nesneleri tanıyan Genie S yardımcı uygulaması
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

  • İster yavru köpeğinizin kuyruğunu sallaması, ister kapıdan içeri giren çocuğunuz olsun, etkinlikleri algılayıp tanıyabilir ve size açıklayıcı metinler gönderebilir. Örneğin, “hareket algılandı” yerine “turuncu kazaklı kız kapı girişinde belirdi” gibi daha ayrıntılı bir açıklama alırsınız. (Ayrıca uygulamayı, hangi tür hareket algılama etkinliğinin bildirime değer olduğunu söyleyecek şekilde de yapılandırabilirsiniz.)

Genie S'den açıklayıcı metinler

Genie S “gördükleri” hakkında açıklayıcı metinler gönderebilir.
Kredi bilgileri: Psync

  • Belirli nesne/kişi sorgularıyla Genie S’nin yakalamaları arasında arama yapabilirsiniz. Örneğin, oturma odanızda neden bir sızıntı olduğunu görmek için kayıtları incelemek istiyorsanız suçluyu bulmak için “evcil hayvan” veya “köpek yavrusu” gibi kelimelerle arama yapabilirsiniz.

Yapay zeka destekli, açıklayıcı bildirimler almanın avantajını görmüyorum kendi başınaama aslında ne Uygulamaya hangi eylemlerin “metne layık” olduğunu söyleyebilmek dikkatimi çekiyor. Örneğin, dış mekandaki güvenlik kameram, sincapların savrulmasından, geçen arabalara kadar her önemsiz, önemsiz hareket için bana bildirim gönderiyor.

Bir bitkinin önünde duran Genie S iç mekan kamerası

Genie S iç mekan kamerası, insanları ve nesneleri tespit etmek ve tanımak için yapay zekayı kullanır.
Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Eğer o kamerayı ayarlayabilseydim sadece İnsanları tanıdığında bana bildirim gönder, mutlu bir kampçı olurum. Neyse ki Genie S’yi bana belirli kategorilere göre bildirim gönderecek şekilde ayarlayabiliyorum. Örneğin, kocanıza ve oğlunuza göz kulak olması için yalnızca bir “erkek” veya “erkek çocuk” tanıdığında mesaj gönderecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Benim için bir diğer önemli özellik ise açıklayıcı metin kullanarak iç mekan kamerasının çekimleri arasında arama yapabilmenizdir. Bunu bulmak için kayıt kitaplığınızı gözden geçiriyorum bir video can sıkıcı olabilir, ancak Genie S ile arama alanına basitçe “evcil hayvan” yazabilirsiniz, böylece tam olarak ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

Bu arada, Genie S’yi tek başına satın almak, onun yapay zeka yeteneklerine erişmenizi sağlamaz. Şu anda beta aşamasında olan ViewSay adlı aylık 0,99 ABD doları tutarındaki hizmete abone olmanız gerekir.

Genie S’in teknik özelliklerine kısa bir bakış

Spesifikasyonlara göre Genie S, ViewSay aboneliği olmasa bile bir iç mekan kamerası olarak kendine ait.

Genie S için uzaktan kumanda görevi gören Psync adında bir yardımcı uygulama kullanıyor. Örneğin, Genie S’yi mutfağa yerleştirirseniz ve hava karanlıksa, uygulamayı yerleşik spot ışığı özelliğini açmak için kullanabilirsiniz. . Uygulamada, parlaklığı beğeninize göre ayarlamanıza olanak tanıyan bir parlaklık kaydırıcısı vardır.

Genie S yardımcı uygulaması kullanıcı arayüzü

Karanlık alanlar için faydalı olan parlaklığı artırabilirsiniz.
Kredi bilgileri: Psync

Hedefleri takip etmek ve takip etmek için tamamlayıcı uygulamayı da kullanabilirsiniz. Yatayda 350 derece, dikeyde 125 derece dönebilmektedir. Göz önünde bulundurulması gereken diğer bazı özellikler şunlardır:

  • 5 MP kamera

  • 2560 x 1440 çözünürlüklü resim

  • İçeriği tam portre modunda yakalar

  • Google Asistan ve Amazon Alexa desteği

  • 64 GB’a kadar depolama

  • “Çağrı” özelliği sayesinde odadaki kişilerle çift yönlü iletişim

Psync uygulamasında yakalanan bir köpek

Kamerada gördüğünüz herhangi biriyle konuşmak için “Ara” seçeneğine dokunabilirsiniz.
Kredi bilgileri: Psync

Genie S 34,99 dolardan başlıyor. Bizi izlemeye devam edin! Genie S’yi derinlemesine bir analizle kapsamlı bir şekilde test etmeyi planlıyorum, bu nedenle bu büyüleyici GPT özellikli iç mekan kamerasına ilişkin incelememi takip edin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow