Elon Musk’ın Son Maliyet Düşürme Hareketi Twitter’ın Müzik Hayallerini Bitiriyor

The New York Times, “Twitter, görüşmelere yakın altı kişiye göre, 2021 sonbaharında üç büyük müzik grubu olan Universal, Sony ve Warner ile müzakerelere başladı.” Ancak Musk görevi devraldığında, bu müzakerelerde yer alan bazı çalışanlar işten çıkarıldı. Hatırlamak gerekirse, Musk son birkaç ayda Twitter’ın işgücünü büyük ölçüde yok etti ve bu da bazı yüksek profilli ayrılmalara […]

Elon Musk’ın Son Maliyet Düşürme Hareketi Twitter’ın Müzik Hayallerini Bitiriyor

The New York Times, “Twitter, görüşmelere yakın altı kişiye göre, 2021 sonbaharında üç büyük müzik grubu olan Universal, Sony ve Warner ile müzakerelere başladı.” Ancak Musk görevi devraldığında, bu müzakerelerde yer alan bazı çalışanlar işten çıkarıldı. Hatırlamak gerekirse, Musk son birkaç ayda Twitter’ın işgücünü büyük ölçüde yok etti ve bu da bazı yüksek profilli ayrılmalara yol açtı. Maliyet düşürücü önlemler o kadar derine iniyor ki, çalışanların ikramiyeleri kesildi, ofis alanı boşaltıldı, mobilyalar açık artırmaya çıkarıldı ve iflas korkuları Musk’tan başkası tarafından gündeme getirilmedi.

New York Times, “Şirketin müzik hakları sahiplerine on milyonlarca dolar ödemeyi haklı çıkaracak çok az yolu vardı” diyor. Ancak Twitter, birçok kez müzik telif hakkı ihlalleri fırtınasına yakalandı. 2021’de Reklam panosu Twitter’ın müzik şirketleriyle bir sözleşmeyi tartışmak için masaya gelme eğilimi göstermediğini bildirdi. Dahası Billboard, Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği’nin (RIAA) Twitter’ın telif hakkı ihlalleri nedeniyle yayından kaldırma taleplerini kabul etmesinin “üç ila beş gün” sürdüğünden şikayet ettiğini de kaydetti.

Teknory